Serie A: sima győzelmével biztosan benn marad a Genoa

S. B.S. B.
2024.04.29. 22:37
Sima Genoa-siker (Fotó: Getty Images)
A Genoa 3–0-ra megverte a Cagliarit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójának záró mérkőzésén, ezzel már matematikailag is bebiztosította a bennmaradását.

A hazaiak a 17. percben szereztek vezetést, szép támadás végén a beívelt labdára Morten Thorsby csapott le, és a hálóba fejelt. A találkozó második góljára sem kellett sokat várnunk. Tíz percre rá ugyanis Morten Frendrup remek labdát kapott, amit ki is használt, hogy megduplázza csapata előnyét. A folytatásban is a Genoa játszott fölényben, de hiába próbálkozott további helyzeteket kialakítani.

Egészen a 63. percig, amikor Albert Gudmundsson került egy az egybe a kapussal szembe, és nem remegett meg a lába, megszerezte a hazaiak harmadik gólját, egyszersmind kialakította a 3–0-s végeredményt.

OLASZ SERIE A
34. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Genoa–Cagliari 3–0 (Thorsby 17., Frendrup 27., A. Gudmundsson 63.)

Vasárnap játszották
Internazionale–Torino 2–0 (Calhanoglu 56., 60. – a másodikat 11-esből)
Bologna–Udinese 1–1 (Saelemaekers 78., ill. Payero 45+1.)
Atalanta–Empoli 2–0 (Pasalic 42. – 11-esből, Lookman 51.)
Napoli–Roma 2–2 (M. Olivera 65., Osimhen 84. – 11-esből, ill. Dybala 59. – 11-esből, Abraham 89.)
Fiorentina–Sassuolo 5–1 (Sottil 17., Martínez Quarta 54., N. González  58., 66., Barák 62., ill. Thorstvedt 57.)