H. K. 2021.01.13 17:42 Frissítve: 2021.01.13 17:59

Olasz Kupa: Lukaku a 119. percben villant, negyeddöntős az Inter

Az Inter hosszabbítás után 2–1-re legyőzte a Fiorentinát a labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjében, ezzel bejutott a sorozat negyeddöntőjébe.

Romelu Lukaku a végén villant (Fotó: AFP)

Az Inter az első félidőben uralta az összecsapást, a negyvenedik percben büntetőből Arturo Vidal meg is szerezte a vezetést a fekete-kékeknek.

A második játékrészben összekapta magát a Fiorentina, aminek meg is lett az eredménye: az 57. percben Christian Kouamé 16 méterről óriási bombát eresztett meg, esélye sem volt a vendégek kapusának.

A milánóiak a hazaiak találatára már nem tudtak válaszolni a rendes játékidőben, így következhetett a hosszabbítás, amelyben sokáig úgy tűnt, nem születik gól, így jöhetnek a tizenegyesek, ám a 119. percben érkezett Romelu Lukaku, villanásával pedig továbbjuttatta az Intert az Olasz Kupa legjobb nyolc csapata közé (1–2).

Olasz labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Az FC Internazionale Milano helyett Inter Milano lehet a hívószó, és minden módosítás célja a várossal való szorosabb kapcsolat érzékeltetése, a tisztább és modernebb kivitelezés, a globális identitás hangsúlyozása.

2021.01.18 18:57:41

Olasz labdarúgás BACSKAI JÁNOS

TÉLI ÁTIGAZOLÁSOK A hármas csere lesz a Genoával; A. Gómez, F. Llorente, Giroud, Pelle, Mata vagy „Qua” érkezik még?

2021.01.17 20:24:49

Olasz labdarúgás K. T. I.

A 238. Derby d'Italia a milánói alakulat magabiztos sikerét hozta a torinói riválissal szemben.

2021.01.15 11:10:56

Immobile és a duplázó Luis Alberto vezérletével győzött az összeszedettebb Lazio a sokat hibázó Roma ellen.

2021.01.10 11:42:51

Sorozatban hatodik alkalommal is döntetlent játszottak egymással, most az Internek volt több helyzete.