Serie A: Moise Kean góljával nyert a Juventus Veronában, a Lazio legyőzte a Monzát

M. B.M. B.
2022.11.10. 20:39
Moise Kean gólja döntött Veronában (Fotó: AFP)
Zsinórban az ötödik bajnoki győzelmét aratta a Juventus labdarúgócsapata, amely Moise Kean találatával 1–0-ra felülmúlta idegenben a Hellas Veronát az olasz élvonal (Serie A) 14. körének csütörtöki játéknapján. A forduló zárómeccsén a Lazio a 17 éves Luka Romero góljával tartotta otthon a pontokat a Monza ellen.

Meddő torinói fölényt igen, de gólt nem hozott a veronai összecsapás első félideje. Mindkét csapat védelme remekül tömörült a tizenhatoson belül, így a felek átlövésekkel igyekeztek megtörni a jeget. Elsőként Lasagna próbálkozott, de távoli kísérletét védte Perin. A Juventus részéről előbb Milik, majd Locatelli is próbára tette a szerencséjét, ámMontipomindkét alkalommal a helyén volt.

A fordulás után Davidowicz révén szinte azonnal előnybe kerülhetett volna a sereghajtó Verona, azonban a lengyel hátvéd közeli lövése nem találta el a kaput. A 60. percben szerencsés találattal kerültek előnybe a „zebrák”. Moise Kean tört be a tizenhatoson belülre, lövése előbb megpattant a becsúszó Dawidowiczon, majd Montipo is beleért, de a labda így is a kapuba hullott. 0–1

A kapott gól nem roppantotta össze a nagyon küzdő hazaiakat, akik két ízben is tizenegyest reklamáltak. A 76. percben Danilo kezezését nézte vissza a VAR, csakhogyMarco Di Bello nem ítélt büntetőt. A 84. percben Bonucci talpalását már befújta a játékvezető, ám videózás után visszavonta az ítéletét, mivel a Juventus védője a labdát érte el először. A ráadásban a csereként beálló Alex Sandro kiállíttatta magát, ez azonban nem osztott, nem szorzott: ha nyögvenyelősen is, de nyerni tudott Massimiliano Allegri csapata.

A késő esti találkozón a Lazio sokáig nem találta a fogást az újonc Monzán, amely az első félidőben egy lesgólig is eljutott. Maurizio Sarri tanítványai a 69. percben törték meg a jeget: Pedro kiszorított helyzetből érkező lövése kijött Di Gregorio kapusról, a kipattanót pedig a mindössze 17 éves Luka Romero küldte a kapuba. Az argentin tini az első gólját szerezte az olasz élvonalban, egyúttal ő lett a „sasok" második legfiatalabb bajnoki góllövője.1–0

A hátralevő időben a Monza nem tudott újítani, így a Lazio otthon tartotta a három pontot.

Lecce–Atalanta 2–1
(Baschirotto 27., Di Francesco 29., ill. D. Zapata 40.)
Sassuolo–Roma 1–1
(Pinamonti 85., ill. Abraham 80.)
Cremonese–Milan 0–0
Napoli–Empoli 2–0(Lozano 69. – 11-esből, Zielinski 88.)
Spezia–Udinese 1–1(Reca 33., ill. Lovric 43.)

Fiorentina–Salernitana 2–1 (Bonaventura 15., Jovics 82., ill. Dia 55.)
Internazionale–Bologna 6–1 (Dzeko 26., Dimarco 36., 48., Lautaro Martínez 42., Calhanoglu 59., Gosens 76., ill. Likojannisz 22.)
Torino–Sampdoria 2–0 (Radonjics 29., Vlasic 59.)

1. Napoli 14 12 2 34–10 +24 38
2. Lazio 14 9 3 2 26–8 +18 30
3. Milan 14 9 3 2 27–14 +13 30
4. Juventus 14 8 4 2 21–7 +14 28
5. Internazionale 14 9 5 31–20 +11 27
6. Atalanta 14 8 3 3 20–12 +8 27
7. Roma 14 8 2 4 17–13 +4 26