Serie A: második döntetlenjét játszotta a listavezető Napoli

2021.11.07. 20:07
Di Lorenzo (jobbra) pontot mentett a Napolinak (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli bajnokság 13. fordulójának vasárnap kora esti mérkőzésén a listavezető Napoli 1–1-es döntetlent játszott a Veronát fogadva, a Lazio pedig hazai pályán győzött 3–0-ra győzött a Salernitana ellen.

Gyors gólváltással indult a listavezető Napoli és az edzőváltása óta – szinte – megtáltosodó Verona összecsapása. Az első negyedóra vége felé közeledve Antonín Barák nagyszerűen húzott el a jobb szélen, beadását Giovanni Simeone közelről a kapuba piszkálta, négy perc múlva pedig Giovanni Di Lorenzo egyenlített, amikor Fabián Ruiz passza után közelről a jobb alsó sarokba lőtt.

Hiába azonban a két korai gól, a következő találatra hiába vártak a nézők: a semleges nézők számára kimondottan mozgalmas és eseménydús mérkőzésen több gól már nem esett – még úgy sem, hogy a Verona kettős emberhátrányban fejezte be a meccset, a 88. percben a 75. percben pályára lépő Daniel Bessa, majd a négyperces hosszabbítás harmadik percében a szintén csereként beszálló Nikola Kalinic is piros lapot kapott (neki 9 perc is elég volt a két sárga összeszedéséhez).

A listavezető Napoli a bajnokságban másodszor ikszelve őrzi bajnoki veretlenségét, míg a Verona immár sorozatban negyedik bajnokiján maradt veretlen.

A másik kora esti mérkőzésen nem történt meglepetés: a Lazio az első fél óra gól nélküli játékát követően hat perc alatt kétszer is betalált, majd a szünet után a második félidő közepén is szerzett egy gólt, így 3–0-ra diadalmaskodott a továbbra is a kiesőzónában küzdő Salernitana ellen.

OLASZ SERIE A
12. FORDULÓ
Lazio–Salernitana 3–0
(Immobile 31., Pedro 36., L. Alberto 69.)
Napoli–Verona 1–1 (Di Lorenzo 18., ill. G. Simeone 13.)

KÉSŐBB
20.45:
Milan–Internazionale (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!

KORÁBBAN
Venezia–Roma 3–2 (Caldara 3., Aramu 65. – 11-esből, Okereke 74., ill. Shomurodov 43., Abraham 45+2.)
Sampdoria–Bologna 1–2
(Thorsby 77., ill. Svanberg 47., Arnautovic 78.)
Udinese–Sassuolo 3–2 (Deulofeu 8., Frattesi 39. – öngól, Beto 51., ill. Berardi 15., Frattesi 28.)