Serie A: folytatódott a Bologna veretlenségi, a Fiorentina nyeretlenségi sorozata

D. S. B.D. S. B.
2023.02.05. 19:58
A Bologna négy meccse veretlen, ezúttal a Fiorentinát is legyőzte (Fotó: Getty Images)
Kiegyenlített első félidő után a második játékrészt szinte góllal kezdte a Bologna, amely idegenben 2–1-re legyőzte a Fiorentinát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Izgalmas mérkőzésre volt kilátás a 26 ponttal kilencedik Bologna firenzei vendégjátékán, hiszen a házigazda, s 24 ponttal 12. Fiorentina győzelem esetén nagyot ugorhatott volna előre a tabellán.

Ennek ellenére a mérkőzés a Bologna szája íze szerint alakult, hiszen a vendégek kevesebb mint 15 percnyi játék után tizenegyeshez jutottak Antonin Barak kezezése miatt, a büntetőt pedig Riccardo Orsolini értékesítette, megszerezve ezzel a vezetést a vendégeknek. 0–1 (VIDEÓ ITT!)

A Bologna előnye azonban nem tartott sokáig, hiszen a 19. percben a Bologna kapusa, Lukasz Szkorupszki rossz helyre öklözött egy beadást, a labdát pedig Nicolás González vágta vissza a kapura, de Riccardo Saponara is beleért a lövésbe, az irányt változtató labdát pedig Szkorupszki már nem tudta hárítani. 1–1 (VIDEÓ ITT!)

A kiegyenlített első félidő után a második szinte góllal indult, hiszen Orsolini bal oldali szögletére tökéletesen érkezett az ötösön Stefan Posch, aki szépen csúsztatott a hosszúba. 1–2 (VIDEÓ ITT!)

A folytatásban hiába játszott mezőnyfölényben, igazán nagy lehetőséget nem tudott kidolgozni a Fiorentina, amely a Bologna elleni 2–1-es vereséggel egymás után negyedik meccsén maradt nyeretlen, míg a vendégek épp egy négymeccses veretlenségi sorozatot építettek.