B. Á. 2021.01.14 19:31 Frissítve: 2021.01.14 23:42

Olasz Kupa: másodosztályú csapat búcsúztatta a Sassuolót

A másodosztályú SPAL 2–0-ra legyőzte a Sassuolót a labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjében.

A SPAL kiejtette a Sassuolót (Fotó: Getty Images)

A hazaiak a szünet után emberhátrányba kerültek, amit a SPAL kegyetlenül kihasznált: tíz percen belül kétszer is betalált a vendégcsapat, így egyedüli másodosztályú gárdaként  bejutott a legjobb nyolc közé.

A játéknap későbbi mérkőzésén a Cagliari még válaszolni tudott az Atalanta vezető góljára, ám a bergamóiak nem sokkal később három perc leforgása alatt kétszer is betaláltak, így biztosították a helyüket a negyeddöntőben.

OLASZ KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Sassuolo–SPAL (II.) 0–2
(Missiroli 49., Dickmann 58.)
Kiállítva: Djuricsics (Sassuolo, 47.)
Atalanta–Cagliari 3–1 (Al. Mirancsuk 43., Muriel 61., Sutalo 64., ill. Sottil 55.)
Január 19., kedd
21.15: Roma–Spezia
Január 21., csütörtök
21.15: Lazio–Parma
Korábban

Juventus–Genoa 3–2 (Kulusevski 2., Morata 23., Rafia 105., ill. Czyborra 28., Melegoni 74.) – hosszabbítás után
Napoli–Empoli (II.) 3–2 (Di Lorenzo 18., Lozano 38., Petagna 77., ill. Bajrami 33., 68.)
Fiorentina–Internazionale 1–2 (Kouamé 57., ill. A. Vidal 40. – 11-esből, R. Lukaku 119.) – hosszabbítás után
Milan–Torino 0–0 – 11-esekkel 5–4

2021.02.21 14:21:28

Olasz labdarúgás H. Á.

Az argentin csatár két gólja után Romelu Lukaku állította be a 3–0-s végeredményt.

2021.02.09 15:27:02

Olasz labdarúgás P. K.

Marco Rossi örülhet, továbbjutottak a torinóiak, és újabb fontos meccsen figyelheti Cristiano Ronaldót.