Elképesztő mérkőzésen lett BL-induló az Inter

2018.05.20. 20:40
Mauro Icardinak (jobbra) nem ment ma, de egy gólt szerzett, s ezzel társgólkirály lett (Fotó: AFP)
Fordítani tudott az Inter a Lazio otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) utolsó, 38. fordulójában, ezzel a milánóiak – éppen a legyőzött riválist leszorítva – befutottak a tabella negyedik, még éppen Bajnokok Ligája-indulást érő helyére.

OLASZ SERIE A
38. FORDULÓ
Lazio–Internazionale 2–3 (Perisic 9. – öngól, Felipe Anderson 41., ill. D'Ambrosio 29., Icardi 78. – 11-esből, Vecino 81.)
Kiállítva: Lulic (79., Lazio), Patric (93., Lazio, a kispadról)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A Bajnokok Ligája és vele olasz források szerint 40 millió euró volt a tét a Lazio és az Inter rangadóján, amelybe hatalmas elszántsággal vetették bele magukat a felek.

Jobban kezdtek a győzelmi kényszerben lévő milánóiak, de Ivan Perisic kihagyott egy kisebb, majd Mauro Icardi egy nagyobb helyzetet – közben azonban vezetést szereztek a rómaiak, éppen Ivan Perisic orráról csattant a jobb alsóba Adam Marusics pocsék lövése. Viszonylag hamar egyenlítettek a vendégek, nagyon harcos gólt szerzett Danilo D'Ambrosio, aztán Szergej Milinkovics-Szavics majdnem szétlőtte a kaput egy szabadrúgásnak álcázott lórúgásból, Felipe Anderson okos lövése ellenben utat is talált a hálóba.

Hajtania kellett a pénzéért az Internek, a második félidőre Luciano Spalletti harcba dobta az Éder, Yann Karamoh kettőst – jöttek is a gólok, ha nem is e párostól, hanem az egy büntetőt kiharcoló és értékesítő Mauro Icarditól (aki ezzel beérte a góllövőlista élén a hajrá előtt lecserélt Ciro Immobilét) és Matías Vecinótól.

A sorsdöntő tizenegyest éppen az a Stefan de Vrij hozta össze, aki a nyártól az Internél folytatja, majd a borzalmasan elfáradt Laziónak Senad Lulic piros lapja tette be végleg a kaput. Nem állt fel innen már a római együttes, amely hajszállal, de elbukta a BL dicsőségét és pénzeszsákját.

A harmadik helyen végző Roma zárásként nyerni tudott a Sassuolo otthonában, a hazai kapus hathatós segítségével.

Sassuolo–Roma 0–1 (Pegolo 45. – öngól)

KORÁBBAN

Genoa–Torino 1–2 (Pandev 80., ill. Falque 30., Baselli 58.)
Cagliari–Atalanta 1–0 (Ceppitelli 87.)
Chievo–Benevento 1–0 (Inglese 50.)
Udinese–Bologna 1–0 (Fofana 30.)
Napoli–Crotone 2–1 (Milik 23., Callejón 32., ill. Tumminello 91.)
Milan–Fiorentina 5–1 (Calhanoglu 23., Cutrone 42., 59., Kalinic 49., Bonaventura 76., ill. G. Simeone 20.)
SPAL–Sampdoria 3–1 (Antenucci 4., 52. – az elsőt 11-esből, Grassi 50., ill. Kownacki 66.)

Juventus–Hellas Verona 2–1 (Rugani 50., Pjanic 52., ill. Cerci 76.)