A Lazióé az olasz Szuperkupa a Juventus legyőzésével

2019.12.22. 17:31
Szaúd-Arábiában csapott össze az olasz Szuperkupáért a Juventus és a Lazio. A fordulatos mérkőzésen a római csapat jobban játszott és legyőzte a Juventust, így ötödszörre nyerte meg az olasz szuperkupát.

A Lazio ünnepelhetett a lefújás után (Fotó: AFP)

OLASZ SZUPERKUPA
Juventus–Lazio 1–3 (1–1)
Rijád, Szaúd király Egyetem-stadion.V:Calvarese (olasz)
Juventus:Szczesny – De Sciglio (Cuadrado, 56.), Bonucci, Demiral, Alex Sandro – Bentancur, Pjanic, Matuidi (Douglas Costa, 76.) – Dybala, Higuaín (Ramsey, 66.), C. Ronaldo.Vezetedző:MaurizioSarri
Lazio:Strakosha – Luiz Felipe, Acerbi, Radu – Lazzari, MIlinkovics-Szavics, Lucas Leiva (Cataldi, 64.), Luis Alberto (Parolo, 66.) – Lulic – Correa, Immobile (Caicedo, 82.).Vezetőedző:Simone Inzaghi
Gólszerző:Dybala (45.), ill. Luis Alberto (16.), Lulic (73.), Cataldi (94.)
Kiállítva: Bentancur (93.)

1989 óta ez már a tizenötödik alkalom volt, hogy az olasz bajnok és a kupagyőztes (vagy az Olasz Kupa döntőjének vesztese és az ott is győztes bajnok) külföldön küzdött meg egymással. Az Egyesült Államok, Líbia, Kína és Katar után tavaly debütált a sorozatban Szaúd-Arábia, és idén is ott volt a meccs. Nem minden szurkoló volt lelkes emiatt, de akik nem tudtak elmenni Rijádba, azoknak maradt a tévé.

Előzetesen a Juventus tűnt esélyesebbnek, bár a kupaspecialista Lazio hívei nagyon bíztak benne, hogy a december 7-én kivívott 3–1-es bajnoki győzelem után ismét nyernek a kedvenceik, ráadásul mindez Szuperkupát ér.

Az első félidő kényelmes játszadozást és aktívabb Lazio-játékot hozott. Ennek mindjárt a 16. percben meg is lett az eredménye, amikor Luis Alberto lőtt mesteri gólt Milinkovics-Szavics visszagurítása után. 0–1

A félidő további részében is inkább a Lazio volt aktívabb, a 33. percben például Correa lövése mehetett volna be, ha Szczesny nem véd remekül. A Juventus támadásaiban kevés volt az elképzelés, és bár Dybala gyakran mutatta magát, csak ritkán kapott labdát. Aztán amikor eljutott hozzá, némileg váratlanul egyenlített a Juventus.

A 45. percben C. Ronaldo lőtt 17 méterről, nem túl jó helyzetből kapura, a lövés ereje mégis meglepte Strakoshát, akiről a labda oldalra perdült, éppen az érkező Dybala elé, akinek könnyű dolga volt. 1–1

A második félidőben sem kapcsolt magasabb fokozatra a Juventus, többet tett a vezetés megszerzéséért a Lazio. A 69. percben Correa fejelhetett volna gólt, de rontott. Utána Ronaldo lőtt arasznyival fölé, majd jött az újabb Lazio-gól.

A 73. percben Lazzari beadását Parolo megcsúsztatta, Lulic pedig kapásból a hálóba lőtt. 1–2

A hátralévő időben nagyon nyomott a Juventus, de igazán nagy helyzet nem tudtak kialakítani. És ahogy az lenni szokott, a végén újabb gólt kaptak egy szenzációs Cataldi-szabadrúgás után. 1–3

Ezzel a Lazio ötödszörre nyerte meg az olasz Szuperkupát, és a legutóbbi bajnokihoz hasonlóan ezúttal is 3–1-re nyertek. Teljesen megérdemelten.

