FIFA: bizottságot neveztek ki a haiti szövetség felügyeletére

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) bizottságot nevezett ki a haiti szövetség felügyeletére azt követően, hogy információi szerint a szexuális zaklatással vádolt elnök, Yves Jean-Bart életre szóló eltiltása ellenére befolyást gyakorol a szervezetre.

FIFA: szexuális zaklatás miatt felfüggesztették a haiti szövetség elnökét

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) kilencven napra felfüggesztette Yves Jean-Bartot, a haiti szövetség elnökét, aki ellen vizsgálatot indítottak, mert állítólag szexuálisan zaklatott női játékosokat a közép-amerikai ország válogatottjának edzőközpontjában.

szexuális zaklatás Yves Jean-Bart Haiti FIFA

Arany-kupa: 120 perces csatát követően Mexikó az első döntős

2019-07-03 07:10:59

Hosszabbítást követően, Raúl Jiménez tizenegyesből szerzett góljával Mexikó 1–0-ra legyőzte Haitit a labdarúgó Arany-kupa magyar idő szerint szerdára virradóra megrendezett elődöntőjében, így 2015 után újra ott lesz az észak-amerikai, közép-amerikai és karibi válogatottak viadalának fináléjában.

Mexikó Haiti Arany-kupa

Arany-kupa: Haiti fantasztikus feltámadással elődöntős

2019-06-30 07:41:19

Újkori története legnagyszerűbb időszakát éli a haiti labdarúgó-válogatott, amely sorozatban negyedik mérkőzését is megnyerte az Arany-kupán, így bejutott az elődöntőbe a CONCACAF-térség kontinenstornáján.

mexikói válogatott kanadai válogatott haiti válogatott Mexikó Kanada Haiti

Arany-kupa: győztes góllal tette jóvá öngólját – videó

2019-06-25 07:16:45

Haiti 2–1-re legyőzte Costa Ricát a labdarúgó Arany-kupa keddre virradóra megrendezett harrisoni mérkőzésén, ezzel megnyerte a B-csoportot. Mind a két válogatott ott lesz a legjobb nyolc között a CONCACAF-térség labdarúgó-válogatottjainak Egyesült Államokban zajló tornáján.

Haiti Costa Rica Arany-kupa

Arany-kupa: Costa Rica és Haiti továbbra is hibátlan

2019-06-21 07:05:12

Haiti és Costa Rica is megtartotta hibátlan mérlegét a labdarúgó Arany-kupa B-csoportjában. Haiti a továbbra is szerzett gól nélkül álló Nicaraguát győzte le 2–0-ra, míg Costa Rica a szorosan védekező Bermudát múlta felül 2–1-re. A csoport záró fordulójában Haiti és Costa Rica a csoportelsőségért játszik.

Arany-kupa: Costa Rica négyet szórt kezdésnek; Haiti fordított

2019-06-17 07:10:22

Costa Rica 4–0-ra kiütötte Nicaraguát a közép- és észak-amerikai labdarúgó-kontinensbajnokság, az Arany-kupa vasárnapi játéknapján.

Nicaragua Haiti Costa Rica Bermuda Arany-kupa

15. ARANY-KUPA – MENETREND, EREDMÉNYEK

2019-06-15 13:31:36

Június 15. és július 7. között rendezték meg az észak- és közép-amerikai, valamint a karibi labdarúgó-válogatottak bajnokságát, a 15. Arany-kupát. A 2019-es CONCACAF Gold Cup fő helyszíne az Egyesült Államok volt, de egy-egy kettős mérkőzést Costa Rica és Jamaica is vendégül látott. A tornát Mexikó nyerte meg, nyolcadik diadalát aratva az ebben a formában létező 1991 óta létező tornán.

Mexikó Jamaica Haiti Egyesült Államok Curacao Arany-kupa

Vb 2026: Haiti és Katar ott lenne, Magyarország nem?

2017-03-31 09:42:59

Mint arról korábban beszámoltunk, a FIFA 2026-ra 48 csapatosra bővítené a labdarúgó-világbajnokságot. Európának 16 hely jutna, s Afrika, valamint Ázsia is több kvótát kapna, mint a futballnagyhatalomnak számító Dél-Amerika.

vb 2026 magyar válogatott UEFA Katar Haiti FIFA-világranglista

Rio 2016: laza volt a gátfutó, 5 másodperc múlva megbánta

2016-08-17 10:08:36

Az olimpián Haitit képviselő Jeffrey Julmisnál kevés felkészültebb versenyzőt lehet látni Rióban – legalábbis a bemutatásnál így tűnt. A 110 gátra készülő versenyző Usain Bolt lazaságát megszégyenítően mutatkozott be a futama előtt, aztán rá öt másodpercre már nem volt miért örülnie.

videó olimpia 2016 Rio 2016 Jeffrey Julmis Haiti 110 gát

Copa: a brazilokat szó szerint kiütötték, kiestek a csoportban

2016-06-13 06:49:07

A centenáriumi Copa América B-csoportjának harmadik fordulójában Brazília meglepetésre 1–0-ra kikapott Perutól, ezzel visszaesett a csoport harmadik helyére, és búcsúzott a tornától. A Ferencváros védőjét, Cristian Ramírezt ezúttal is nélkülöző Ecuador négy góllal legyőzte Haitit, így bejutott a legjobb nyolc közé.

