Győzött a Bayern München, sorozatban tizedszer bajnok!

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
2022.04.23. 18:17
A német labdarúgó Bundesliga 31. fordulójában a Bayern München hazai pályán 3–1-re legyőzte a Borussia Dortmundot, ezzel a matematikailag is bebiztosította bajnoki címét a 2021–2022-es évadban.

Gnabry szerezte az első gólt (Fotó: AFP)

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ

BAYERN MÜNCHEN–BORUSSIA DORTMUND 3–1 (2–0)
München, Allianz Aréna,75 000 néző. Vezette: Siebert
BAYERN: Neuer – Pavard, Upamecano, Lucas Hernandez, A. Davies – Kimmich (Süle, 90.), Goretzka – Coman (L.Sané, 82.), Th. Müller (Sabitzer, 82.), Gnabry (Musiala, 63.) – Lewandowski (Choupo-Moting, 90.). Vezetőedző: Julian Nagelsmann
BVB: Hitz – Can, Akanji, Zagadou – Wolf (Passlack, 87.), Brandt, Bellingham, R. Guerreiro – Reinier (Gittens, 67.), Reus – Haaland (Moukoko, 87.). Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Gnabry (15.), Lewandowski (34.), Musiala (83.), ill. Can (52. – 11-esből)

A Bayern játékán látszott, hogy már az első félidőben szeretnék lerendezni a találkozót. A 15. percben Serge Gnabry lőtt a kapuba, majd 20 perccel később menetrendszerűen érkezett Robert Lewandowski, aki Thomas Müller passza után talált be.

1–0, Gnabry

2–0, Lewandowski

A Borussia Dortmund nem futballozott igazán hatékonyan, habár egy-két veszélyes támadása azért akadt. Csakhogy Erling Haaland sem tudta kihasználni a ziccerét, így a bajorok teljesen megérdemelten vezettek az első 45 perc után.

A második játékrészben Emre Can büntetőjével – kissé váratlanul – szépített a Borussia. Az egyenlítéshez kellett volna Haaland gólerős játéka is, de ez nem a norvég támadó napja volt. Voltak lehetőségei, de minden kimaradt.

2–1, Can – 11-esből

A hajrában még Jamal Musiala is betalált, bebiztosítva a Bayern München sorozatban tizedik, összességében 32. német bajnoki címét.

3–1, Musiala

31. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 2–2
(Ndicka 32., Kamada 66., ill. Ndicka 12. – öngól, Rutter 78.)
Freiburg–Borussia Mönchengladbach 3–3 (Grifo 49. – 11-esből, Günter 61., Lienhart 80., ill. Benszebaini 3. – 11-esből, Embolo 12., Stindl 90+3.)
Greuther Fürth–Bayer Leverkusen 1–4 (Willems 5., ill. Schick 9., Azmun 18., Paulinho 58., Palacios 85.)
1. FC Köln–Arminia Bielefeld 3–1 (Uth 3., Modeste 42., Thielmann 86., ill. Hübers 33. – öngól)

RB Leipzig–Union Berlin 1–2 (Poulsen 46., ill. Michel 86., Behrens 89.)

Pénteken játszották
Wolfsburg–Mainz 5–0
(Wind 8., 42., Kruse 24. – 11-esből, 35., 45+2.)
Kiállítva:Tauner (23. – Mainz)

Vasárnap játsszák
15.30: Bochum–Augsburg
17.30: Hertha BSC–VfB Stuttgart (Tv: Arena4)

18. Greuther Fürth31382025–76–5117

Vége a mérkőzésnek, sorozatban tizedszer, összességében 32. alkalommal német bajnok a Bayern München!

90. perc: Lewandowski és Kimmich is lejön, Choupo-Moting és Süle kap lehetőséget.

87 perc: Wolf és Haaland lejön, Passlack és Moukoko jön be.

87. perc: Goretzka nagy helyzetben lő, Hitz bravúrral véd, de amúgy is les volt.

83. perc: itt a harmadik Bayern-gól! Jamal Musiala lövését Hitz még védi, és miután a védelem megint nem remekel, Musiala ismét lőhet, ez ellen már nincs mit tenni. 3–1, eldőlt?

82. perc: Müller és Coman jön le, Sabitzer és Sané megy be.

81. perc: újabb Haaland-lehetőség, de ez is kimarad.

80. perc: Haaland kap labdát, a kapu elé érve lő, a megpattanó labdába Neuer is beleér, szöglet.

