Ez az igazi Bayern? Guardiola-csapat ennyire még nem kapott ki!

2014.04.12. 18:25
A Dortmund kontrái csapást mértek a Bayernre (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó Bundesliga 30. fordulójának rangadóján a már bajnok Bayern München a második helyen álló, az ezüstért harcoló Borussia Dortmundot fogadta, és a rangadót a zseniális formában futballozó Marco Reus vezérletével 3–0-ra a vendégek nyerték.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
30. FORDULÓ

Bayern München–Dortmund 0–3 (Mhitarjan 20., Reus 49., Hofmann 56.)
A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A lehető legszenzációsabb időpontban játszunk a Bayern ellen – vezette fel a rangadót a Borussia Dortmund mestere, a 200. Bundesliga-mérkőzésén edzősködő Jürgen Klopp, aki nem annak örült, hogy frissiben kiestek a Bajnokok Ligájából, vagy hogy nélkülöznie kell a Neven Szubotics, Jakub Blaszczykowski, Marcel Schmelzer, Ilkay Gündogan, Sven Bender ötöst, hanem annak, hogy a Real Madrid elleni ütközet előtt és a Wolfsburg „között” csaphatnak össze a nagy riválissal.

Nem a legjobb iramban kezdődött a mérkőzés, az első negyedórában egyetlen lövést jegyezhettünk csak fel, a 100. Bundesliga-mérkőzését vívó David Alaba küldött nem sokkal a bal felső mellé egy szabadrúgást. Mario Götze sokkal ígéretesebb próbálkozását Mats Hummels becsúszva, fejjel (!) hárította (exek egymás között), majd egy csodás akció végén a Real ellen betliző Henrih Mhitarjan megszerezte a vezetést a vendégeknek egy pontos tekeréssel. 0–1!

Nem tudott gyorsan felpörögni a kapott gólt után a Bayern, pedig sokszor bemutatta már ezt a közelmúltban a müncheni gárda, igaz, a vendégek roppant fegyelmezetten védekeztek, és sokkal többet futottak ellenfelüknél, amely ezzel látványosan nem tudott mit kezdeni. A szünet előttig csak egyszer veszélyeztette ellenfele kapuját a hazai gárda, de a kispadoztatott Robert Lewandowski örömmel nyugtázhatta, hogy Mario Mandzukic a kapusba lőtte Rafinha beívelését.

A szünetben Manuel Neuert Lukas Raeder váltotta (kisebb vádlisérülést szenvedett a válogatott kapus), de nem ezért hangzott el nemsokára az „Ez az igazi Bayern München?” kérdés, hanem azért, mert nem sokra rá a zseniális formában lévő Marco Reus parádés góllal növelte csapata előnyét (0–2), majd miután sikerrel megharcolt Dantével, a nevető harmadik, Jonas Hofmann a léc alá lőhette ziccerét (0–3)!

Josep Guardiola erre Thomas Müller bevetésével reagált, majd Toni Kroost is pályára vezényelte, Klopp pedig harcba dobta Lewandowskit. Mint a gép ment előre a Bayern az utolsó harminc percben, szakmányban végezhette el a szögleteket, és helyzetek is adódtak előtte, ám ezúttal elhagyta a szerencse is. Pierre-Emerick Aubameyang egy kontra végén még fölényesebbé tehette volna csapata győzelmét, de Raeder bravúrral védett.

A végére maradt még egy piros lap (Rafinha arcot ütötte Mhitarjant), de ez nem osztott, nem szorzott: a halálosan pontos kontrákat vezető Dortmund alaposan elkalapálta a formán kívül futballozó Münchent. Egyébként nemcsak Kloppnak lett igaza, hanem Guardiolának is, aki a BVB-t a héten a világ legveszélyesebben kontrázó csapatának nevezte.

És most tőle szenvedte el edzősége legnagyobb különbségű vereségét…