Peru Haiti Ecuador Cristian Ramírez Copa América 2016 Copa América

Copa: Brazília gálázott, Ecuador a Fradi sztárja nélkül ikszelt

2016-06-09 06:55:16

Az Egyesült Államokban zajló centenáriumi Copa América B-csoportjának második fordulójában Brazília 7–1-re kiütötte Haitit, amely vereségével kiesett a tornáról. Ecuador 2–2-es döntetlent játszott Peruval, így az utolsó körben dől el, melyik két csapat jut tovább a négyesből.

Peru Haiti Ecuador Copa América 2016 Copa América Brazília

Copa América: brazil betli, a nyitányon nem bírtak Ecuadorral

2016-06-05 07:00:27

Az Ecuador elleni gól nélküli döntetlennel mutatkozott be az Egyesült Államokban zajló, centenáriumi Copa Américán a brazil labdarúgó-válogatott. A B-csoport másik összecsapásán Peru Paolo Guerrero találatával gyűrte le Haitit.

Arany-kupa: amerikai „pontleadás”, hondurasi búcsú

2015-07-14 07:13:30

Az Arany-kupa csoportkörének utolsó fordulójában a már korábban továbbjutott Egyesült Államok 1–1-et játszott Panamával, míg Haiti 1–0-ra legyőzte Hondurast, így a tavalyi világbajnoki szereplő csoportutolsóként már biztosan búcsúzott a tornától.

Panama Honduras Haiti Egyesült Államok Arany-kupa

Videó: a „vajjal bekent” martinique-i kapuskesztyű esete

2014-11-15 17:31:49

Klasszikus kapushiba a Martinique–Haiti (0–3) labdarúgó-mérkőzésen a Karibi Kupában Jamaicában. A könnyen védhető lövés nyomán a labda valahogyan mégis utat talált a kapuba. Az alábbi videón látható bakit Steeve Elana, a francia első osztályban szereplő Lille kapusa követte el...

videó Steeve Elana Martinique Haiti

Videó: mókás mókus a Haiti-Honduras Arany-kupa-meccsen

2013-07-09 09:20:17

Váratlan vendég érkezett meg a Haiti–Honduras Arany-kupa-mérkőzés 74. percében. Egy mókus szaladt be a pályára, és tett rövid látogatást a gyepen. Az állat feltűnése még a lelátókon is nagy tetszést aratott.

videó mókus Honduras Haiti Arany-kupa

Arany-kupa: Kecskemétről kapufa, Priskin mellől gólok

2013-07-09 08:34:20

Honduras győzelmével, valamint Salvador döntetlenjével kezdődtek meg magyar idő szerint kedd hajnalban a B-csoport küzdelmei az Egyesült Államokban zajló Arany-kupán, a közép-amerikai és karibi labdarúgó-válogatottak kétévenként esedékes tornáján.

Trinidad és Tobago Salvador Honduras Haiti Arany-kupa

Videó: hiába Giaccherini remek gólja, csak ikszeltek az olaszok

2013-06-11 22:52:20

Az olasz labdarúgó-válogatott a Konföderációs Kupát megelőző utolsó felkészülési mérkőzésén Rio de Janeiróban meglepő, 2–2-es döntetlent játszott Haitival, pedig már a 19. másodpercben megszerezte a vezetést Emanuele Giaccherini jóvoltából, majd Claudio Marchisio találata után egészen a 85. percig két góllal vezetett.

videó Olaszország Haiti

Felkészülés: Haiti kétgólos hátrányból ikszelt az olaszokkal

2013-06-11 22:45:48

olasz válogatott felkészülési mérkőzés Haiti Emanuele Giaccherini Cesare Prandelli

Videó: Haiti gólja szebb volt, mint a két spanyol találat

2013-06-09 00:06:50

Santi Cazorla és Cesc Fabregas góljával a világbajnok spanyol labdarúgó-válogatott kétgólos előnyre tett szert Haiti ellen felkészülési mérkőzésen Miamiban, de a világranglista 63. helyén álló karibi csapat Wildedonald Guerrier szép szólógóljával szépített. Egyenlítenie már nem sikerült azonban, a spanyolok 2–1-re nyertek.