H. K. 2021.01.13 23:20 Frissítve: 2021.01.13 23:28

Olasz Kupa: a Juve sem úszta meg ráadás nélkül, de negyeddöntős

A Juventus 3–2-re legyőzte a Genoát a labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjében, és bejutott a következő körbe.

Továbbjutott a Juventus (Fotó: AFP)

A Juventus Dejan Kulusevski és Álvaro Morata révén gyorsan, már 23 perc után kétgólos előnybe került, a vendégek azonban nem sokkal később szépíteni tudtak.

A második félidőben is a Juve irányított, a 74. percben azonban jött a pofon, Filippo Melegoni egy beadás után 18 méterről óriási gólt akasztott a bal felsőbe, amivel a Genoa egyenlített (2–2).

Andrea Pirlónak nem volt más választása, a 88. percben utolsó cseréjét is kihasználta, és behozta Cristiano Ronaldót.

A Juventus a hajrában nem tudta döntésre vinni a dolgot, így jöhetett a kétszer tizenöt perces ráadás – az első játékrész végén a csereként beálló, 21 esztendős tunéziai Hamza Rafia szerezte meg a hazaiak harmadik, egyben továbbjutást jelentő gólját.

Pirlo alakulata ezzel nyert, és ott van a sorozat negyeddöntőjében.

OLASZ KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Juventus–Genoa 3–2
(Kulusevski 2., Morata 23., Rafia 105., ill. Czyborra 28., Melegoni 74.) – hosszabbítás után
KORÁBBAN
Napoli–Empoli 3–2 (Di Lorenzo 18., Lozano 38., Petagna 77., ill. Bajrami 33., 68.)
Fiorentina–Internazionale 1–2 (Kouamé 57., ill. A. Vidal 40. – 11-esből, R. Lukaku 119.) – hosszabbítás után

2021.01.20 00:36:46

Olasz labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Az FC Internazionale Milano helyett Inter Milano lehet a hívószó, és minden módosítás célja a várossal való szorosabb kapcsolat érzékeltetése, a tisztább és modernebb kivitelezés, a globális identitás hangsúlyozása.

2021.01.18 18:57:41

Olasz labdarúgás BACSKAI JÁNOS

TÉLI ÁTIGAZOLÁSOK A hármas csere lesz a Genoával; A. Gómez, F. Llorente, Giroud, Pelle, Mata vagy „Qua” érkezik még?

2021.01.17 20:24:49

Olasz labdarúgás K. T. I.

A 238. Derby d'Italia a milánói alakulat magabiztos sikerét hozta a torinói riválissal szemben.

2021.01.15 11:10:56

Immobile és a duplázó Luis Alberto vezérletével győzött az összeszedettebb Lazio a sokat hibázó Roma ellen.

2021.01.10 11:42:51

Sorozatban hatodik alkalommal is döntetlent játszottak egymással, most az Internek volt több helyzete.