Serie A: kétgólos hátrányból nyert az Inter az Empoli ellen

V. Á.V. Á.
2022.05.06. 20:43
Lautaro Martínez duplázott az Empoli ellen (Fotó: AFP)
Az Internazionale 4–2-re legyőzte az Empolit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójában. A milánóiak fél óra után kétgólos hátrányban voltak.

Az 5. percben Andrea Pinamonti góljával szerzett vezetést az Empoli az Inter otthonában. A támadó egyébként pont a milánóiak kölcsönjátékosaként szerepel a toszkán csapatnál. A GÓL ITT!

A 22. percben büntetőt ítélt a játékvezető, Nicolo Barella nagyot esett az Empoli tizenhatosán belül – videózás után azonban úgy döntött Gianluca Manganiello, hogy nem volt tizenegyes az eset.

A 28. percben az albán Kristjan Asllani villant, egy indítást bal lábbal vett át, majd jobbal a kapuba lőtt (0–2). A GÓL ITT!

Mégsem mehetett előnnyel szünetre a vendégcsapat. A 40. percben öngóllal szépített az Inter (A GÓL ITT!), majd öt perccel később Lautaro Martínez egyenlített (A GÓL ITT!). 2–2

A második félidőben óriási nyomást helyezett a házigazda az Empoli kapujára, ez a 64. percben érett góllá – Lautaro Martínez szerezte meg a második találatát (3–2). A GÓL ITT!

A 94. percben Edin Dzeko szép cselsorozatot követően középre passzolt, Alexis Sánchez pedig nem hibázott, s beállította a végeredményt (A GÓL ITT). 4–2

Az Inter sikerével a tabella élére állt, egy ponttal megelőzve az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó városi rivális Milant.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
Internazionale–Empoli 4–2
(S. Romagnoli 40. – öngól, L. Martínez 45., 64., A. Sánchez 90+4., ill. Pinamonti 5., Asllani 28.)
Genoa–Juventus 2–1 (A. Gudmundsson 87., Criscito 90+6. – 11-esből ill. Dybala 49.)