Lautaro Martínez gólja döntött, az Inter megnyerte a milánói derbit

D. Á.D. Á.
2023.02.05. 20:39
Lautaro Martínez gólja döntött (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójában az Internazionale 1–0-ra legyőzte a Milant.

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ

INTERNAZIONALE–MILAN 1–0 (1–0)
Milánó,
San Siro Stadion. Vezette: Massa
INTERNAZIONALE:
Onana – Skriniar, Acerbi, Bastoni – Darmian, Barella (Asllani, 90+4.), Calhanoglu (Cagliardini, 89.), Mhitarjan (Brozovic, 71.), Dimarco (Gosens, 71.) – La. Martínez, Dzeko (R. Lukaku, 71.). Vezetőedző: Simone Inzaghi
MILAN:
Tatarusanu – Kalulu, Kjaer (Rebic, 86.), Gabbia (Thiaw, 71.) – Calabria (Saelemaekers, 55.), Messias (B. Díaz, a szünetben), Tonali, Krunic, T. Hernandez – Giroud, Origi (Leao, 55.). Vezetőedző: Stefano Pioli
Gólszerző:
La. Martínez (34.)

Az első félidőben a várakozásoknak megfelelően az Inter végig uralta a játékot, már az első negyedórában kettővel vezethetett volna – Lautaro Martínez hagyott ki két nagy helyzetet, először a lövését védte Tatarusanu, majd fejjel veszélyeztetett, de nem találta el a kaput.

A nagy mezőnyfölény ellenére túl sok helyzetet nem jegyezhettünk fel az első félidőben, de a 34. percben csak megtört a jég. A sokadik szögletet már nem úszta meg a Milan kapott gól nélkül, LautaroMartínez nagyszerűen csúsztatott a rövidbe Dimarco pontrúgása után. 1–0

A fordulás után Rafael Leao és Brahim Díaz is beállt, ami felpezsdítette a Milan játékát. Pioli gárdája a második félidőben Giroud révén ki is egyenlíthetett volna – a 76. percben parádés kontrát vezetett a Milan, miután Skriniar elvesztette a labdát az ellenfél tizenhatosánál. A francia válogatott csatár a tizenhatoson belül borzalmasan vette át, ezen múlt a gólhelyzet.

Hiába játszott jobban a Milan a meccs második felében, az egyenlítő gól nem jött össze neki. Az újabb vereség azt jelenti, hogy a piros-feketék immár öt meccse nyeretlenek a Serie A-ban. Az Inter a második helyen áll 13 ponttal az éllovas Napoli mögött.

(Kvarachelia 46., Osimhen 68., 72.)
Cremonese–Lecce 0–2 (Baschirotto 58., Strefezza 69.)
Roma–Empoli 2–0 (Ibanez 2., Abraham 6.)
Sassuolo–Atalanta 1–0 (Laurienté 55.)
Kiállítva: Maehle (30., Atalanta), Muriel (90+6., Atalanta)
Fiorentina–Bologna 1–2 (Saponara 19., ill. Orsolini 14. – 11-esből, Posch 47.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. perc: VÉGE A MECCSNEK, AZ INTER MEGNYERTE A MILÁNÓI DERBIT!

90+5. perc: még Lukaku is lőtt egyet, Tatarusanu szögletre ütötte a labdát.

90+4. perc: Asllani is beáll még az utolsó percre, Barella jött le.

90. perc: öt perc a ráadás.

90. perc: Lautaro Martínez hiába lőtt a kapuba, a bíró les miatt érvénytelenítette a gólt. A VAR is visszanézte a találatot, s igazat adott a játékvezetőnek.

89. perc: Calhanoglu is lejön, Cagliardini áll be.

89. perc: Rebic beállt, és kapott is egy sárgát.

86. perc: Kjaer kocogott le, Rebic száll be az utolsó pár percre.

84. perc: Giroud is kapott egy sárga lapot.

83. perc: Lukaku lőtt a kapuba, de a labdaátvételnél szabálytalankodott, amit a bíró ki is szúrt. Az Inter-szurkolók természetesen nem értik, mi volt a baj, de igaza volt Massának.

78. perc: Giroud tekert a sorfal fölött, de Onanának nem kellett hárítania.

76. perc: a Milan parádés kontrát vezetett, miután Skriniar elvesztette a labdát az ellenfél tizenhatosánál. Giroud a tizenhatoson belül borzalmasan vette át, ezen múlt a gólhelyzet. A lepattanót megszerezte Pioli csapata, s szabadrúgást harcolt ki veszélyes helyről.

75. perc: Barella adta el a labdát a saját térfelén, Leao passzából végül Díaz lőtt kapura. Onanának először kellett védeni a meccsen.

71. perc: cserék mindkét oldalon – Brozovic, Lukaku és Gosens állt be, Dzeko Mhitarjan és Dimarco jött le. A Milannál Thiaw váltotta Gabbiát.

