Serie A: 30 ezer szurkoló, egyenlítés a 99. percben – Salernóban!

2022.05.08. 20:16
Giorgio Altare fejes góljával mentett pontot a Cagliari a 99. percben (Fotó: AFP)<br />
A Salernitana drámai mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott az ugyancsak bennmaradásért harcoló Cagliari ellen az olasz Serie A 36. fordulójában.

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a bennmaradásért folyó harc hasonlóan izgalmas, mint a bajnoki címért zajló küzdelem az Inter és a Milan között.

Az alsóházban sokáig szinte biztosnak tűnt, hogy a Salernitana lesz az egyik kieső, hiszen az újonc délolasz csapat még 30 meccs után is az utolsó helyen állt 16 ponttal (18 kör után még csak nyolc pontja volt). Az ősszel még a kizárás is fenyegette a klubot, de a téli tulajdonosváltással ettől megmenekült.

A 17–20. HELYEZETT CSAPATOK PROGRAMJA AZ UTOLSÓ KÉT FORDULÓBAN

Cagliari: Inter (otthon), Venezia (idegenben)
Genoa:
Napoli (i), Bologna (o)
Salernitana: Empoli (i), Udinese (o)

Venezia: Roma (i), Cagliari (o)

Az utóbbi hetekben pedig a február óta Davide Nicola (aki 2017-ben a Crotone benntartásával már bemutatott egy nagy bravúrt) által irányított csapat is megtáltosodott. A legutóbbi öt meccsén nem kapott ki, és 13 pontot szerzett, és miután a hét közben az elmaradt meccsen 2–1-re legyőzte a Veneziát, elkerült a kieső helyről is. (A Venezia vasárnap 4–3-ra megverte a Bolognát.)

A 36. fordulóban így a 17. helyen állva fogadta az egy ponttal és két hellyel mögötte álló Cagliarit 30 ezer fanatikus előtt. Igazi alsóházi helyosztó volt, melyen a vendégeknél új edző debütált a kispadon, sőt a Serie A-ban is, Alessandro Agostini személyében, aki a napokban váltotta Walter Mazzarit a Verona elleni múlt heti 2–1-es vereség után.

A Cagliari a legutóbbi nyolc bajnoki meccséből hetet elveszített, és a rossz széria Salernóban sem szakadt meg!

Pedig az első félidőben csak a vendégek jutottak el kaput eltaláló lövésig, a folytatásban azonban Matteo Lovato tizenhatoson belül szabálytalansága és némi videózás után büntetőhöz jutott a Salernitana – a hét közben a Venezia ellen győztes gólt szerző Simone Verdi nem hibázott. A gól után a kispadok előtt kialakult egy kisebb tömegjelenet, melynek végén, kölcsönös reklamálás után piros lapot kapott a hazaiak padján ülő cserék közül Franck Ribéry.

A hajrában a Cagliari Alberto Grassi révén előbb eljutott egy kapufáig, majd Marco Di Bello játékvezető a 92. percben 11-est ítélt a vendégek javára, amelyet aztán videózás után, alighanem kapustámadás címén visszavont. Emiatt azonban az eredetileg hatperces hosszabbítást is megtoldotta a játékvezető, és a 99. percben a Serie A-ban először eredményes Giorgio Altare fejesével egyenlített a Cagliari! A meccsnek a 101. percben lett vége 1–1-es döntetlennel.

Ez pedig azt jelenti, hogy két fordulóval a bajnokság vége előtt a 25 pontos Venezia, a 28 pontos Genoa, a 29 pontos Cagliari és a 30 pontos Salernitana továbbra is élet-halál harcot vív a bennmaradást jelentő, 17. hely megszerzéséért.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
Salernitana–Cagliari 1–1
(Verdi 68. – 11-esből, ill. Altare 90+9.)
Korábban

Venezia–Bologna 4–3
(T. Henry 4., Kijin 19., Aramu 78. – 11-esből, D. Johnsen 90+3., ill. Orsolini 45+1., Arnautovic 55., Schouten 68.)
Spezia–Atalanta 1–3
(Verde 30., ill. Muriel 16., Djimsiti 73., Pasalic 87.)

Torino–Napoli 0–1 (F. Ruiz 73.)
Sassuolo–Udinese 1–1 (Scamacca 6., ill. Nuytinck 77.)
Lazio–Sampdoria 2–0 (Patric 41., L. Alberto 59.)

Pénteken játszották
Internazionale–Empoli 4–2
(S. Romagnoli 40. – öngól, L. Martínez 45., 64., A. Sánchez 90+4., ill. Pinamonti 5., Asllani 28.)
Genoa–Juventus 2–1 (A. Gudmundsson 87., Criscito 90+6. – 11-esből ill. Dybala 49.)

1. Internazionale 36 23 9 4 78–31 +47 78
2. Milan 35 23 8 4 61–30 +31 77
3. Napoli 36 22 7 7 68–31 +37 73
4. Juventus 36 20 9 7 55–33 +22 69
5. Lazio 36 18 8 10 72–53 +19 62
6. Atalanta 36 16 11 9 65–45 +20 59
7. Roma 35 17 8 10 55–40 +15 59
8. Fiorentina 35 17 5 13 54–47 +7 56