Ezúttal sem nyert idegenben az RB Leipzig

2021.12.15. 20:20
André Silva itt még örül (Fotó: AFP)
A német Bundesliga 16. fordulójában az RB Leipzig 1–1-et játszott Augsburgban. Sorozatban a 11. idegenbeli bajnokin maradtak győzelem nélkül a lipcseiek!

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Augsburg–RB Leipzig 1–1 (0–1)
Augsburg, WWK ARENA, zárt kapuk mögött.Vezette: Badstübner
Augsburg:
Gikiewicz – Framberger, Gumny, Oxford, Iago – Dorsch, F. Jensen (Caligiuri, 67.), Morávek (M. Pedersen, a szünetben), R. Vargas (A. Maier, a szünetben) – Hahn (Sarenren Bazee, 80.), Gregoritsch (Córdova, 67.). Vezetőedző: Markus Weinzierl
Leipzig: Gulácsi – Simakan (Mukiele, a szünetben), Orbán, Gvardiol – Henrichs, Laimer (T. Adams, a szünetben), Kampl, Angelino, Nkunku, Forsberg (Szoboszlai, 64.) – André Silva (Brobbey, 89.). Vezetőedző: Domenico Tedesco
Gólszerző: Caligiuri (85. – 11-esből), ill. André Silva (19.)

Április óta nem tudott nyerni a Lipcse idegenben a bajnokságban, így nem is lehetett más a célja Augsburgban a Willy Orbánnal és Gulácsi Péterrel a kezdőben, Szoboszlai Dominikkal a kispadon nyitó vendégeknek, mint a három pont megszerzése.

André Silva az első félidőben mesterhármast vághatott volna, de mostani formájának megfelelően csak egyik ziccerét értékesítette, igaz, az érdekes találat volt.

A hazaiak az első 80 percben csak egyszer veszélyeztették Gulácsi kapuját, Reece Oxford második félidei fejesénél, a hazai kapu előtt Christopher Nkunku és Angelino volt pontatlan – utóbbi már a hajrára beálló Szoboszlai jobb oldali beívelése után.

Szoboszlai következő passza mesterire sikerült, de Silva közelről a kapust találta el a labdával, majd a magyar középpályás adta be a szögletet, amelyet Nordi Mukiele a kapufára fejelt!

Jött is a feketeleves a futball ötök törvényei szerint, Gulácsi bemutatott egy bravúrt, majd a léc mentette meg Sergio Córdova fejesénél a góltól, de a 85. percben egy kezezés miatt megadott büntetővel egyenlített az Augsburg, a csereként beálló Daniel Caligiuri lőtt a jobb felső sarokba. Gulácsi érezte az irányt és a magasságot is, de ezt nem érhette el.

Volt nagy öröm a pár fős hazai kemény magnál (a mérkőzést zárt kapuk mögött rendezték, de néhányan nagy fekete kukatetők segítségével indokolatlanul nagy zajt keltettek), és az állás már nem változott, tehát a Leipzig sorozatban a 11. idegenbeli bajnokiján maradt nyeretlen. 1–1

A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI
Borussia Dortmund–Fürth 3–0 (Haaland 33. – 11-esből, 82., Malen 89.)
Leverkusen–Hoffenheim 2–2 (Schick 37., 63., ill. Stiller 80., Dabbur 83.)
Union Berlin–Freiburg 0–0
Mönchengladbach–Eintracht Frankfurt 2–3 (Neuhaus 6., Benszebaini 54. – 11-esből, ill. Borre 45., Lindström 50., Kamada 55.)
Bielefeld–Bochum 2–0 (Okugava 51., Wimmer 69.)
Mainz–Hertha BSC 4–0
(Li Dzse Szung 19., Hack 41., Widmer 49., Boëtius 79.)
Wolfsburg–Köln 2–3
(Nmecha 8., Weghorst 51., ill. Modeste 34., 89., Uth 73.)
VfB Stuttgart–Bayern München 0–5
(Gnabry 40., 53., 74., Lewandowski 69., 73.)

18. Greuther Fürth16111413–49–364

Lipcse: 8 meccs idegenben, 5 góllal. Szezonmérleg.

Maradt a negatív klubrekord, korábban sorozatban öt meccs győzelem nélkül idegenbenm ez volt a csúcs. Alaposan túlnőtték.

90+4. PERC EZZEL VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Gulácsi elkapja Dorsch szögletét, indítja Szoboszlait, de les.

90+2. perc Szoboszlai kifejeli Maier jobb oldali sarokrúgását.

90. perc Dorsch fejel ki két Szoboszlai-kornert is. Három perc a ráadás.

89. perc Brian Brobbey az új középcsatár André Silva helyett a Lipcsében.

85. PERC DANIEL CALIGIURI jobbal a jobb felsőbe lő, Gulácsi majdnem elérte, de csak majdnem... 1–1!

84. perc BÜNTETŐ, Henrichs kezez, felugorva kézzel blokkolt az ötös előtt egy Maier-lövést.

83. perc Dorsch ível a kapu elé, Orbán az utolsó pillanatban ment fejjel Córdova elől. Maier szögletét Oxford három méterről ballal a bal alsó felé sodorja, Gulácsi hatalmasat vetődéssel eléri a labdát! Amely előtte megpattant Orbánon is, ez a védés dupla bravúr.

80. perc Noah Sarenren Bazee váltja Hahnt. Szélsőcsere.

80. perc NINCS BENT, a jobbhátvéd Framberger jobblábas beadása után Córdova hat méterről a bal felsőbe fejelné a labdát, de a hatalmasat vetődő Gulácsi helyett a léc "ment" végül.