70. perc: Giroud és Bastoni ütközött, utóbbi a földön maradt.

69. perc: nagyobb volt a füstje, mint a lángja – Hernandez nagyon csúnyán fölé durrantott.

68. perc: Acerbi szabálytalanodott veszélyes helyen, sárgát is kapott, ráadásul a Milan előtt ez nagy lehetőség a gólszerzésre.

67. perc: Massa Mhitarjannak osztott ki sárgát.

61. perc: Barella maradt lenn a földön, az orra is vérzik. Leaóval ütközött, a portugál támadó kapott is egy sárga lapot.

58. perc: na, próbálkozás a Milantól! Théo Hernandez adott középre, honfitársa, Giroud fejelhetett. Messze volt a veszélyes kísérlettől, de végre láttunk valamit Pioli csapatától.

55. perc: újabb csere a Milannál, Leao áll be Origi helyére, Saelemaekers pedig Calabriát váltja.

54. perc: Martínez pazarul tálalt Dimarco elé, a szélső védő kapásból kísérletezett, de a labda elkerülte a rövid alsót.

49. perc: Gabbia kapott sárga lapot durvaságért.

46. perc: a Milannál történt egy csere, Messias helyén Brahim Díaz folytatja.

46. perc: jöhet a folytatás.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: itt a vége az első félidőnek, egyelőre csak egy gólt láthattunk, de kényelmesen vezet az Inter.

45. perc: egy perc a ráadás.

45. perc: akárcsak húsz perce Dimarco, most Calhanoglu is meg szerette volna lepni Tatarusanut szögletből. A román kapus most is megoldotta a feladatot, a labda nem került a kapuba.

44. perc: Dzeko gondolkozott el a lövésen, de inkább kidobta Darmiannak. Az egykori manchesteri veszélyesen tekerte középre, de Calabria belecsúsztatott.

44. perc: megint beszorul a Milan, az első félidő csak az Interről szólt.

38. perc: Calhanoglu vágta fel Origit, de a sárgát megúszta.

34. perc: VEZET AZ INTER! Az újabb szögletet már nem úszta meg a Milan kapott gól nélkül, Lautaro Martínez nagyszerűen csúsztatott a rövidbe a pontrúgás után. 1–0

32. perc: a Milan először jutott el az Inter tizenhatosáig, ám ott Barella előbb remekül szerelt, majd csapattársaival együtt parádésan hozta ki a labdát. Martínez már a védelemre vezette volna a játékszert, amikor Kalulu taktikai szabálytalanságot követett el. Massa sárgával „díjazta” a megmozdulást.

29. perc: Calhanoglu szabadrúgása után Martínez csúsztatott a kapu felé, de a Milan kapusának most nem kellett védenie. Még mindig tartja a 0–0-t Kjaer és a védelem.

25. perc: Dimarco rendkívül veszélyesen ívelt középre szögletből, Tatarusanunak arra kellett figyelnie, nehogy a labdával együtt ő is a kapuban kössön ki.

24. perc: Dimarco beadása után Barella elé pattant a labda, aki egy átvétel után tüzelt. A Milan egyik bekkje jó ütemben robbant ki, s remekül blokkolt.

20. perc: a Milan a meccsen most először tudja huzamosabb ideig tartani a labdát. Helyzetekben ez nem nyilvánul meg, de legalább kicsit kijött a szorításból Pioli együttese.

17. perc: a jobb szélről Barella ívelte be veszélyesen, de nem talált csapattársat – a Milan kapusa magabiztosan megfogta a labdát a beadás után.

Az első negyedóra az Interről szólt, a Milan egyelőre mélyen visszahúzódik és védekezik. A kék-feketék többször is betalálhattak volna, de Tatarusanuék megúszták a gólt.

15. perc: úgy látszik, nem történt szabálytalanság – nincs tizenegyes.

14. perc: Dzeko esett el a Milan tizenhatosán belül, de Massa nem ítélt tizenegyest. Az Inter futballistái azonnal reklamálnak a bírónál. Jöhet a VAR?

10. perc: REMEK FEJES, DE NINCS GÓL! Skriniar húzódott előre, majd tökéletes labdával szolgálta ki Lautaro Martínezt, akinek a fejese nem sokkal tévesztett célt. Tatarusanu ezt most csak nézte.

8. perc: most Calhanoglu próbálta meg messziről, de a török támadó középpályás lövése után a labda jócskán a kapu fölé szállt.

6. perc: ÓRIÁSI BRAVÚR! Ismét Martínez került lövőhelyzetbe, de most jóval közelebb a kapuhoz, nagyjából 15 méterről. A csatár ballal tüzelt, Tatarusanu elképesztő védést mutatott be.

2. perc: máris megvan a meccs első lövése. Lautaro Martínez vette át a labdát, majd nagyjából 25 méterről rá is szúrta. Az argentin nem talált kaput.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.