Bundesliga: Dárdai Herthája kiütötte a Darmstadtot, már dobogós!

2015.12.12. 17:24
A Hertha megállíthatatlan volt Darmstadtban (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 16. fordulójában a Hertha BSC 4–0-ra legyőzte a Darmstadtot, ezzel előrelépett ideiglenesen a tabella harmadik helyére. A többi mérkőzés szorosabb volt: a listavezető Bayern München nehezen törte meg az Ingolstadt ellenállását, de megszerezte a három pontot. Szalai Ádám (Hoffenheim) és Stieber Zoltán (HSV) sem kapott bevetési parancsot, a Hoffenheim megverte a Hannovert, a Hamburg ikszelt Wolfsburgban. A Werder Bremen 1–1-re végzett a Kölnnel. Az esti mérkőzésen a Leverkusen kivégezte a Mönchengladbachot, így a Hertha biztosan a dobogón marad.

DARMSTADT–HERTHA

Dárdai Pál csapata minden várakozást felülmúlva szerepel eddig, és a berlini szárnyalás az újonc otthonában is folytatódott: a Hertha huszonhat perc alatt kétgólos előnybe került a rendkívül kellemetlen stílusú Darmstadt ellen. Vedad Ibisevic a 12. percben szerezte meg a vezetést a vendégeknek, Marvin Plattenhardt a 26.-ban szabadrúgásból szomorította tovább a darmstadti drukkereket. A második félidő eleje sem tartogatott semmi jót a házigazdának, Ibisevic köszönt be megint, eldöntve a mérkőzést.

Salomon Kalou még hozzátett egyet a 77. percben (Ibisevic itt gólpasszt jegyzett), a Hertha valósággal átgázolt a Darmstadton, amelynek esélye sem volt megállítania. A fővárosi csapat győzelmével feljött a harmadik helyre.

BAYERN–INGOLSTADT

A rekordbajnok igencsak megszenvedett az Ingolstadt védelmének feltörésével, az 1. félidőben hiába volt a Bayern nagy labdabirtoklási fölényben, a vendégek jobb százalékban nyerték meg a párharcokat. Pep Guardiola az 51. percben nyúlt bele a meccsbe, Arturo Vidal helyére beküldte Thiago Álcantarát. A 65. percig így sem adta meg magát az Ingolstadt, aztán Robert Lewandowski szokásához híven a legjobbkor érkezett, és megszerezte 15. bajnoki gólját az idényben. Tíz perccel később Philipp Lahm eldöntötte a találkozót, a Bayern kicsit többet izzadt a vártnál, de hozta a papírformát.

A TÖBBI PÁLYÁN

Stieber Zoltán a kispadról nézte végig, ahogy a HSV Nicolai Müller révén megszerzi a vezetést Wolfsburgban, majd a 78. percig tartja azt, de ekkor Maximilian Arnold közelről egyenlített. Szalai Ádám nem került be a meccskeretbe a Hoffenheim–Hannover találkozón, amelyet a hazaiak Jonathan Schmid fejesével nyertek meg.

Az őszt végiggyengélkedő Werder a Köln ellen kihagyott tizenegyessel bosszantotta tovább drukkereit (Anthony Ujah hibázott), igaz, ezt már 1–0-s vezetés birtokában tette, mert a meccs elején Jannik Vestergaard bevette a „kecskések” kapuját. Más kérdés, hogy a hiba megbosszulta magát, mert Dusan Svento a 79. percben egyenlített.

Az esti rangadón az első félidőben még semmi sem utalt arra, hogy a Leverkusen földbe döngöli ellenfelét, a Mönchengladbachot: Stefan Kiessling ugyan megszerezte a vezetést a hazaiaknak, de az 1–0 nem tűnt behozhatatlan hátránynak, főleg az önbizalommal teli Gladbach-játékosoknak. Egyenlítés helyett viszont összeomlás jött: a 63. és a 76. perc között Javier „Chicharito" Hernández háromszor is betalált, Kiessling is beköszönt egyszer, a Mönchengladbach tízmérkőzéses bajnoki veretlenségi sorozatának nagyon csúnya vége lett. Az eredmény azt jelenti, hogy a Darmstadtot kiütő Hertha BSC a dobogón marad.

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Bayern München–Ingolstadt 2–0
(Lewandowski 65., Lahm 75.)
Wolfsburg–Hamburg 1–1 (Arnold 78., ill. N. Müller 21.)
Werder Bremen–Köln 1–1 (Vestergaard 4., ill. Svento 79.)
Hoffenheim–Hannover 1–0 (Schmid 30.)
Darmstadt–Hertha BSC 0–4 (Ibisevic 12., 50., Plattenhardt 26., S. Kalou 77.)
Bayer Leverkusen–Borussia Mönchengladbach 5–0 (Kiessling 30., 66., J. Hernández 63., 75., 76.)

1. Bayern München 16 14 1 1 45–8 +37 43
2. Borussia Dortmund 15 11 2 2 42–20 +22 35
3. Hertha 16 9 2 5 24–18 +6 29
4. Wolfsburg 16 7 5 4 25–18 +7 26
5. Mönchengladbach 16 8 2 6 31–28 +3 26
6. Bayer Leverkusen 16 7 3 6 24–20 +4 24
7. Mainz 16 7 3 6 23–21 +2 24
8. Schalke 15 7 3 5 21–21 0 24