Serie A: Skriniart kiállították, az Inter kikapott az Empolitól

R. D. P.R. D. P.
2023.01.23. 22:44
Milan Skriniar nehéz helyzetbe hozta csapatát, az Empoli le is győzte az Intert (Fotó: Getty Images)
Egygólos vereséget szenvedett az Inter az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 19. fordulójának hétfői játéknapján: Simone Inzaghi csapatát a több mint egy félidőt emberelőnyben játszó Empoli győzte le.

Már az első félidőben közelebb járt a vezetés megszerzéséhez az idegenben futballozó Empoli az Inter ellen. Nicolo Cambiaghi és Francesco Caputo is szép lövéssel próbálkozott – előbbit André Onana ütötte szögletre, utóbbit pedig a védelem blokkolta. Az Inter részéről csak Federico Dimarco veszélyeztetett, lövését védte Guglielmo Vicario. A vendégek nyomása góllá nem érett, emberelőnnyé viszont igent: Milan Skriniar a 40. percben a második sárga lapját is megkapta, így idő előtt mehetett zuhanyozni. A szünetben 0–0-val vonultak öltözőbe a csapatok.

A fordulás után az Empoli tovább uralta a meccset, az emberhátrányban játszó Internek kaput eltaláló lövése sem volt a második játékrészben. A vendégek a 66. percben törték meg a jeget, méghozzá a fiatal Tommaso Baldanzi révén, aki viszonylag szabadon lőhetett kapura (VIDEÓ ITT!). A kapott gólra szinte azonnal reagált Simone Inzaghi vezetőedző, aki Lautaro Martínezt a pályán hagyva Edin Dzekót és Romelu Lukakut is becserélte – a milánóiakon még ők sem tudtak segíteni, így a fekete-kékek pont nélkül maradtak hazai pályán...

Az Inter a vereség ellenére egyelőre dobogós a Serie A tabelláján, de újabb pontvesztés esetén a Bajnokok Ligája-indulást érő hely is veszélybe kerülhet. Az Empoli az újabb sikerével kilencedik a táblázaton, méghozzá a Juventust megelőzve.

Bologna–Cremonese 1–1
(Chiriches 55. – öngól, ill. Okereke 50. – 11-esből)

VASÁRNAP
Juventus–Atalanta 3–3 (Di María 25. – 11-esből, Milik 34., Danilo 65., ill. Lookman 4., 53., Maehle 46.)
Spezia–Roma 0–2 (El Shaarawy 45., Abraham 49.)
Monza–Sassuolo 1–1 (Caprari 60., ill. Ferrari 13.)
Sampdoria–Udinese 0–1 (Ehizibue 88.)