Német Kupa: sovány győzelemmel jutott tovább a Bayern

2018.10.30. 22:39
Ennél azért tud jobban is játszani a Bayern München (Fotó: AFP)
A labdarúgó Német Kupában 2–1-re nyert a Bayern München, nyolcaddöntőbe jutott még a Heidenheim, a Hamburg és az Augsburg is.

Rösinghausennek csupán 10000 lakosa van, stadionja pedig alig több mint 3000 fő befogadására alkalmas. A csapat Bayern München elleni találkozóját így 30 kilométerre a várostól, Osnabrückben rendezték.

Tulajdonképpen az volt a kérdés, meddig kell várni a bajorok első góljára, bár ne felejtsük, Niko Kovac együttese az első fordulóban megszenvedett a szintén negyedik ligás Drochtersen/Assel ellen – akkor Robert Lewandowski 81. percben szerzett találatával ment tovább a csapat.

Most azonban hamar jött az első gól, a 8. percben Sandro Wagner szerezte meg a vezetést a Bayernnek, alig néhány perccel később pedig Thomas Müller tizenegyesből talált be. Aztán nem éppen úgy alakultak a dolgok, ahogy azt a legtöbb müncheni szurkoló várta.

A 23. percben újabb büntetőt rúghattak a vendégek, Renato Sanches azonban a lécet találta el. A második félidő elején szépítettek a hazaiak: egy jobb oldali beadás után lemaradtak a Bayern-védők, Linus Meyer pedig jó ütemben érkezett, nem hibázott.

A gól után hiába próbálkozott a müncheni gárda, nem sikerült újabbat szereznie, döcögős játékkal végül 2–1-re nyert az esős időben.

A Bayern nagy mezőfölényben futballozott, a meccs képe alapján több góllal is nyerhetett volna – nem forgott kockán a továbbjutása, ám valami érezhetően hiányzott a játékából.

A többi találkozón továbbjutott a Heidenheim, a Hamburg és az Augsburg is.

A kora esti mérkőzéseken Dárdai Pál Herthája idegenben lépett tovább, a Wolfsburg legyőzte a Hannovert, valamint nyert a Fortuna Düsseldorf és a másodosztályú Paderborn is.

A nyolcaddöntőt február 5-én és 6-án rendezik, a párosításokat november 4-én, vasárnap sorsolják.

NÉMET KUPA
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Augsburg
–Mainz 05 3–2 (Bell 40. – öngól, Gregoritsch 86., Caiuby 105., ill. Mwene 19., Quaison 45.) – hosszabbítás után
Heidenheim (II.)–Sandhausen (II.) 3–0 (Schnatterer 8. – 11-esből, Dovedan 20., 87.)
Rödinghausen (IV.)–Bayern München 1–2 (Meyer 49., ill. Wagner 8., Müller 13. – 11-esből)
Wehen Wiesbaden (III.)–Hamburger SV (II.) 0–3 Lasogga (21., 51., Douglas Santos 97.)

KORÁBBAN:
Darmstadt 98 (II.)–Hertha BSC 0–2 (Ibisevic 64., Mittelstädt 88.)
Hannover 96–Wolfsburg 0–2 (Mehmedi 20., Weghorst 93.)
Ulm (IV.)–Fortuna Düsseldorf 1–5 (Morina 1., ill. Ducksch 15., 70., Hennings 33., Lukebakio 37., 43.)
Chemie Leipzig (V.)–Paderborn (II.) 0–3 (B. Guéye 18., 60., Hünemeier 28.)
Kiállítva: Wendt (55., Leipzig)