Három gólt kapott az erőtlen Leipzig a Mönchengladbachtól

R. P.R. P.
2022.09.17. 18:22
Fotó: AFP
A labdarúgó német Bundesliga 7. fordulójában a Borussia Mönchengladbach 3–0-ra győzött az RB Leipzig ellen. Jonas Hofmann duplázott, és Rami Benszebajni is betalált.

NÉMET BUNDESLIGA

7. FORDULÓ

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH–RB LEIPZIG
3–0 (2–0)
Mönchengladbach,
Borussia-Park, 50 186 néző. Vezette: Ittrich
MÖNCHENGLADBACH: Sommer – Scally, Friedrich, Elvedi, Benszebajni – Kramer, Weigl (Jantschke, 90+1.) – Hofmann (Lainer, 90+1.), K. Koné, Stindl (Wolf, 82.; Hermann, 86.) – Thuram (Ngoumou, 90+1.). Vezetőedző: Daniel Farke
RB LEIPZIG: Gulácsi – Henrichs (Novoa, 80.), W. Orbán, Gvardiol, Raum – Haidara (Schlager, a szünetben), Kampl – Nkunku, Forsberg (Werner, a szünetben), Szoboszlai – André Silva (Poulsen, 67.). Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Hofmann (10., 35.), Benszebajni (53.)

Úgy tűnt, hogyha holnapig játszik egymással a két csapat, a lipcseiek akkor sem tudnak gólt szerzeni. Bár a vendégeknek adódtak helyzeteik, de a labda nem „akart” a hazai kapuba jutni. A Gladbach viszont remekül támadott az egész meccsen, és bőven szerezhetett volna akár öt-hat gólt is.

Három lett belőle. Jonas Hofmann kétszer vette be Gulácsi kapuját, és a nagy kedvvel játszó Rami Benszebajni is eredményes volt egy remek löbböléssel.

A most 6. Gladbach három pontra megközelítette a pillanatnyi éllovas Dortmundot (a Union Berlin vasárnap játszik), míg a Lipcse jelenleg a 12. helyen áll.

További eredmények
Augsburg–Bayern München 1–0 (M. Berisha 59.)
Borussia Dortmund–Schalke 1–0 (Moukoko 79.)
Bayer Leverkusen–Werder Bremen 1–1 (Demirbay 57., ill. Veljkovics 82.)
VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt 1–3 (Tiago Tomás 79., ill. Rode 6., Kamada 55., Jakic 88.)

Pénteken játszották
Mainz–Hertha BSC 1–1
(Caci 90+4., ill. Tousart 30.)

Vasárnap
15.30: Union Berlin–Wolfsburg (Tv: Arena4)

18. Bochum 6 6 4–18 –14 0

90+2. perc: vége a mérkőzésnek!

90+1. perc: Thuram, Hofmann és Weigl is lejön, Ngoumou, Lainer és Jantschke folytatja.

90. perc: Schlager lőhet középről, 17 méterről, kevéssel a bal kapufa mellé.

88. perc: Gulácsi védi Hofmann lövését.

86. perc: Wolfot máris le kell cserélni, mert megsérült, Hermann a helyén.

84. perc: Benszebajni szerzi meg a labdát, majd Wolfhoz passzol, aki elrontja a helyzetet.

82. perc: Stindl helyett Wolf jön be.

81. perc: Gvardiol eladja a labdát, de Thuramnak nincs esélye lőni, mert a védők visszaérnek.

80. perc: Henrichs lejön, Novoa a helyén.

77. perc: Thuram esik el a lipcsei tizenhatoson belül, de nincs büntető.

71. perc: Gulácsi jön ki a kapujából és rúgja ki a labdát a lelátóra Thuram elől.

69. perc: Werner indítja Szoboszlait, de Sommer jön, és elhárítja a veszélyt.

Elég hatástalanok a lipcsei támadások, eddig nem voltak igazán veszélyesek a gladbachi kapura.

68. perc: Stindl lő távolról, elég pontatlanul.

67. perc: Poulsen váltja André Silvát.

