Olasz Kupa: feldöntötték Sarri mestert, a csapata állva maradt

K. Zs.K. Zs.
2022.01.18. 20:15
A Lazio győztes gólját szerző Ciro Immobile (jobbra) fogadja a gratulációkat (Fotó: AFP)
A Lazio hazai pályán, hosszabbításba torkolló mérkőzésen 1–0-ra legyőzte az Udinesét a labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjének keddi játéknapján, és bejutott a legjobb nyolc közé, ahol a Milan lesz az ellenfele.

A rendes játékidőben mindkét csapat előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de elpuskázták őket. A ráadás első félidejében az udinei Tolgay Arslan szabadrúgása után a megpattanó labda a kapufán végezte, majd a fordulás után Ciro Immobilehosszú indítással kiugorva beemelte a rómaiak továbbjutást érő gólját. A GÓL ITT!

Nem sokkal a gól előtt Maurizio Sarri, a hazaiak vezetőedzője a földre került, a pályáról kilökött udinei Ignacio Pussetto borította fel. Egyikük sem sérült meg, a szemüvegét reptében elvesztő Sarri mester öleléssel biztosította az argentint: nincs harag.

SARRI MESTER FÖLDRE KERÜL

OLASZ KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, keddi mérkőzések
Lazio–Udinese 1–0
(Immobile 106.) – hosszabbítás után
Később
Juventus–Sampdoria 4–1 (Cuadrado 25., Rugani 52., Dybala 67., Morata 77. – 11-esből, ill. Conti 63.)