Serie A: kimaradtak a helyzetek, a Milan az újonc ellen botlott

2022.11.08. 22:51
A Milan hiába játszott jól az első félidőben, újabb értékes pontokat hullajtott el (Fotó: Getty Images)
Gól nélküli döntetlent játszott az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójának kedd esti mérkőzésén a címvédő Milan: a piros-feketék a kiesés ellen küzdő Cremonese otthonában hullajtottak értékes pontokat.

Ahogyan arra számítani lehetett, a címvédő Milan már a meccs elején dominált, az első próbálkozásra a 9. percig kellett várni: Brahim Díaz lőtt kapura távolról, de az ellenfél kapusa, Marco Carnesecchi résen volt. A következő helyzet Divock Origi nevéhez fűződött, ő azonban alaposan célt tévesztett, fölé szállt a labdája. Nem sokkal később Ante Rebic állt közel a gólszerzéshez, a horvát támadó kevéssel maradt le Junior Messias beíveléséről. Carnesecchi a 26. és a 36. percben is bravúrral mentette meg a Cremonesét a góltól: előbb Origi lehetőségét hárította lábbal, majd egy sarokrúgás után Malick Thiaw fejesét szedte ki. Carnessechi még néhány pillanattal a szünet előtt is munkában volt, a rendkívül aktívan játszó Messias veszélyeztetett. A hazaiak egyszer sem találták el a rossoneri kapuját az első játékrészben, és csakis a kapusuknak köszönhetően vonulhattak gól nélküli döntetlennel az öltözőbe.

A második félidő hasonlóan folyatódott, Stefani Pioli játékosai abszolút uralták a mérkőzést. Az 56. percben a gól is összejött Origi révén, azonban a játékvezető, Antonio Rapuano a videobíró segítségével les miatt érvénytelenítette a találatot. A milánóiak egyik legfontosabb játékosa, Rafael Leao csak a 60. percben lépett pályára, de a hátralévő időben a vendégek nem alakítottak ki gólhelyzetet. A Cremonese sokkal magabiztosabban védekezett, mint az első félidőben, így maradt a 0–0.

A Milan pontvesztésének leginkább a Napoli örülhet, amelynek így 8 pont az előnye a Serie A tabellájának élén.