66. perc: Stindl és Henrichs kap lapot sportszerűtlet viselkedésért.

60. perc: Benszebajni akadályozza meg az újabb lipcsei támadást.

58. perc: Szoboszlai és Henrichs kombinál, de Weigl közbelép. Kontrázik a Gladbach, de most nincs belőle gól.

53. perc: Már három a Mönchengladbach előnye. Benszebajninak most már összejön a gól, Stindl passzát váltja gólra.

52. perc: Hofmann kerül ziccerbe, de Gulácsi bravúrral védi a lövését.

51. perc: Kramer beívelése után Benszebajni lő kapásból, de rosszul találja el, fölé megy a labda. Ígéretes helyzet volt.

48. perc: Sommer védi Szoboszlai erős lövését.

47. perc: AndréSilva fejel közelről, Sommer bravúrral véd.

Forsberg és Haidara helyett Werner és Schlager jött be a szünetben.

Elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek!

45+1. perc: Stindl távoli lövése fölé megy.

43. perc: Raum beadását Sommer simán lehúzza.

39. perc: Orbánt kellemetlen helyen találja el a labda Benszebajni lövése után. Kicsit pihennie kell…

35. perc: Kettővel vezet a Mönchengladbach. Szoboszlai szöglete után Thuram megszerzi a labdát, és Hofmannal együtt kettő az egy elleni szituációban megindul a lipcsei kapu felé. Thuram szépen passzol Hofmannhoz, aki magabiztosan elgurítja a labdát Gulácsi mellett a jobb alsó sarokba. 2–0

32. perc: Thuram megy el a jobb oldalon, majd befelé húz. Cselezni próbál, de a védők visszazárva elhárítják a veszélyt.

29. perc: AndréSilva fejesét Sommer fölé tolja.

26. perc: Kampl kap sárga lapot csúnyán rátartott Stindl lábára.

25. perc: Nkunku lőhet remek helyzetből, de blokkolják. A labda André Silvához kerül, aki nagy helyzetben lőhet nyolc méterről, de a labda elmegy a jobb kapufa mellett.

23. perc: Bal oldali akcióval próbálkozik a Leipzig, de a beadás már nem jön össze.

18. perc: Forsberg indítaná André Silvát, de a védelem gyorsan kapcsol, és elhárítja a veszélyt.

15. perc: Raum beadása után Gvardiol fejelhet közelről, de Sommer védi. Nagy helyzet volt!

10. perc: vezet a Gladbach! Thuram fejesét Gulácsi még védi, ám a kipattanót Jonas Hofmann nagy erővel a léc alá vágja. 1–0

10. perc: Elvedi fejel kapura, Gulácsi bravúrral szögletre tolja a labdát.

7. perc: Gladbach-szöglet után mellé megy a labda.

A lipcseiek magasan védekeznek, így próbálnak nyomás gyakorolni.

2. perc: Raum veszi célba a kaput attól kissé balra, de a lövés után a labda lelassul egy védőn, így nem veszélyes.

1. perc: Friedrich lő távolról, de Gulácsi simán védi.

Elkezdődött a mérkőzés!

A találkozó 18.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Presztíszmérkőzés vár az RB Leipzigre a Mönchengladbach otthonában, s ennek az az oka leginkább, hogy a lipcseiek nemrégiben még a Borussiánál dolgozó szakemberekkel próbálnak szintet lépni.

A vezetőedzőnek kinevezett Marco Rose 2019 és 2021 között irányította a Mönchengladbachot, és a Leipzig hamarosan Max Eberlt is elszipkázhatja onnan. A klub sikereiben oroszlánrészt vállaló sportigazgató tizenhárom év munka után, az idén januárban mondott le posztjáról kimerültségre hivatkozva, és a Borussia szurkolóinak különösen fájó lehet, hogy a visszatérésről a lipcseiek tudták meggyőzni. Gulácsi Pétert, Willi Orbánt, Szoboszlai Dominikot és társaikat ezért valószínűleg füttykoncert fogadja a Borussia-Parkban, ám ha így is nyer a Leipzig, megelőzi a tabellán ellenfelét. (N. ZS.)