Serie A: bő 10 perc után eldőlt – kikapott Firenzében a Roma

2022.05.09. 22:44
José Mourinho nem volt elragadtatva csapata teljesítményétől (Fotó: Getty Images)
A Fiorentina 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Romát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójának hétfői, záró játéknapján.

Gyorsan eldőlt. A Fiorentina már az ötödik percben büntetőhöz jutott, Nicolás González pedig élt is a lehetőséggel, megszerezve csapatának a vezetést. Mindössze újabb hat perc telt el, amikor Giacomo Bonaventura senkitől sem zavartatva bekocogott labdával a tizenhatoson belülre, majd kilőtte a hosszút (2–0). Negyedórával később a harmadik Fiorentina-gól is megszületett, ám azt les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

A második játékrész sem volt eseménymentes, a rómaiak egyre agresszívabban támadták az ellenfél kapuját, de Tammy Abraham bravúros megmozdulásán kívül nem igazán jutottak el ziccerig. A meccset ezután több vitatott játékvezetői ítélet tarkította, de gól már nem esett. 2–0

Az Európa-konferencialigában döntőig menetelő rómaiak ezzel már hárompontos hátrányban vannak a Lazióval szemben, ráadásul utolérte őket a Fiorentina és az Atalanta is. Egyvalami garantált tehát: izgalmas bajnoki hajrá.

Visszatérve a hétfői meccshez, melynek egyik üdítő jelenete Leonardo Spinazzola becserélése volt a hajrában: a rómaiak szélső védője ezt megelőzően július 2-án lépett pályára, az olasz–belga Eb-negyeddöntőben. Ott achilles-ín-szakadást szenvedett, de felépült, most pedig visszatért.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
Fiorentina–Roma 2–0
(Nicolás González 5. – 11-esből, Bonaventura 11.)

Vasárnap játszották
Hellas Verona–Milan 1–3
(Faraoni 38., ill. Tonali 45+3., 49., Florenzi 86.)
Salernitana–Cagliari 1–1
(Verdi 68. – 11-esből, ill. Altare 90+9.)
Venezia–Bologna 4–3
(T. Henry 4., Kijin 19., Aramu 78. – 11-esből, D. Johnsen 90+3., ill. Orsolini 45+1., Arnautovic 55., Schouten 68.)
Spezia–Atalanta 1–3 (Verde 30., ill. Muriel 16., Djimsiti 73., Pasalic 87.)

Szombaton játszották

Torino–Napoli 0–1 (F. Ruiz 73.)
Sassuolo–Udinese 1–1 (Scamacca 6., ill. Nuytinck 77.)
Lazio–Sampdoria 2–0 (Patric 41., L. Alberto 59.)

Pénteken játszották
Internazionale–Empoli 4–2
(S. Romagnoli 40. – öngól, L. Martínez 45., 64., A. Sánchez 90+4., ill. Pinamonti 5., Asllani 28.)
Genoa–Juventus 2–1 (A. Gudmundsson 87., Criscito 90+6. – 11-esből ill. Dybala 49.)

1. Milan 36 24 8 4 64–31 +33 80
2. Internazionale 36 23 9 4 78–31 +47 78
3. Napoli 36 22 7 7 68–31 +37 73
4. Juventus 36 20 9 7 55–33 +22 69
5. Lazio 36 18 8 10 72–53 +19 62
6. Atalanta 36 16 11 9 65–45 +20 59
7. Roma 36 17 8 11 55–42 +13 59
8. Fiorentina 36 18 5 13 56–47 +9 59