NFL: Winston karriercsúcsa kevés volt a Rams otthonában

2015.12.18. 07:25
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 15. fordulójában a csütörtöki esti rangadón a St. Louis Rams hazai pályán 31–23-ra legyőzte a Tampa Bay Buccaneerst.
A Rams legyőzte a Buccaneerst a csütörtöki esti rangadón (Fotó: Action Images)

Könnyen lehet, a Rams utolsó mérkőzését játszotta St. Louisban. Mint ismert, Stan Kroenke tulajdonos Los Angelesbe költöztetné a franchise-t. A szurkolók a találkozón rigmusokkal és táblákkal tiltakoztak Kroenke tervei ellen.

A Rams az első félidőben nagy előnyre tett szert (21–3). Case Keenum két touchdownt passzolt: egyet Tavon Austinnak, egyet pedig Kenny Brittnek – utóbbié 60 yardos volt. A második negyedben Todd Gurley futott egy hatpontost, majd a harmadikban Tavon Austin megszerezte második TD-ját a meccsen, ezúttal egy 21 yardos futásból volt eredményes, s ezzel gyakorlatilag eldőlt a találkozó. A Tampa Bay hiába szerzett két touchdownt az utolsó játékrészben 31–23-ra kikapott.

Jameis Winston, a Buccaneers újonc irányítója 363 yardot passzolt, ami pályafutása legjobb teljesítménye. Todd Gurley, a Rams első éves futója 1023 yardnál jár tizenkét mérkőzés után. Ő a harmadik Rams-újonc, aki legalább ezer yardot futott első szezonjában Jerome Bettis és Eric Dickerson után.

A St. Louis és a Tampa Bay egyaránt 6–8-as mérleggel áll.