Bundesliga: egy pontot szerzett Berlinben a Sallai nélküli Freiburg

H. D.H. D.
2022.10.09. 19:38
Pontosztozkodás lett a vége Berlinben (Fotó: Hertha BSC)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójában a Borussia Mönchenglabdach a Kölnt látta vendégül és győzte le magabiztosan. A Hertha a Sallai Rolandot továbbra is mellőzni kényszerülő Freiburgot fogadta, amely egy ponttal távozott Berlinből.

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH–1. FC KÖLN 5–2

Már tíz perc elteltével közel járt a gólszerzéshez a Gladbach, Thuram lőtt, miután megvert két védőt, Schwäbe azonban hatalmasat védett.

Negyedórával később azonban már nem tudta hárítaniMarvin Friedrich fejesét, megszerezte a vezetést a hazai együttes (1–0).

Pár perccel később Florian Kainz esett el a tizenhatoson belül, a játékvezető először továbbengedte a játékot, azonban miután jelezték neki, visszanézte az esetet, és büntetőt ítélt a Köln javára, melyet a sértett Kainz értékesített (1–1).

Az egyenlítő gólt szerző Kainz a játékrész hajrájában aztán odalépett ellenfelének a tizenhatoson belül. Ezzel nem csak büntetőhöz juttatta a hazaiakat, de megkapta a másik sárga lapját is, így korán véget ért számára a mérkőzés. A büntetőt Benszebaini értékesítette, ismét a Mönchengladbach vezetett (2–1).

A második félidőt onnan folytatták a hazaiak, ahol az elsőt abbahagyták, Lars Stindl távolról szerzett hatalmas gólt (3–1).

A 76. percben Rami Benszebaini volt ismét eredményes, ezúttal akcióból talált be (4–1).

Denis Huseinbasic tudott még szépíteni a 83. percben (4–2), aztán Thuram állította be az 5–2-es végeredményt a 91. percben.

HERTHA–FREIBURG 2–2

A Hertha otthonába látogató Freiburg ezúttal sem számíthatott az arccsonttörést szenvedett Sallai Rolandra, aki ugyan már elkezdte az edzéseket, de még nem végez teljes intenzitású munkát.

Csapata nélküle is jól kezdte a meccset, a 22. percben megszerezte a vezetést, Daniel-Kofi Kyereh volt eredményes (0–1).

Sokáig azonban nem tartott a vendégvezetés, mivel Günter kezezése után a játékvezető büntetőt ítélt a Hertha javára, amit Dodi Lukebakio gólra váltott. Flekken ugyan érezte, hova rúgja a berlini, de védeni nem tudott, egyenlítettek a hazaiak (1–1).

A második félidőben átvette a vezetést a Hertha, miután Suat Serdar Richter passzát követően magabiztosan lőtt a hálóba (2–1).

Nem nyugodott ebbe bele a Freiburg, a 78. percben Kevin Schade volt eredményes, ezzel ismét döntetlen lett az állás (2–2).

A hazaiaknál Dárdai Márton a kispadról nézte végig a mérkőzést.

BUNDESLIGA
9.FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–1. FC Köln 5–2
(Friedrich 27., Benszebaini 45+2., 76. – az elsőt 11-esből, Stindl 47., Thuram 90+1., ill. Kainz 31. – 11-esből, Husenbasic 83.)
Kiállítva: Kainz (45+1.)
Hertha–Freiburg 2–2 (Lukebakio 34. – 11-esből, Serdar 61., ill. Kyereh 22., Schade 78.)

Később játsszák:
VfB Stuttgart–Union Berlin 0–1 (Jaeckel 76.)

Szombaton játszották:
Augsburg–Wolfsburg 1–1 (Gumny 55., ill. Gerhardt 27.)
Leverkusen–Schalke 4–0 (Diaby 38., J. Frimpong 41., 52., Paulinho 90.)
Bochum–Eintracht Frankfurt 3–0 (P. Hofmann 71., Ndicka 88. – öngól, Förster 90+1.)

Mainz–RB Leipzig 1–1(Ingvartsen 45., ill. Nkunku 80.)

Pénteken játszották:
Hoffenheim–Werder Bremen 1–2 (Dabbur 33., ill. Ducksch 12., Füllkrug 87. – 11-esből)

1. Union Berlin 9 6 2 1 16–6 +10 20
2. Freiburg 9 5 3 1 14–8 +6 18
3. Bayern München 9 4 4 1 25–8 +17 16
4. Borussia Dortmund 9 5 1 3 13–12 +1 16
5. Werder Bremen 9 4 3 2 20–14 +6 15
6. Mönchengladbach 9 4 3 2 16–12 +4 15
7. Hoffenheim 9 4 2 3 14–10 +4 14
8. Eintracht Frankfurt 9 4 2 3 16–16 0 14