nemzetisport.hu 2020.01.26 19:51 Frissítve: 2020.01.26 20:06

Bundesliga: sorozatban három győzelemnél jár a Bayer

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának záró mérkőzésén a Bayer Leverkusen hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Fortuna Düsseldorfot.

Sima győzelmet aratott a sereghajtó ellen a Bayer Leverkusen (Fotó: AFP)

Kai Havertz remek fejessel szerzett vezetést a hazaiaknak a 40. percben, a második félidőben pedig Lars Bender szöglet utáni találatával már két gól volt az előny.

A Leverkusen végig uralta a találkozót, megérdemelten győzött, ráadásul a végén a csereként beálló Lucas Alario tizenegyesből betalált, így 3–0 lett a végeredmény.

A „gyógyszergyáriak” sorozatban a harmadik győzelmüket szerezték meg a bajnokságban, 34 pontjukkal pedig jelenleg az ötödik helyen állnak, közel az élbolyhoz.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Fortuna Düsseldorf 3–0 (Havertz 40., L. Bender 79., Alario 89. –  11-esből)

KORÁBBAN
Werder Bremen–Hoffenheim 0–3 (Klaassen 65. – öngól, Baumgartner 79., Adamjan 83.)

Német labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Sallai Rolandék nem felemelt kézzel érkeztek a müncheni hóesésbe, de egy góllal jobbak voltak a bajorok.

2021.01.16 13:18:51

Örülhet a Bayern München, a lipcseiek csak döntetlent játszottak a jó formában lévő Wolfsburg otthonában.

2021.01.14 12:07:48

Német labdarúgás KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Nem is annyira a Kiel elleni kupakudarc, inkább a hónapok óta romló mutatók aggaszthatják a münchenieket.