Serie A: elkerülte a történelmi mélypontot a Juve; Atalanta-siker

CS. M.CS. M.
2021.11.06. 20:04
A Juventus 1–0-ra legyőzte a Fiorentinát, míg a Spezia szintén 1–0-ra nyert a Torino ellen, az Atalanta a Cagliari vendégeként aratott 2–1-es diadalt az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójának szombati játéknapján.

Cagliari–Atalanta 1–2

Az Atalanta már a 6. percben megszerezte a vezetést Mario Pasalic révén a sereghajtó Cagliari otthonában, erre Joao Pedro válaszolt. A szünetre azonban előnnyel mehetett a vendégcsapat, Duván Zapata volt eredményes a 43. percben. A kolumbiai támadónak ez volt a hetedik találata a 2021–2022-es bajnoki idényben. A második félidőben már nem esett több gólt, győzelmével az Atalanta a negyedik helyre jött fel a tabellán.

Egy kis stat: a 2021-es naptári évben 84 gólt szerzett az Atalanta, ez a Bayern München (100) mögött a második legtöbb – a Manchester Cityvel holtversenyben – az öt topligát figyelembe véve. (Opta)

Juventus–Fiorentina 1–0

Izgalmas meccsnek ígérkezett a Fiorentina torinói vendégjátéka a Juventus ellen, de nem lett az. A firenzeiek kezdtek jobban, a kaput is ők találták el először, ziccerig azonban nem jutottak el, a Juventus pedig az apró helyzetekkel is adós maradt.

A 73. percben aztán kiállították a vendégek védőjét, Nikola Milenkovicsot, a Juventus pedig rákapcsolt. Federico Chiesa kapufát lőtt, Álvaro Morata pedig betalált, de lesen volt. A hajrában tovább nyomott a Juve, és a 91. percben Juan Cuadrado szinte nullszögből, kisodródva lőtt kapura, megpattant a labda Cristiano Biraghin, majd a kapuban kötött ki.

Ezzel a találattal 1–0-ra nyert a Juventus, és elkerülte a sosem látott mélypontot, ugyanis ha nem nyert volna, az a történelme legrosszabb idénykezdete lett volna a hárompontos rendszer bevezetése óta.

Spezia–Torino 1–0

A fordulót megelőzően három bajnoki óta nyeretlen Spezia megtörte rossz szériáját, s 1–0-ra nyert otthon a Torino ellen, ezzel feljött a tabella 15. helyére. A győztes gólt Jacopo Sala szerezte az 58. percben; a vendégek egyszer sem találták el a kaput.

OLASZ SERIE A
12. FORDULÓ

(Cuadrado 90+1.)
Kiállítva: Milenkovics (73.)
Spezia–Torino 1–0 (Sala 58.)
Cagliari–Atalanta 1–2 (Joao Pedro 27., ill. Pasalic 6., D. Zapata 43.)

Vasárnap
12.30: Venezia–Roma (Tv: Sport1)
15.00: Sampdoria–Bologna (Tv: Sport1)
15.00: Udinese–Sassuolo
18.00: Lazio–Salernitana (Tv: Sport2)
18.00: Napoli–Verona (Tv: Sport1)
20.45: Milan–Internazionale (Tv: Sport1)

Pénteken játszották
Empoli–Genoa 2–2 (Di Francesco 62., Zurkowski 72., ill. Criscito 13. – 11-esből, Bianchi 89.)

1. Napoli 11 10 1 23–3 +20 31
2. Milan 11 10 1 25–10 +15 31
3. Internazionale 11 7 3 1 28–12 +16 24
4. Atalanta 12 6 4 2 22–15 +7 22
5. Roma 11 6 1 4 19–12 +7 19
6. Lazio 11 5 3 3 22–19 +3 18
7. Fiorentina 12 6 6 16–14 +2 18
8. Juventus 12 5 3 4 16–15 +1 18