A Bayern Brémában tiporta el 7-0-ra a Werdert

2013.12.07. 15:27
A Bayern újabb brutális erődemonstrációjának a Werder esett áldozatul (Fotó: Reuters)
A Bayern München labdarúgócsapata tovább nyújtotta veretlenségi szériáját a Bundesligában, a 15. fordulóban a Werder Brement ütötte ki idegenben 7–0-ra Pep Guardiola legénysége. A Schalke kikapott a Borussia Mönchengladbach otthonában, a Huszti Szabolccsal felálló Hannovert a VfB Stuttgart győzte le.

WERDER BREMEN–BAYERN MÜNCHEN

A legutóbbi öt meccsén 15 gólt kapó Werder nem túl jó előjelekkel várhatta a még veretlen listavezető elleni párharcot. A brémaiak jól kezdték a mérkőzést, Aaron Hunt a 18. percben Jerome Boatengbe bombázott 13 méterről. A 21. percben megszerezte a vezetést a Bayern: Franck Ribéry verte meg emberét a jobb oldalon, majd az alapvonal közeléből középre adott, a menteni igyekvő Assani Lukimyáról saját kapujába pattant a labda.

Öt minutummal később jött az újabb bajor találat: Toni Kroos jobb oldali beadását Daniel van Buyten hat méterről a jobb alsóba fejelte. Még a szünet meglett a harmadik gól is a vendégeknek: Thomas Müller lesgyanús szituációban lépett ki a jobb oldalon, majd középre gurított az érkező Ribérynek, aki egy átvétel után hat méterről a tehetetlen Wolf mellett a hálóba belsőzött. (0–3).

A második félidőben sem állt le a Bayern. A 60. percben Ribéry szenzációs középre adását Mario Mandzukic lőtte az üres kapuba három méterről. Nyolc minutummal később hasonló volt a képlet, annyi különbséggel, hogy Mario Götze centerezett, és Thomas Müller dropból lőtte ki a bal alsót. (0–5) A 82. percben az amúgy az egész mérkőzésen fantasztikusan futballozó Ribéry parádés támadás végén talált a hálóba: Pizarro harcosan megtartotta a labdát, majd Alabához sarkazott, az osztrák beadását a francia szélső négy méterről belsőzte a hálóba. Itt még mindig nem volt vége a gólesőnek, a 90.percben Götze kiváló egyéni akciójával állította be a végeredményt. (0–7)

A TÖBBI PÁLYÁN

Szalai Ádám két társával (Fuchs, Jones) együtt áldozatul esett formahanyatlásának, így kikerült a Schalke kezdőjéből (a 84. percben állt be) – a center most Kevin-Prince Boateng volt. A Schalke Jefferson Farfán büntetőjével még vezetett Mönchengladbachban, de a hazai pályán félelmetesen erős Borussia Raffael és Max Kruse révén fordítani tudott, ráadásul Benedikt Höwedes kiállítása miatt a Schalke az egész második félidőt emberhátrányban játszotta. A végén már Fährmann kapus is előrejött, de a Schalke nem tudott egyenlíteni, bár Boateng fejese a 93. percben majdnem beakadt – Ter Stegen mentett, és védése győzelmet ért. A Mönchengladbach klubrekordot érő menetelésben van, hazai pályán nyolcból nyolc győzelemmel kezdte a szezont, nem véletlenül áll Bajnokok Ligája-selejtezőt érő helyen!

Huszti Szabolcs szabadrúgásból gólpasszt adott Salif Sanénak a Stuttgart–Hannover mérkőzésen, ám nem örülhetett, mert a hullámvasút – 1–0, 1–2, 3–2, 4–2 – végül a VfB győzelménél állt meg.

Huszti gólpassza 0:30-nál

Az Eintracht Frankfurt–Hoffenheim találkozón a mérkőzés lényegi részét öt perc alatt lerendezték a csapatok, a második félidő elején a Hoffenheim Sven Schipplock révén megszerezte a vezetést, Joselu egyenlített, Roberto Firmino bemondta a „rekontrát”. A Hamburg leégett otthon, az Augsburg meglepetésre Raúl Marcelo Bobadilla góljával győzött a HSV stadionjában.

NÉMET BUNDESLIGA, 15. FORDULÓ

Borussia Mönchengladbach–Schalke 04 2–1 (Raffael 25., Max Kruse 45. – 11-esből, ill. Farfán 17. – 11-esből)
VfB Stuttgart–Hannover 96 4–2 (Harnik 13., Ibisevic 33., I. Traoré 52., Rausch 84., ill. Sobiech 28., Sané 31.)
Werder Bremen–Bayern München 0–7 (Lukimya-Mulongo 21. – öngól, Van Buyten 27., Ribéry 38., 83., Mandzukic 60., Th. Müller 69., Götze 90.)
Hamburg–Augsburg 0–1 (Bobadilla 18.)
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 1–2 (Joselu 48., ill. Schipplock 47., Firmino 51.)
Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen 0–1 (Szon 18.)