Bundesliga: öt góllal küldte haza az Augsburgot a Bayern

2023.03.11. 17:36
Benjamin Pavard duplával vette ki a részét a Bayern sikeréből (Fotó: AFP)
A Bayern München 5–3-ra legyőzte az Augsburgot a német labdarúgó Bundesliga 24. fordulójának szombati játéknapján.

Ráijesztett az Augsburg a Bayernre, ám a müncheniek végül simán megnyerték a tartományi rangadót. A mérkőzés második percében Benjamin Pavard próbált tisztázni fejjel a tizenhatosa előtt, ám a labdát Mergim Berisha szerezte meg, aki sebesen a jobb alsóba lőtt.

A München gyorsan fordított: a 15. percben Joao Cancelo a kapufa segítségével küldte be az egyenlítést, nem sokkal később egy szabadrúgás után Matthijs de Ligt Sadio Manéhez fejelt, ő pedig rögtön a kiválóan helyezkedő Benjamin Pavard-hoz továbbított – a francia közelről talált be.

A félidő hajrájához érve nőtt a hazai előny: szöglet után De Ligt fejesét Dion Drena Beljo még blokkolta, ám a labda ismét Pavard elé került, aki jobb alsóba lőtt. A szünet előtt nem sokkal már negyedszer vette ki a labdát kapujából Rafal Gikiewicz: Mané közeli lövése kipattant a lengyel kapus combjáról, az érkező Leroy Sané közelről a hálóba fejelt.

A második félidőben De Ligt szabálytalansága után Berisha tizenegyesből újabb gólt szerzett, ám rövidesen ismét három találat volt a különbség a felek között: a csereként beálló Mathys Tel ívelt Joao Cancelóhoz, ő Alphonso Davieshez továbbított, aki szép mozdulattal a jobb felsőbe lőtt.

A hosszabbításban lőtt még egyet az Augsburg: a csereként beálló Ruben Vargas balról, az alapvonalról érkező beadása megtalálta Irvin Cardonát, aki hét méterről a kapuba küldte a harmadik vendéggólt – kialakítva a végeredményt. 5–3

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Az élbolyba tartozó Eintracht Frankfurt ezen a héten is pontokat bukott, s immár harmadik hete nyeretlen: Oliver Glasner együttese csak egyszer találta el a kaput a Stuttgart ellen – ez a vezetéshez elég volt, a győzelemhez azonban nem (1–1).

A Leverkusen elleni 4–1-es zakó után egy pontnak örülhetett a Hertha, amely hamar vezetett, a második félidő elején viszont elveszítette előnyét a négymeccses győzelmi sorozat után ezúttal ikszelő Mainzcal szemben (1–1).

A Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkel felálló RB Leipzig hármat vágott a Mönchengladbachnak (3–0). Erről az összecsapásról ide kattintva olvashat bővebben!

A Schalke kétszer is felállt hátrányból, és pontot rabolt a Dortmundtól. Részleteket itt olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
Bayern München–Augsburg 5–3
(Joao Cancelo 15., Pavard 19., 35., L. Sané 45., A. Davies 74., ill. M. Berisha 2., 60. – a másodikat 11-esből, Cardona 90+3.)
Eintracht Frankfurt–VfB Stuttgart 1–1
(Rode 55., ill. Silas 75.)
Hertha BSC–Mainz 1–1
(Ngankam 18., ill. Ajorque 57.)
RB Leipzig–Borussia Mönchengladbach 3–0 (Werner 57., Forsberg 70. – 11-esből, Gvardiol 81.)
Schalke–Borussia Dortmund 2–2 (Bülter 50., Karaman 79., ill. N. Schlotterbeck 38., R. Guerreiro 60.)