Rio 2016: drámai végjáték után Pau Gasoléké a kosárbronz

2016.08.21. 18:25
A riói olimpia férfi kosárlabda-viadalán Spanyolország végzett a harmadik helyen, miután a bronzmeccsen 89–88-ra legyőzte Ausztráliát. A mérkőzésen Patty Mills és Pau Gasol is remekelt, előbbi 30 pontig, utóbbi 31 pontig és 11 lepattanóig jutott.

Bár az ausztráloké volt a meccs első kosara (2–0), Pau Gasolék villámgyorsan fordítottak (2–6) és el is húztak ellenfelüktől (9–16).

Az ausztrálok minden felzárkózási kísérletére jött a spanyol válasz, és Gasol 12. és 13. pontját jelentő kosara után már 12 egység volt a felek között (28–40).

A nagyszünet előtt négy perccel azonban megrekedt az európai csapat, és Mills, valamint Andersen révén közeledtek az ausztrálok (38–40), sőt a fordulást követően már vezettek is (43–42).

Innentől egy sokkal kiélezettebb meccs kezdte vezetést, és bár a záró játékrész elején ismét ellépni látszottak a spanyolok (64–70), megint jött a válasz, ezt követően pedig felváltva vezettek a felek.

Az utolsó percben a spanyolok egypontos előnyben hibáztak (84–85), Andersen két büntetőjével pedig már az ausztrálok voltak előnyben (86–85). Gasol két dobásával újra fordult a kocka (86–87), de Baynes közelije is ült (88–87) nem egészen 10 másodperccel a vége előtt.

Rodríguez büntetőivel ismét fordítottak a spanyolok (88–89), de maradt még 5.4 másodperc a válaszra – más kérdés, hogy az ausztrálok nem dobtak végül kosárra, anélkül pedig elég nehéz lett volna...