Serie A: gólgazdag első félidő, ikszelt az Udinese a Sassuolóval

R. D. P.R. D. P.
2023.02.12. 14:41
Nagy küzdelemben pontosztozkodás lett a vége (Fotó: Getty Images)
Döntetlennel indult az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójának vasárnapi programja: az Udinese a Sassuolót fogadta, 2–2 lett a vége.

Már az első percben vezetéshez jutott a hazai pályán játszó Udinese a Sassuolo ellen: Destiny Udogie balról befelé cselezett, majd kilőtte a kapu bal alsó sarkát. A vendégek jól reagáltak a korán bekapott gólra, ugyanis a 6. percben egyenlítettek Matheus Henrique révén, akinek a megpattanó lövése megtréfálta Marco Silvestri kapust. Közel fél óra elteltével ismét előnybe került Andrea Sottil gárdája, méghozzá Jaka Bijolnak köszönhetően, aki Lazar Samardzic szabadrúgása után maradt üresen. Alessio Dionisi együttesének erre is volt válasza még a szünet előtt, igaz, ehhez az ellenfél segítsége is kellett: a menteni igyekező Nehuén Pérez a saját kapuját vette be.

A második játékrészben a hazaiak uralták a játékot, míg a túloldalon kaput eltaláló lövés sem született. Újabb gól nem esett a találkozón, így a felek egy-egy ponttal gazdagodtak.

A 15. helyen álló Sassuolo két győztes meccs után botlott, az Udinese pedig szép lassan végleg lemondhat az európai kupaindulásról.

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ
Udinese–Sassuolo 2–2
(Udogie 1., Bijol 28., ill. Matheus Henrique 6., N. Pérez 45+1. – öngól)

KÉSŐBB
15.00: Bologna–Monza (Tv: Sport2)
18.00: Juventus–Fiorentina (Tv: Sport2)
20.45: Napoli–Cremonese (Tv: Sport1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Empoli–Spezia 2–2 (Cambiaghi 71., Vignato 90+4., ill. Verde 25., 31. – az elsőt 11-esből)