Serie A: az Inter simán nyert, ezzel újra második a tabellán

D. Á.D. Á.
2020.07.25. 21:32
Alexis Sánchez góljával dőlt el a mérkőzés (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó bajnokság (Serie A) 36. fordulójában az Inter Romelu Lukaku és Alexis Sánchez góljaival 3–0-ra legyőzte a Genoát idegenben.

Az első fél órában nem történt sok minden, majd a 34. percben az Inter egygólos előnyre tett szert: Cristiano Biraghi ívelte középre a labdát, Romelu Lukaku az ötösről fejelt – a kapufa segítségével – a kapuba (0–1).

Az első félidő vége előtt szabadrúgásból egyenlíthetett volna a hazai csapat, azonban Filip Jagiello kicsivel célt tévesztett.

A második játékrészben sokáig nem történt semmi, végül a 83. percben zárta le a meccset az Inter. Victor Moses húzott el a jobb oldalon és adott középre, Alexis Sánchez elszakadt védőjétől, s átvétel nélkül fejezte be az akciót, a labda a felső lécről vágódott a kapuba (0–2).

A három pont sorsa ezzel eldőlt, a milánóiak viszont nem álltak le. A 93. percben Lukaku kontrából vihette a labdát a hazai védőkre, remek cselek után ziccerben találta magát, s nagyon higgadtan gurított a jobb alsóba (0–3).

A belga támadónak ez volt a 15. idegenben lőtt gólja az olasz pontvadászatban, ezzel beállította Nyers István 1949–1950-es idénybeli klubrekordját.

Antonio Conte együttese ezzel a győzelemmel megelőzte az Atalantát, amely péntek este 1–1-es döntetlent játszott a Milannal. Az Inter újra második, a Genoa pedig továbbra sincs biztonságban, csak a 17. helyen áll.