A Bundesliga 24. fordulójában az RB Leipzig 3–0-ra legyőzte a Borussia Mönchengladbachot.

RB Leipzig–Borussia Mönchengladbach 3–0 (0–0)
Leipzig: Blaswich – Henrichs, Orbán, Gvardiol, Raum (Halstenberg, 77.) – Laimer (Kampl, 87.), A. Haidara (Simakan, 87.), Szoboszlai, Forsberg (Olmo, 87.), Werner (Poulsen, 77.) – André Silva. Vezetőedző: Marco Rose
Mönchengladbach:
Sippel – Scally, Itakura, Elvedi, Netz – Kramer, Manu Koné (O. Fraulo, 90+1.), Hofmann (Herrmann, 90+1.), Neuhaus (Stindl, 72.), Pléa (H. Wolf, 72.) – Thuram (90+1.). Vezetőedző: Daniel Farke
Gólszerző:
Werner (58.), Forsberg (71. – 11-esből), Gvardiol (80.)

Willi Orbán és Szoboszlai Dominik is kezdett az erősen tartalékos Lipcsében az erősen tartalékos Mönchengladbach ellen, a védő csapatkapitányként vezette ki társait a gyepre ezúttal is. A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, Jonas Hofmann beadását azonban kecsegtető helyzetből a bal sarok mellé rúgta Florian Neuhaus (a sérült Gulácsi Pétert most is Janis Blaswich helyettesítette), majd a magát Orbánon áthámozó Marcus Thuram közeli lövését védte bravúrral a hazai kapus.

Szoboszlai két jó beadása után Timo Werner lövése és Benjamin Henrichs fejese sem volt elég pontos a másik oldalon, Orbán hibája után Thuram a lécre lőtt az ötös előteréből – nem született gólt az első félidőben.

A másodikban egymásnak estek a felek: Alassane Pléa David Raum által összehozott büntetőjét megfogta Blaswich, majd Timo Werner megszerezte a másik oldalon a kilencedik gólját a Mönchengladbach ellen. Emlékezetes találat lett!

Nem sokkal később Emil Forsberg büntetőből megduplázta a hazaiak előnyét, amivel el is dőlt a meccs, a hajrában egy sarokrúgás nyomán Josko Gvardiol alakította ki a 3–0-s végeredményt.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Pénteken játszották
1. FC Köln–Bochum 0–2 (Stöger 9. – 11-esből, Masovics 76.)

Szombat
Bayern München–Augsburg 5–3
(Joao Cancelo 15., Pavard 19., 35., L. Sané 45., A. Davies 74., ill. M. Berisha 2., 60. – a másodikat 11-esből, Cardona 90+3.)
Eintracht Frankfurt–VfB Stuttgart 1–1
(Rode 55., ill. Silas 75.)
Hertha BSC–Mainz 1–1
(Ngankam 18., ill. Ajorque 57.)

Schalke–Borussia Dortmund 2–2 (Bülter 50., Karaman 79., ill. N. Schlotterbeck 38., R. Guerreiro 60.)

Vasárnap
15.30: Freiburg–Hoffenheim (Tv: Arena4)
17.30: Werder Bremen–Bayer Leverkusen (Tv: Arena4)
19.30: Wolfsburg–Union Berlin (Tv: Arena4)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A LIPCSE 3–0-RA NYERT!

90. perc: 3 perc a ráadás.

87. perc: Laimer, Haidara és Forsberg le, Kampl, Simakan és Olmo be.

80. perc: Gvardiol góljával alighanem eldőlt a mérkőzés. A horvát védő egy megcsúsztatott labdára érkezett remek ütemben.

77. perc: Raum és Werner le, Halstenberg és Poulsen be.

75. perc: Szoboszlai szabadrúgását védte a kapus.

72. perc: Plea és Neuhaus le, Wolf és Stindl be.

71. perc: Forsberg büntetőből növelte a lipcseiek előnyét.

58. PERC MEKKORA GÓL! Heinrichs szereli a kapuskirúgás után Konét, a passz után TIMO WERNER az ötös jobb sarka elől a léc alá bombázza a labdát.

56. perc Gvardiol bal oldali beadása majdnem a bal alsóba csusszan a korbelépő Itakuráról! De mellé.

53. PERC ALASSANE PLEA jobbal a jobb alsót veszi célba, de BLASWICH megfogja a labdát!

52. perc Davud Raum kap egy sárga lapot is.

Megnézi a spori saját maga. Ez büntető lesz akkor.

Mit mond a VAR?

51. perc Hofmann helyzetben, de amikor már lőne az ötös elől, szereli őt a becsúszó Raum. De inkább volt ez büntető...

50. perc Scally jobb oldali beadását tízről Plea milliméterekkel fejeli a jobb alsó mellé!

50. perc Nagy hazai fölénnyel, de helyzetek nélkül.

