NFL: a Patriots tartja a lépést a hibátlan Panthersszel

2015.11.24. 07:41
James White (jobbra) volt a főszereplő a New England tizedik győzelme során (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) hétfői esti rangadóján a New England Patriots hazai pályán 20–13-ra legyőzte a csoportrivális Buffalo Billset, így tíz mérkőzés után továbbra is hibátlan.

A találkozó első pontjait rúgók szerezték: Stephen Gostkowski 35 yardos mezőnygóljára Dan Carpenter 52 yardról válaszolt, majd a szünet előtt a másodéves futó, James White élete első touchdownját jegyezte Tom Brady passzából. 10–3

A Bills a harmadik negyedben a mérkőzést 82 futott és 41 elkapott yarddal záró LeSean McCoy futott hatpontosával egyenlített, de a Pats nem esett kétségbe: nem sokkal később James White második TD-ját szerezte meg az NFL-ben, ezúttal egy hatyardos futásból. Gostkowski újabb rúgásával pedig már tízzel vezetett a címvédő, s megnyerte a csoportrangadót. 20–13

A Patriots 10–0-ra javította mérlegét, s a Carolina Panthershöz hasonlóan továbbra is hibátlan. A Bills (5–5) 28 meccsből 25-ödször kapott ki a Tom Bradyvel felálló New Englandtől. Az 1970-es egyesülés óta csak Brett Favre-nak volt több győzelme egy csapat ellen: a Detroit Lionst 26-szor győzte le Favre aktuális együttese.

A New England sorozatban a tizenharmadik idényében győzött legalább tízszer az alapszakaszban, ami az NFL történetének második leghosszabb vonatkozó szériája a San Francisco 49ers tizenhatos sorozata után (1983–1998).