Női röpi Extraliga: a címvédő győzelemmel rajtolt

2018.10.03. 21:54
A címvédő Békéscsabai RSE 3:1-es győzelmet aratott az újonc Haladás otthonában a női röplabda Extraliga új szezonjának első mérkőzésén.

A hazaiak a szerdai összecsapás első szettjében meglepték a viharsarkiakat, akik azonban ezt követően érvényesítették a papírformát.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
Haladás Szombathely–Békéscsabai RSE 1:3
(21, –15, –20, –17)
Szombathely, 300 néző. V: Árpás, Mezei
HALADÁS: Wallner 10, Huff 9, Kolada 3, Takács 11, Kinser 12, Kálmán 11. Csere: Lojen (liberó), Csóka, Bokor. Vezetőedző: Bedőcs Gergely.
BRSE: Tálas 1, Glemboczki 15, Pekárik 3, Perovics 12, Mlinar 21, Medics 11. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Bodnár 8, Szedmák 6. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:3, 16:13, 20:16. II. játszma: 7:8, 10:16, 13:21. III. játszma: 3:8, 9:16, 16:21. IV. játszma: 5:8, 9:16, 15:21

MESTERMÉRLEG
Bedőcs Gergely:
– Meglepetésszámba megy, hogy az első játszmát megnyertük a bajnok ellen. Azt kértem a lányoktól, hogy legyenek lelkesek, és azok voltak. A folytatásban felpörgött a Békéscsaba, és megmutatta, miért aranyesélyes. Megérdemelten nyert az ellenfél, elismerésem neki, de a játékosaimnak is kijár a dicséret.
Kormos Mihály: – Először is köszönet a Szombathelynek, hogy most le tudtuk játszani ezt a meccset, hiszen később nagy terhelés és sok mérkőzés vár ránk. Nem a legjobb formánkat hoztuk, sőt messze voltunk tőle. Kipróbáltunk néhány formációt, nem mind működött, de az a lényeg, hogy nyertünk idegenben, és megszereztük az első győzelmet.

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Női röplabda Extraliga: felhagy az élsporttal Szerencsés-Miklai Zsanett

Röplabda
2026.06.16. 16:33

Nagy Attila: Sosem eredményekben, hanem játékosnevelésben gondolkodom

Utánpótlássport
2026.06.05. 17:38

Női röplabda Extraliga: távozott posztjáról a Szent Benedek RA horvát trénere

Röplabda
2026.06.01. 11:46

Röplabda: ismét a Békéscsaba nyerte az U20-as női bajnokságot

Utánpótlássport
2026.05.25. 09:02

Hat- és nyolccsapatos röplabdaélvonal, kötelező feljutás a másodosztályból

Röplabda
2026.05.18. 21:47
Ezek is érdekelhetik