B. Á. 2021.01.14 19:31 Frissítve: 2021.01.14 23:42

Olasz Kupa: másodosztályú csapat búcsúztatta a Sassuolót

A másodosztályú SPAL 2–0-ra legyőzte a Sassuolót a labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjében.

A SPAL kiejtette a Sassuolót (Fotó: Getty Images)

A hazaiak a szünet után emberhátrányba kerültek, amit a SPAL kegyetlenül kihasznált: tíz percen belül kétszer is betalált a vendégcsapat, így egyedüli másodosztályú gárdaként  bejutott a legjobb nyolc közé.

A játéknap későbbi mérkőzésén a Cagliari még válaszolni tudott az Atalanta vezető góljára, ám a bergamóiak nem sokkal később három perc leforgása alatt kétszer is betaláltak, így biztosították a helyüket a negyeddöntőben.

OLASZ KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Sassuolo–SPAL (II.) 0–2
(Missiroli 49., Dickmann 58.)
Kiállítva: Djuricsics (Sassuolo, 47.)
Atalanta–Cagliari 3–1 (Al. Mirancsuk 43., Muriel 61., Sutalo 64., ill. Sottil 55.)
Január 19., kedd
21.15: Roma–Spezia
Január 21., csütörtök
21.15: Lazio–Parma
Korábban

Juventus–Genoa 3–2 (Kulusevski 2., Morata 23., Rafia 105., ill. Czyborra 28., Melegoni 74.) – hosszabbítás után
Napoli–Empoli (II.) 3–2 (Di Lorenzo 18., Lozano 38., Petagna 77., ill. Bajrami 33., 68.)
Fiorentina–Internazionale 1–2 (Kouamé 57., ill. A. Vidal 40. – 11-esből, R. Lukaku 119.) – hosszabbítás után
Milan–Torino 0–0 – 11-esekkel 5–4

2021.09.19 20:06:01

Olasz labdarúgás MURÁNYI DOMONKOS

A „zebrák” Morata góljával hamar előnybe kerültek, de a vendégek Rebic révén egyenlítettek.

2021.09.09 10:48:20

Olasz labdarúgás NAGY ZSOLT

Jorginho elképesztő kitartásának köszönhetően minden színtéren az európai futball csúcsára ért.

2021.09.01 22:18:59

Olasz labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Az Atalanta, a Genoa és a Torino is ügyeskedett az utolsó órákban, nem gyengült az Inter és a Nápoly.

2021.08.16 13:34:24

NYÁRI ÁTIGAZOLÁSOK, 2021. Nem kamu a kínai tulajdonos költségcsökkentési akcióterve. Ki lesz a következő távozó?