46. PERC FOLYTATJUK!

Az RB Leipzig a legutóbbi négy Bundesliga-mérkőzéséből kettőt elveszített, miután korábban 12 meccsig tartott a veretlenségi sorozata. Ez a mönchengladbachi 0–0 után kezdődött. Az RB most először szenvedhet oda-vissza vereséget ebben a szezonban.

Forrás: Weltfussball

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Raum bal oldali beadását Forsberg nem sokkal fejeli a léc fölé hat méterről, középről.

43. perc Hofmann helyzetben, de Orbán becsúszva szereli őt az ötös előtt, Gvardiol takarít.

A Mönchengladbach a legutóbbi két Bundesliga-mérkőzését megnyerte az RB Leipzig ellen (mindkettőt hazai pályán), így több győzelmet aratott ellene, mint az első 11 élvonalbeli találkozón (1). Ennek ellenére csak az Union Berlin ellen van alacsonyabb meccsenkénti pontátlaga (0,71), mint a Lipcse ellen (0,92).

33. perc LÉC! Orbán pocsék passza után Gvardiol mellől jobbal nyolcról a lécre lő Thuram! MAJDNEM GÓL!

A Gladbach hat idegenbeli Bundesliga-mérkőzéséből egyet sem nyert meg az RB Leipzig ellen (háromszor azért ikszelt). Ez negatív ligarekordjuk. A BM 14 gólt kapott ezen a hat meccsen, mindig legalább egyet.

32. perc Werner balról ballal éles szögből a kapusba lő.

29. perc Korner, most balról, Henrichs tízméteres fejesét fogja vetődve a jobb alsó előtt Sippel. Mindkét beadás Szoboszlai nevéhez fűződött!

28. perc Werner lő egy szöglet után kapura az ötös bal sarka elől, közbelép a felugró Scally.

25. perc Vendéghelyzet, de Thuram nem lő tízről, a felfutó Itakura sem meri elvállalni 14-ről. Hofmannt szereli végül a bal sarok előtt a visszafutó Forsberg.

22. perc Szoboszlai majdnem szereli a 16-oson belül Elvedit, aki estében elrúgja végül a labdát a középpályás elől.

20. perc Mezőnyharc, de a nézők jól szórakoznak. Közel telt ház, remek a hangulat a vendégszektorban.

15. perc Scally beadását Thuram 13-ról a bal sarok mellé fejeli.

13. perc Forsberg sarkazása jó, csak a többiek nem számolnak vele.

11. perc Werner lőne jobbal a léc alá 13-ról, kissé balról, véd szép robinzonáddal Sippel. A szöglet után Forsberg 21 méteres lövése nagyon pontatlan.

10. perc Megindul a bal szélen Orbán mellett egy szerencsés csellel Thuram, a visszapattanó labdát az ötös bal sarkáról jobbal a rövid felsőbe lőné, de jobb kézzel védeni tud Blaswich!

6. perc Hofmann labdát szerez a felezőnél az elcsúszó Gvardioltól, a beadását Neuhaus jobbal a bal sarok mellé vágja futtából, 14-ről.

2. perc Hofmann megy hátra segíteni Henrichs beadásánál, korner. Pontatlan, aztán Werner jobbról jövő beadása is.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta feketében.

Egy kis örökmérleg: 13 mérkőzés, 7 lipcsei és 3 borussiás sikerrel, 23, ill. 18 rúgott góllal.

JÖTTEK-MENTEK!
A Lipcsétől a Mönchengladbachhoz:

2021, Hannes Wolf, 9 500 000 euró
2020, Hannes Wolf, kölcsönbe, 1 500 000

Eltiltott: az egyébként is sérült borussiás Rami Benszebaini.

A hazaiaktól Gulácsi Péter, Timo Schlieck, Nickisch, Xaver Schlager, Christopher Nkunku és Abdou Diallo sérült, a vendégektől Doucouré, O. Fraulo, Italiano, Tony Jantschke, Julian Weigl, Jan Olschowsky és Jonas Omlin maródi.

Az RB Leipzig a Bundesliga 23. fordulóját követően a negyedik helyen áll, hátránya hét pont az éllovas Bayern Münchennel szemben, míg a BL-ben a nyolcaddöntő első mérkőzésén 1–1-et játszott a vendég Manchester Cityvel.

Schröder kinevezésekor azt mondta: a Leipzig a Bundesliga egyik legjobb csapata, rendszeresen szerepel a Bajnokok Ligájában, és mostantól szeretne ő is hozzájárulni a klub fejlődéséhez.

A poszt 2021 óta betöltetlen volt, akkor szerződött át Markus Krösche az Eintracht Frankfurthoz. A korábban a Schalke 04-nél dolgozó Rouven Schröder április elsejével áll munkába – közölte kedden Szoboszlai Dominik, Gulácsi Péter és Willi Orbán lipcsei klubja.

Rouven Schröder lett a három magyar labdarúgót (Gulácsi Péter, Willi Orbán, Szoboszlai Dominik) is foglalkoztató RB Leipzig új sportigazgatója.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A LIPCSE–MÖNCHENGLADBACH MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!