Találatok a Bob címkére

Találatok száma: 64

Bob: Lake Placid helyett Németországban lesz a 2021-es vb

2020-09-15 12:39:15

Az amerikai Lake Placid helyett a németországi Altenberg adhat otthont a februári bob- és szkeleton-világbajnokságnak.

bob

Bob: bekerült a világkupa és az olimpia programjába a női egyes

2020-05-12 17:24:10

A bobsport legifjabb száma, a női egyes is bekerült a 2020–2021-es világkupa és a 2022-es téli olimpia  versenyprogramjába.

bob

Pjongcsang 2018: újra versenyezhet a doppingoló bobos

2018-10-08 15:29:24

A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) visszaadta a versenyzési engedélyt Nagyezsda Szergejeva orosz bobosnak, aki az idei pjongcsangi téli olimpián produkált pozitív doppingmintát, és február 24-én el is ismerte, hogy tiltott szert használt.

bob Pjongcsang 2018 Nagyezsda Szergejeva

Téli olimpia: német arany, holtversenyes ezüst bobban

2018-02-25 04:14:30

A Pjongcsangban zajló téli olimpia zárónapján a férfi négyes bobok harmadik és negyedik futamát is megrendezték. A győzelmet a németek szerezték meg honfitársaik és a velük századmásodpercre azonos időt elérő dél-koreaiak előtt.

téli olimpia bob Pjongcsang 2018 Pjongcsang

Téli olimpia: dél-koreai éremesély négyes bobban

2018-02-24 04:11:09

Megkezdték szereplésüket a négyes bobok is a Pjongcsangban zajló téli olimpián. Az első két futam után két német bob áll a dobogón, azonban a második legjobb ideje óriási meglepetésre a hazaiak négyesének van.

Kép: „Én nem doppingolok” – állt a pólóján, majd megbukott a teszten az olimpikon

2018-02-23 21:51:34

Mint arról beszámoltunk, pozitív lett a doppingtesztje a pjongcsangi téli olimpián szerepelt bobosnak, Nagyezsda Szergejevának. A történet érdekessége, hogy az orosz sportoló néhány héttel ezelőtt adott interjújában tisztának vallotta magát, és ezt egy különleges pólóval még kimondottan hangsúlyozta is…

téli olimpia 2018 téli olimpia dopping bob Pjongcsang 2018 Pjongcsang

Téli olimpia: orosz női bobos pozitív doppingtesztje

2018-02-23 12:13:04

Pozitív lett a doppingtesztje a pjongcsangi téli olimpián szerepelt orosz bobosnak, Nagyezsda Szergejevának.

téli olimpia dopping bob PyeongChang Pjongcsang 2018 Nagyezsda Szergejeva

Téli olimpia: a németek nyertek a női bobosoknál

2018-02-21 14:54:51

Befejeződtek a női bobosok küzdelmei a Pjongcsangban zajló téli olimpián. A győzelmet a németek szerezték meg az amerikaiak és a kanadaiak előtt.

Téli olimpia: egyelőre két német a legjobb háromban női bobban

2018-02-20 16:09:18

Az első két futam után a Lisa Buckwitz, Mariama Jamanka kettős vezet a női bobosok versenyében a pjongcsangi téli olimpián. Előnye mindössze 7 század az egyik amerikai egység előtt.

téli olimpia bob PyeongChang Pjongcsang 2018 Pjongcsang

A franciák megelőzték az amerikaiakat az éremtáblázaton

2018-02-20 06:49:29

Kanada két aranyérmet szerzett kedden a pjongcsangi téli olimpián, ezzel megerősítette harmadik helyét az összetettben. Az élen továbbra is a norvégok állnak, de a németek beérték őket az aranyérmek számában. A franciák jó napot zárak, megelőzték az Egyesült Államokat. A magyar női váltó remek versenyzéssel a 2. helyen végzett a B-döntőben, és a 4. helyen végzett, miután az A-döntő tagjai közül Kínát és Kanadát is kizárták. A Liu fivérek továbbjutottak férfi 500 méteren, ahogy Keszler Andrea is női 1000 méteren.

északi összetett téli olimpia síugrás szabadstílusú sí műkorcsolya jégkorong

Téli olimpia: ritka véget ért a férfiak versenye kettes bobban

2018-02-19 15:04:37

A németek és a kanadaiak végeztek az élen a férfiak versenyében kettes bobban a pjongcsangi téli olimpián.

