HFL: Farkaspréda a Lázadókból, Nyíregyházán söpört a Hurrikán

2013.09.14. 21:30
Piros Krisztián vezérletével nyert a címvédő Docler Wolves (Fotó: Bratincsák Péter)
A magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) 2013-as szezonjának második fordulójában bemutatkozott a címvédő Docler Wolves és 55–39-re legyőzte az előző kiírás bronzérmeseként végző Újbuda Rebels-t, míg a Budapest Hurricanes 56–7-re győzte le a HFL újonc Nyíregyháza Tigerst.

DOCLER WOLVES–ÚJBUDA REBELS 55–39

Ahhoz, hogy a Rebels életben tartsa a bajnoki címhez fűzött reményeit, győznie kellett volna a Farkasok otthonában, ám nem volt jó előjel, hogy amikor utoljára itt jártak, megsemmisítő vereséget szenvedtek.

A Lázadók már a mérkőzés elején igazolták, hogy mindent meg fognak tenni, hogy megmaradjon az esélyük a döntőbe jutásra: Lesi Péter egy 60 yardos átadással találta meg Zsikla Zoltánt (0–7). A címvédő részéről Cseperkáló Péter egy 2 yardos touchdown futással válaszolt (7–7). Az első negyedbeli adok-kapokat a Rebels fejezte be, amikor Lesi 80 yardos passzát Kocsis Péter váltotta pontokra (7–13).

A második negyed elején kisebb erődemonstrációt tartott a Wolves. Előbb Lenner Péter futott 12 yardos touchdownt, majd Récsey Dávid irányító találta meg Piros Krisztiánt és Storcz Andrást is egy-egy hatpontos átadással (28–13). Lesi erre passz helyett egy 7 yardos touchdown futással tudott válaszolni (28–20). Récsey fantasztikus negyedének azonban még nem volt vége, 90 yardos touchdown passzt adott Pirosnak (35–20).

A harmadik negyedet egy trükkös játékkal indította a hazai csapat, az elkapó Storcz passzolt Piros Kriztiánnak egy 28 yardos touchdown passzt (42–20). A következő pontszerzéshez hagyományosabb módot választott a Wolves, hiszen ismét Récsey passzolt. Az irányító 15 yardos átadását Piros Krisztián kapta el, aki így a mérkőzésen már a negyedik hatpontos elkapását mutatta be (49–20). A negyed végén Kocsis újabb elkapott touchdownja még reményt adhatott a Lázadóknak (49–26).

Lenner 2 yardos futása az utolsó negyedben azonban végleg eldöntötte a mérkőzést (55–26). A találkozó végén még Bóbis Szabolcs és Lesi szereztek ugyan becsületpontokat a Lázadóknak (55–39), de a vendégcsapat esélyei a döntő elérésére ezzel a vereséggel minimálisra csökkentek.

Tokaji Péter (19) két hatpontos elkapással járult hozzá a Hurricanes győzelméhez (Fotó: Kökény János)

NYÍREGYHÁZA TIGERS–BUDAPEST HURRICANES 7–56

A két csapat először csapott össze fennállásuk óta és egyben ez volt a Tigrisek hazai bemutatkozása a HFL történetében. Az előző héten Győrben elszenvedett veresége a nyírségieknek arról árulkodott, hogy meglepetés kell a tavalyi ezüstérmes ellen szombaton, hogy sikeresen debütáljanak a saját pályájukon.

A két csapat közti különbségről már az első negyedben megbizonyosodhattak a kilátogató nézők, amelyet a Hurricanes 20­­–0-s előnnyel zárt. Bencsics Márk irányító előbb Danku Dávid futójátékost találta meg egy 6 illetve egy 92 yardos touchdown passzal (0–14), majd Czirók Márton kapott el egy 19 yardos pontszerző passzt Bencsicstől (0–20).

A második negyedben csak továbbnövelte az előnyét a Hurricanes, amelyben Bencsics két újabb hatpontos passzt osztott ki. Mindkét átadást Tokaji Péter elkapó váltotta pontokra (34–0).

Ugyan a második félidőben pihentette Bencsicset Kovács Zsolt vezetőedző, a pontgyártás a helyére beálló Czirók Mártonnal sem állt le. Az első támadássorozat végén Czirók Elek Ádámot találta meg egy 43 yardos touchdown passzal (42–0). A harmadik negyed közepéig kellett várni az első tigrispontokra, ekkor az ukrán Vasyl Jordan 23 yardos elkapását a játékosedző Hanász Róbert váltotta pontokra (42–7). A 42 pontos különbséget egy újabb Czirók-Elek összjátékkal állította vissza a Hurricanes (49–7).

Az utolsó negyedben már a mérkőzés végét várta mindkét csapat, de egy Hurricanes touchdownra még volt idő. Elek Ádám egy látványos elkapással és saját maga harmadik pontszerző akciójával állította be a végeredményt (56–7).

Hanász Róbert játékosedző a felkészülés hiányát nevezte meg a vereség fő okának: „Nagyon jó játékosállománnyal rendelkezünk, de a rendezettség és a jó edzői felkészítés hiánya kiütközött eddig mindkét mérkőzésünkön. Ennyire rossz eredményre nem számítottunk, de az utolsó két mérkőzésünket még meg szeretnénk nyerni, ami ezzel a játékoskerettel nem egy elrugaszkodott cél."

A vendégek vezetőedzője Kovács Zsolt a csapatban rejlő lehetőségekre hívta fel a figyelmet: „Látható a fejlődés az előző meccshez képest. Jobb volt ez a teljesítmény, mint múlt héten, de még mindig van min javítanunk, és ha ez sikerül, akkor még jobb lehet a csapat.