Serie A: fordulatos meccsen kapott ki a Roma a Veneziától

2021.11.07. 17:01
Okereke (77) gólja három pontot ért a velenceieknek (Fotó: Getty Images)
A Serie A 12. fordulójának vasárnapi első meccsén a Venezia 3–2-re legyőzte Velencében a Romát, így kilépett a kiesőzónából.

Három nyeretlen bajnoki után úgy indult a Venezia számára a Roma elleni hazai bajnoki, hogy jó eséllyel megtörhet a rossz széria, hiszen Mattia Aramu beívelt szabadrúgása után Mattia Caldara megszerezte a vezetést a velenceieknek.

Gyorsan egyenlíthetett volna a Roma, ám hiába ítélt büntetőt Gianluca Aureliano játékvezető Ridgeciano Haps megmozdulása után, videózás után visszavonta azt, Az első fél óra vége felé aztán Tammy Abraham találta el közelről a kapufát, majd a vendégek előtt adódott ziccer David Okereke révén – vagyis nem mondhatni, hogy unalmasra összecsapást produkált volna a vasárnapi ebéd mellé a brigád. Sőt, a félidő végén a Roma előbb egyenlített – az üzbég Eldor Shomurodov talált be egy kapu előtti kavarodást végén Abraham lefejelt labdáját követően –, majd a ráadás perceiben a vezetést is megszerezte: a Chelsea-től a nyáron érkező támadó volt eredményes.

A szünet után a rómaiak egyre nagyobb erőfeszítéseket tettek előnyük növeléséért, ám hiába volt a vendégeknek több lehetőségük a gólszerzésre, a 65. percben a hazaiak egyenlítettek: a Bryan Cristante belépőjéért megítélt büntetőt Aramu magabiztosan értékesítette. Alig tíz perccel később pedig szinte a semmiből ismét vezetést szerzett a Venezia: Okereke lépett ki lesgyanús helyzetben, és higgadtan be is lőtte ziccerét, 3–2. Öt perccel a vége előtt a római kapus Rui Patrício egy perc alatt két fantasztikus védéssel tartotta meccsben csapatát, a rendes játékidő utolsó percében pedig a fél perccel korábban beálló Thomas Henry egy mintaszerű kontra végén a keresztlécet találta el.

A hazaiak háromszor is lezárhatták volna a mérkőzést, de José Mourinho csapata megúszta a negyedik gólt, egyenlítenie nem sikerült. A portugál szakvezető legénysége a legutóbbi hét találkozójából csupán egyet tudott megnyerni…

Délután hasonlóan fordulatos meccset vívott az Udinese és a Sassuolo, itt az udineiek szereztek vezetést, majd a zöld-feketék fordítottak az első félóra végén. Davide Frattesi aztán az Udinese kapuja után a sajátját is bevette még az első félidő vége előtt, a győztes találatot pedig Beto jegyezte a szünet után röviddel.

A Bologna a második félidő elején vezetést szerzett, és a hajrára fordulva egyetlen perccel a Sampdoria egyenlítése után Marko Arnautovic találatával kiharcolta a győzelmet is.

OLASZ SERIE A
12. FORDULÓ
Venezia–Roma 3–2
(Caldara 3., Aramu 65. – 11-esből, Okereke 74., ill. Shomurodov 43., Abraham 45+2.)
Sampdoria–Bologna 1–2
(Thorsby 77., ill. Svanberg 47., Arnautovic 78.)
Udinese–Sassuolo 3–2 (Deulofeu 8., Frattesi 39. – öngól, Beto 51., ill. Berari 15., Frattesi 28.)