Serie A: a Lazio meglepően simán verte meg a Milant

2023.01.24. 22:39
Zaccagni nagyszerű játékkal alapozta meg a Lazio győzelmét (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának záró mérkőzésén a Lazio meglepően simán, 4–0-ra legyőzte a Milant, ezzel feljött a harmadik helyre a tabellán.

A Lazio hamar megadta az alaphangot, Szergej Milinkovics-Szavics már a negyedik percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Az a Mattia Zaccagni adta a gólpasszt, aki az első félidő hajrájában maga is gólt szerzett. Ez volt a harmadik alkalom ebben a bajnokságban, hogy Zaccagni ugyanazon a meccsen maga is eredményes volt, és előkészített egy találatot.

A második félidőben a Milan megpróbált veszélyesebben futballozni, de Stefano Pioli csapata képtelen volt a kapuba találni.

A hajrában Luis Alberto értékesítette a teljesen jogosan megítélt büntetőt, majd Felipe Anderson is beköszönt – Alberto passza után.

A 4–0-s győzelemmel a római együttes feljött a harmadik helyre a tabellán.

A Milan 2019-ben 5–0-ra kikapott az Atalantától, azóta a mostani veresége – szerzett gól nélkül – a legsúlyosabb.

OLASZ SERIE A
19. FORDULÓ
Lazio–Milan 4–0
(Sz. Milinkovics-Szavics 4., Zaccagni 38., Luis Alberto 67. – 11-esből, F. Anderson 75.)

KORÁBBAN
Internazionale–Empoli 0–1 (Baldanzi 66.)
Kiállítva: Skriniar (Inter, 40.)
Bologna–Cremonese 1–1
(Chiriches 55. – öngól, ill. Okereke 50. – 11-esből)
Juventus–Atalanta 3–3 (Di María 25. – 11-esből, Milik 34., Danilo 65., ill. Lookman 4., 53., Maehle 46.)
Spezia–Roma 0–2 (El Shaarawy 45., Abraham 49.)
Monza–Sassuolo 1–1 (Caprari 60., ill. Ferrari 13.)
Sampdoria–Udinese 0–1 (Ehizibue 88.)

Hellas Verona–Lecce 2–0(Depaoli 40., D. Lazovics 54.)
Salernitana–Napoli 0–2