75. perc: Bayern-szöglet, de nem veszélyes.

69. perc: Müller most lő, de ezt blokkolják.

67. perc: Reinier helyett Gittens játszik tovább.

65. perc: Müller nagy helyzetbe kerül, de lövés helyett passzolni akar, ami meg nem jön össze, oda a helyzet.

63. perc: Gnabry helyett Musiala a pályán.

61. perc: újabb nagyszerű bajor akció, Lewandowski beadását Zagadou majdnem a saját kapujába teszi, de a labda végül mellé gurul.

59. perc: Bellingham esik el a tizenhatoson belül, de nincs újabb büntető.

58. perc: remek Bayern-támadás végén Lewandowski kissé kiszorított helyzetből a jobb oldalról lő, a jobb kapufa mellé.

56. perc: megint Haaland indítja Reust, aki ziccerben éppen ellőné a labdát, de Lucas Hernandez az utolsó pillanatban becsúszva nagyot ment.

54. perc: Haaland indítja Reust, aki éles szögből már nem tudja jól meglőni a labdát, Neuer véd.

51. perc: Emre Can lövi, simán a kapu jobb oldalába.

50. perc: büntetőt kap a Dortmund! Kimmich kaszálta el Reust a tizenhatoson belül. Még nézi a VAR, de ebből büntető lesz.

47. perc: Haaland startol rá egy indításra, de jön Neuer, és higgadtan oldalra passzolva elhárítja a veszélyt.

Elkezdődött a második félidő!

46. perc: vége az első félidőnek! Nagy közel a sorozatban tizedik bajnoki cím a Bayernnek.

44. perc: Lewandowski kap labdát, viszi, majd 18-ról lő, de kevéssel a bal kapufa mellé.

41. perc: szabadrúgás, Kimmich beadása után Goretzka mellé csúsztat.

40. perc: Can szabálytalankodik Müllerrel szemben, sárgát kap. Majd a dortmundi vezetőedző Marco Rose is, amiért hevesen reklamált.

34. perc: most már tényleg kettő a Bayernnek! Újabb dortmundi védelmi hiba után Müller indítja Robert Lewandowskit, aki Hitz mellett a kapuba lő 2–0

29. perc: majdnem 2–0 a Bayernnek. Gnabry használja ki a dortmundi védelem hibáját, de a VAR közben lest jelez, így nem adják meg a gólt.

27. perc: Haaland kap remek labdát Brandttól, de norvég támadó nagy helyzetben rosszul találja el, és így mellé lő.

24. perc: Can és Davies vesz össze egy bedobáson. Can ellöki Daviest, feszkó van, de azért hirig nincs.

21. perc: Gnabry jobboldali beadása mély, Hitz megszerzi a labdát.

18. perc: Davies és Coman kavar a bal oldalon, de a dortmundi védelem most jól látja el a dolgát.

15. perc: vezet a Bayern München! Szöglet után a labda Serge Gnabryhoz kerül, aki középről 16 méterről a kapuba lő. 1–0

13. perc: Coman próbálta meg kapásból kapura tenni Pavard beadását, de mellé ment, nem volt veszélyes.

8. perc: Coman iramodik meg a bal oldalon, de hiába passzol, de a védők tisztáznak.

6. perc: Bellingham lövőse után Neueré a labda.

5. perc: Pavard ad be középre, de Akanji kirúgja a labdát.

2. perc: Reinier indul meg veszélyesen, de a végén nem sikerül a passza Haaland felé.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Az aranyérem megszerzésével a Bayern München jegyezné az öt legerősebb európai élvonal leghosszabb bajnoki sorozatát, megdöntve saját eddigi, illetve az olasz Juventus 2011–2012 és 2019–2020 között véghez vitt, egymás után kilenc aranyat jelentő rekordját.

Az aranyéremért már csak két csapat maradt versenyben, a címvédő Bayern München és a Borussia Dortmund, a két csapat pedig szombaton éppen egymással találkozik. Ha a bajorok nyernek az Allianz Arénában, megszerzik történelmük 32. német bajnoki címét. Döntetlen esetén már csak hajszálnyi matematikai esélye maradna a BVB-nek és egy esetleges dortmundi győzelem után is három meccs alatt hatpontos hátrányt kellene ledolgoznia Erling Haalandéknak, így minden bizonnyal a müncheniek emelhetik magasba – sorozatban tizedjére – a bajnoki tálat.

A találkozót az Arena4 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Bayern München–Borussia Dortmund Bundesliga-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!