Bundesliga: tovább tart az idegenbeli Werder-varázslat

K. Zs.K. Zs.
2022.10.07. 22:29
Niclas Füllkrug gólt és gólpasszt is jegyzett péntek este (Fotó: AFP)
A Werder Bremen 2–1-re győzött a Hoffenheim vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójának péntek esti mérkőzésén, azaz továbbra is veretlen vendégként.

A brémaiak ott folytatták, ahol a múlt hét végén, a Mönchengladbach kiütésekor (5–1) abbahagyták: a 12. percben gyors akció végén Marvin Ducksch a Niclas Füllkrugtól kényszerítőben visszakapott labdát a bal alsóba lőtte. A GÓL ITT!

De jó passzban van a Hoffenheim is (a megelőző hét fordulóban csak egyszer vesztett), így nem késett sokáig az egyenlítés sem: ez is egy gyors támadás volt, a végén Munasz Dabbur emelte át a kapuson a labdát. A GÓL ITT!

A meccs a 87. percben dőlt el: Mitchell-Elijah Weiser színészi tudományát is bevetve esett össze a hazai 16-oson belül, de tagadhatatlan, hogy a becsúszó Stanley Nsoki lába érintette az övét, a hosszas VAR-ozás után jött is a tizenegyes, és Füllkrug nyugodt ítélet-végrehajtónak bizonyult. A GÓL ITT!

Füllkrug a nyolcadik góljával megerősítette a helyét a góllövőlista élén, a Werder pedig még veretlen idegenben ebben a bajnoki idényben – két döntetlen és három győzelem a mérlege!