Swaney csúszására felkapta a fejét a világ; 3 arany helyett 4-et osztottak – ez volt a 11. versenynap

2018-02-19 06:50:23

A pjongcsangi téli olimpia második hétfőjén viszonylag „laza” a program, bobban, síugrásban és gyorskorcsolyában hirdettek győztest. A magyar küldöttség Swaney Elizabeth révén volt érdekelt a versenynapon – Swaney a versenynap valódi nemzetközi különlegességé vált kvázi trükkök nélküli lecsúszásával, amely után a Magyar Olimpiai Bizottság átgondolja a küldöttségek válogatási procedúráját. Norvégia továbbra is az éremtáblázat első helyén a németek előtt – mindkét küldöttség szerzett aranyérmet hétfőn.

téli olimpia síugrás szabadstílusú sí műkorcsolya jégkorong hódeszka

Téli olimpia: német vezetés férfi kettes bobban

2018-02-18 14:59:45

A bobosok is megkezdték a küzdelmeket a Pjongcsangban zajló téli olimpián. Vasárnap a férfi kettesek első két futamát rendezték meg, melyek után a németek állnak az élen.

Téli olimpia: különös helyről érkezett a jamaicai bobosok megmentője

2018-02-16 17:41:42

Mint arról beszámoltunk, veszélybe került a jamaicai női bobcsapat szereplése a pjongcsangi téli olimpián, mivel a válogatott edzője, Sandra Kiriasis távozott, ráadásul a bobot és a további felszereléseket is magával vitte. Egy nappal az első hivatalos edzés előtt azonban jó híreket kaptak a karibiak: egy sörfőzde a Twitteren jelentette be, hogy egy bobot adományoz a párosnak.

téli olimpia 2018 téli olimpia sör jamaicai bobcsapat bob Pjongcsang 2018

Téli olimpia: távozott a jamaicai bobosok edzője – veszélyben a szereplés?

2018-02-14 17:07:32

A pjongcsangi téli olimpia egyik különlegessége lenne a jamaicai női bobcsapat versenyzése, ám elképzelhető, hogy egy belső viszály megakadályozza a karibiak történelmi szereplését.

téli olimpia jamaicai bobcsapat bob Sandra Kiriasis PyeongChang Pjongcsang 2018

Pjongcsang 2018: reményteljes NFL-játékosnak indult, olimpiai bobos lett

2018-01-25 15:22:06

Sam McGuffie a sikeres egyetemi évek után megfordult néhány NFL-klubnál, de az amerikai futball helyett a bobosok mezőnyében talált otthonra. Pjongcsangban éremesélyes lehet.

téli olimpia 2018 téli olimpia bob Sam McGuffie Pjongcsang 2018 Pjongcsang

Pjongcsang 2018: tízbe jutnának a jamaicai női bobosok

2018-01-17 18:32:02

1988-ban a brit síugró Eddie Edwards mellett a jamaicai bobcsapat késztette mosolyra a rajongókat Calgaryban: a karibiak ugyanis óriási meglepetésre ott csetlettek-botlottak a téli olimpián. Történetük a Disneyt is megihlette, Jég veled! (Cool running) címmel film készült a csapatról. Harminc évvel később Jamaica női bobversenyzőket delegál Pjongcsangba; a célkitűzés – a legjobb tíz közé kerülés – elég merész, de egyáltalán nem teljesíthetetlen.

téli olimpia bob Pjongcsang 2018 Pjongcsang Jamaica

Pjongcsang 2018: stroke-ot kapott a bobos, nem indulhat

2018-01-11 16:41:19

Stroke-ot kapott Bruce Tasker brit bobos, aki ezért nem indulhat a februári pjongcsangi téli olimpián.

bob Pjongcsang 2018 Pjongcsang Bruce Tasker

Dopping: Vojevoda sem úszta meg az eltiltást

2017-12-18 20:43:32

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) az Oroszországot érintő doppingbotrányban ezúttal Alekszej Vojevoda kétszeres olimpiai bajnok bobost fosztotta meg Szocsiban elért eredményeitől és tiltotta el a további játékoktól.

téli olimpia dopping bob Szocsi 2014 Pjongcsang 2018 Alekszej Vojevoda

Téli olimpia: szenzáció – ott lesz a nigériai női bobcsapat!

2017-11-16 20:46:27

A téli olimpiák történetében először Nigéria is elindul egy versenyszámban, miután női bobcsapata kvalifikálta magát a pjongcsangi játékokra. Az övék lesz az első afrikai bobcsapat az ötkarikás seregszemlén.