Bundesliga: hiába fordítottak Sallaiék és Schäferék, csak egyikük örülhetett

V. J.V. J.
2022.04.23. 17:33
Izgalmas meccsen fordított a Freiburg, de végül nem tudott nyerni (Fotó: Getty Images)
A Bundesliga 31. fordulójának szombati játéknapján, a kora délután rendezett mérkőzéseken eldőlt, hogy a Greuther Fürth kiesik az élvonalból. Sallai Roland Freiburgja az utolsó pillanatban bukott fontos pontokat a Mönchengladbach ellen, a Frankfurt védőjétől láthattunk egy öngól utáni szép javítást, emellett az is kiderült, hogy a Bielefelden egyelőre nem segített az edzőváltás – sorozatban nyolcadszor bukott el.

Evan Ndicka két fejes gólt is szerzett a Frankfurt és a Hoffenheim találkozójának első félidejében – ennek hazai részről azért nem örültek túlzottan, mivel először a saját kapujába talált be. A francia hátvéd alaposan kijavította hibáját, a második félidőben ugyanis gólpasszt adott Kamada Daicsinek. Az már a hesseniek védelmén múlt, hogy ez nem a győztes találat volt, Georginio Rutter ugyanis a hajrában a mérkőzés harmadik fejes góljával pontot mentett a baden-württembergieknek (2–2).

A BL-indulásért küzdő Freiburg fontos pontokat bukott el, miután hiába fordított kétgólos hátrányból a Mönchengladbach ellen, az utolsó pillanatban ismét bevették a kapuját. A mérkőzés első támadását követően a vendégek egy kezezés utáni tizenegyessel már előnyhöz is jutottak, a 12. percben pedig egy kontratámadás végén Breel Embolo újabb vendéggólt szerzett. A második félidőt a breisgauiak kezdték tizenegyesgóllal, majd a 61. percben Christian Günter gyönyörű, húszméteres találatával kiegyenlítettek.

A 80. percben egy szöglet után Philipp Lienhart fejesével meg is fordította a mérkőzés állását a hazai gárda, ám a hosszabbításban Lars Stindl is a kapuba bólintott, így pontosztozkodással zárult a találkozó. Sallai Roland az utolsó egyenlítésnél már nem volt a pályán, kezdőként 89 percet játszott a hazaiaknál (3–3).

A GLADBACH EGYENLÍTÉSE A HOSSZABBÍTÁSBAN

Nagyjából négy percig örülhettek csapatuk vezetésének a Greuther Fürth szurkolói: az újonc meccs elején beküzdött góljára a Bayer Leverkusen cseh csatára, Patrik Schick ziccerből villámgyorsan válaszolt. Még a félidő felénél sem jártunk, amikor ismét a leverkuseni fanatikusok ugrálhattak örömükben: a bajorok kapusa, Andreas Linde az ötösről odaajándékozta a labdát Szardar Azmunnak, aki élt a váratlan lehetőséggel.

A szünet után még két gólt szereztek a gyógyszergyáriak, azzal pedig, hogy a hazaiak nem tudtak nyerni, katasztrofális szereplésük okán egy év után kiestek a 2. Bundesligába (1–4).

LINDE SÚLYOS HIBÁJA

Az utolsó előtti Bielefeld még reménykedhet abban, hogy benn marad, de ahhoz nem olyan eredmények kellenek, mint amilyet a Köln vendégeként hozott össze. Három perce sem tartott a mérkőzés, amikor Mark Uth egy szabadrúgást követően estében a bal felső sarokba küldte a hazaiak vezető gólját. Egy szerencsétlen mozdulat eredményezte öngóllal az első félidő hajrájában átmenetileg kiegyenlítődött az állás, a szünetben azonban már ismét kölni előnyt mutatott az eredményjelző: Uth beadásából Anthony Modeste szabadon át tudta venni a labdát a tizenhatoson belül, majd – hogy szimmetrikus legyen – a jobb felső sarokba lőtt. Az előző idényben a kieséstől épphogy megmenekülő, most viszont az élbolyt üldöző Köln a hajrában biztossá tette győzelmét (3–1).

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló, Szoboszlai Dominiket pedig csereként pályára küldő RB Leipzig hiába vezetett, kikapott a Schäfer Andrással a soraiban kezdő Union Berlintől. Erről a találkozóról ide kattintva olvashat bővebben!

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 2–2
(Ndicka 32., Kamada 66., ill. Ndicka 12. – öngól, Rutter 78.)
Freiburg–Borussia Mönchengladbach 3–3 (Grifo 49. – 11-esből, Günter 61., Lienhart 80., ill. Benszebaini 3. – 11-esből, Embolo 12., Stindl 90+3.)
Greuther Fürth–Bayer Leverkusen 1–4 (Willems 5., ill. Schick 9., Azmun 18., Paulinho 58., Palacios 85.)
1. FC Köln–Arminia Bielefeld 3–1 (Uth 3., Modeste 42., Thielmann 86., ill. Hübers 33. – öngól)
RB Leipzig–Union Berlin 1–2 (Poulsen 46., ill. Michel 86., Behrens 89.)