MÁSODIK FÉLIDŐ

94. perc: Vége a mérkőzésnek, a Lazióé lett az olasz Szuperkupa. 1–3

94. perc: GÓÓÓÓÓL! ELDŐLT!A szabadrúgásból Cataldi22 méterről rúgta el, a labda a lécről vágódott a hálóba. 1–3
93. perc: Gyors ellentámadásba lendült a Lazio, amelynek a végén Szczesny védett nagyot, a kipattanó után Bentancur szabálytalankodott Parolóval, sárga és piros.
92. perc: Dybala végezte el a szabadrúgást, de a sorfalba lőtt.
91. perc: Cataldi reklamált, sárgát kapott.
91. perc: Cuadrado lábára lépet rá elkésve Milinkovics-Szavics, szabadrúgás 20 méterről a Juventusnak.
90. perc: HÁROM PERC A HOSSZABBÍTÁS.
90. perc: Díbala adott középre, Bonucci ugrott fejelni, és alig-alig ment mellé a labda.
90. perc: Maurizio Sarri reklamált, sárgát kapott.
88. perc: Douglas Costa beadását Strakosha kapta le a gólra éhesen érkező Ronaldo elől.
82. perc: Correa ugrott ki egyedül, végigvitte, majd a bal alsóba lőtt, de les volt, nem adták meg a gólt.
82. perc: Cserélt a Lazio, Immobile helyett Caicedo játszik.
80. perc: Ronaldo esett el a tizenhatoson belül, de nem fújt a bíró tizenegyest.
76. perc: Kell a gól a Juventusnak, Douglas Costa jött Matuidi helyére.
75. perc: Cuadrado emelt a jobb oldalról a bal oldalon magányosan álló Ramsey elé, de a walesi gyenge fejese könnyű zsákmány volt Strakoshának.
73. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A LAZIO! Lazzarihoz került ki a labda a jobb oldalra, ballal középre adott, Parolo megcsúsztatta, és az ötös bal sarkánál álló Lulic kapásból a kapu bal oldalába lőtt. 1–2
71. perc: Ronaldo
villant. Előbb megszelídítette a labdát, majd jobbal nem sokkal lőtt a bal fölső fölé.
69. perc: Jobb oldali szöglet után Correa hatméteres fejese alig ment mellé.
68. perc: Immobile hozta fel a labdát, hárman is kísérték, de ő inkább egyedül próbálkozott, és éppen Demiralt találta el.
66. perc: Cserélt a Juventus és a Lazio is. Higuaín helyett Ramsey, Luis Alberto helyett Parolo a pályán.
64. perc: Cserélt a Lazio, Lucas Leiva helyett Cataldi a pályán.
63. perc: Luis Alberto kapura csavarta a szögletet, Szczesny azonban figyelt. Nem szabadult fel a Juve kapuja, a másik oldalról is jöhetett egy szöglet, de ebből sem lett semmi.
58. perc: Luis Alberto kapott sárga lapot, mert elkaszálta Cuadradót.
57. perc: Immobile
jutott labdához egy lepattanóból 12 méterre a Juventus kapuja előtt, akár be is lőhette volna, de a labdájába beleléptek, szöglet.
56. perc: De Sciglio helyett Cuadrado a pályán.
55. perc: A közönség csendben figyeli a találkozót.
54. perc: Correa jobb oldali beadását Lulic lőtte el kapásból, de a nem túl erős labda könnyű zsákmánya lett a Juve kapusának.
52. perc: Correa csúsztatása tűnt veszélyesnek, de Szczesny elkapta a labdát.
49. perc: Ronaldót kétszer sem tudták szerelni, így is tovább tudta tenni a labdát, éppen Dybala elé, aki 15 méterről mellé lőtt.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, az állás döntetlen. 1–1
45. perc: GÓÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A JUVENTUS.Ronaldo 16 méteres, lapos lövése kijött Strakosháról, éppen Dybala elé, aki 6 méterről az üres kapuba passzolt. 1–1
42. perc:
Szorosan védekezik a Lazio, a Juventus nem tudja egyelőre áttörni a védőfalat.
38. perc: Luis Alberto vette le mellel a labdát 12 méterre a Juventus kapujától, majd visszaemelt, Lulic fejelhetett, de magasan fölé.
35. perc: Higuaín
lőhetett 15 méterről, kicsit kibillentették az egyensúlyából, de hiába reklamált tizenegyest, a bíró figyelmen kívül hagyta a szózatát.
34. perc: Lucas Leiva kapott sárga lapot, mert odacserdíttett Dybalának.
33. perc: Ez is bemehetett volna ám! Correa
lőtte el, Szczesny bravúrral kiütötte a labdát oldalra, aztán hatásosan fohászkodott, mert a saját védője takarított, így felszabadult a Juventus kapuja.
31. perc: HŰHA! A szabadrúgást Dybala végezte el, és ballal alig tekert el a jobb fölső mellett.
29. perc: Ronaldo
esett nagyot a Lazio tizenhatosának előterében. Milinkovics-Szavics azt magyarázta, hogy hozzá sem nyúlt. Ez nem volt igaz, de az biztos, hogy Cé igazán könnyen elesett...
26. perc: Ronaldo gyorsan elvégzett szabadrúgása Dybalát szöktette, az argentin lövése mellé szállt.
A Juventus nyolcszor, a Lazio négyszer nyerte el eddig az olasz szuperkupát.
25. perc: Pjanic szögletét könnyedén fejelték ki a Lazio-védők.
22. perc: Higuaín szerzett labdát a Lazio tizenhatosán belül, C. Ronaldóhoz játszott, aki 16 méterről mellé durrantott.
20. perc: Luis Alberto tűnt fel a Juventus tizenhatosán belül, de passz helyett gyengén Szczesny kezébe gurított.
16. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Lazio! Elmélázott a Juve-védelem, Lulic egy szép csel után középre adott balról, Milinkoics-Szavics okosan visszagurított, Luis Alberto pedig 10 méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 0–1
8. perc:
Lövés közben Matuidi csúnyán eltalálta Luis Alberto lábát. Nagyon fáj a spanyolnak...
8. perc: Luis Alberto lőtt estében 19 méterről nem sokkal a bal fölső fölé.
A Juventus olyan mezzel kedveskedett a szaúd-arábiai publikumnak, amelyen a játékosok nevei arabul szerepelnek. Az olasz nézők meg úgyis ismerik a kedvenceiket. A Lazio mezén hagyományos, latinbetűs feliratok vannak.
5. perc: Szöglethez jutott a Juventus. Bal oldalról Pjanic adta be a labdát, amelyet Strakosha ütött ki. Radu ütközött a kapusával, mindkettejüknek fájt.
3. perc: Luis Alberto ívelt a tizenhatoson belülre, de hosszan, Szczesny könnyen lefülelte a labdát.
2. perc: Luis Alberto indult meg a bal oldalon, Bentancur összekoccantotta a bokáját, szabadrúgás.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Juventus fekete-fehérben, a Lazio világoskék-fehérben játszik.