79. perc Szoboszlai első szögletét kifejeli Dorsch... a másodikat meg elfejeli középen Mukiele elől Maier.

78. perc Nkunku passzol balra Angelinónak, aki tízről ballal azonnal lő, de figyel a kapus.

75. perc Orbán kap rúgást, ápolás.

73. percMAJDEM GÓL! Szoboszlai bal oldali szögletét Mukiele kissé jobbról, három méterről félmagasan a bal oldali kapufára lécre fejeli!

72. perc Szoboszlai megvillan, de zseniális passzát Silva ballal a kivetődő kapusba rúgja az ötös bal sarkáról.

Az RB Leipzig első három itteni Bundesliga-meccséből egyet sem nyert meg, de az előző kettőt már igen. A Lipcse rekordja öt siker sorozatban a Hertha BSC otthonában!

70. perc Igao bal oldali beadását Córdova az ötös rövid sarkáról jobbal a jobb alsó mellé rúgja. Bevetődve.

67. perc Sergio Córdova be, Gregoritsch le, Jensent meg Daniel Caligiuri váltja.

65. perc Szoboszlai balról jobbal szépen ad be, Angelino az ötös másik sarka elől ballal jócskán a léc fölé lő.

64. perc Szoboszlai Dominik be, Forsberg le a lipcseieknél.

62. perc A Pedersennel váltó Iago ballal a 16-os másik sarka elől már messze nem ilyen pontos.

Az FC Augsburg csak 1-et nyert meg előző 10 bajnokijából a Lipcse ellen, csak a Leverkusen ellen van rosszabb sorozata. Még a Bayern ellen is megnyert egyet az előző tíz bajnokiból.

60. perc Jensen indítja Maiert, aki kissé jobbról, 22-ról ballal nem sokkal véti el a bal felső sarkot. Gulácsi vetődve biztosított.

58. perc Forsberg lő kissé szerencsés gólt... és ami fő, lesről. Silva adta a gólpasszt, abszolúte körömpasszal, mert csak a cipője orra ért picit a labdához, de attól még lesen volt.

57. perc Nkunku bátran megindul Forsell passzával, már az ötös bal sarkánál jár, amikor szereli őt becsúszva Oxford!

55. perc Adams Dorschba, Orbán Gregoritschba rúg nagyot.

54. perc Maier most laposan ad be jobbról, az ötös jobb sarkánál jobbal rosszul találja el a labdát Gregoritsch!

51. perc Hopp, Maier beadását Oxford közelről a léc fölé fejeli. Hazai helyzet a fagyos német égből.

48. perc Angelino ballábas beadása most a kapusé.

47. perc Forsell szögletét ballal három méterről nem sokkal rúgja a léc fölé Gregoritsch. Öngólhelyzet...

Laimer lesérült.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Tyler Adams
be, Laimer le, Simakan le, Nordi Mukiele be; Arne Maier meg Moráveket váltja a hazai oldalon. Mads Pedersen pedig Vargas helyén a bal oldalon.

Forrás: Weltfussball

71 százalékban a vendégeknél a labda. A szögletarány 1:0 a hazaiak javára!

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

A hazaiaktól Hahnnak s Oxfordnak van négy sárgája, a középpályásnak még csak 3.

44. perc A Laimert esés közben szándékosan ellökő Niklas Dorsch kap sárga lapot. Ápolás.

40. perc A kapuson már túljut Nkunku az ötös bal sarka elől érkező, ballábas lövése, Oxford kirúgja a labdát a gólvonal elől. Forsberg indította szépen a szélsőt.

39. perc Gikiewicz lép ki a 16-os és Silva elé, lábbal felszabadít, Angelino keresztpasszát követően.

36. perc Vargas bal oldali beadásai igen pontatlanok.

32. perc
Angelino beadását Oxfordba rúgja 14-ről Kampl, Dorsch pontosabb: pontosan eltalálja Henrichs jobb térdét.

27. perc Morávek jobbal kapura lő 15-ről, Gvardiol odaugrik, blokkol, a bal lábáról nem sokkal megy a bal felső sarok fölé a labda! Ezt Gulácsi nem érte volna el.

Benne maradt a gól: 16 bajnoki, 5 találat Silvától. De előző 9 bajnokiján 6 kanadai pontot termelt, az előző 4 bajnokiján 3 gólt.

24. perc FÖLÉ, Angelino ballal tökéletesen ad balról középre, Silva hatról nagy erővel a léc fölé fejel. Nem sokkal.

Gólt szült a 76 százalékos lipcsei mezőnyfölény.

Az FC Augsburg sorozatban 5. alkalommal kaphat ki a Lipcsétől, de már a 4 is negatív klubrekord. A Lipcse csak a VfB Stuttgart ellen nyert ötször egymás után.

19. PERC ITT A GÓL, ANDRÉ SILVA közelről a jobb sarokba lő. Henrichs jobb oldali beadását ballal lekezeli a jobb sarok előtt a portugál, a levegőben, bevetődve, jobbal meg két méterről a rövid sarokba lő, félig ülve. 0–1!

Nincs nagyon kemény téli idő, de a plusz 3 Celsius-fokban nem egyszerű játszani. A kapusoknak meg pláne nem.

14. perc Kampl keresztpasszát Angelino ballal a kapus elé lövi a 16-os bal sarka elől.

10. perc KIMARAD,
Nkunku passzol remekül Silva elé, aki nem lő tízről, cselez, még egyet, majd nyolcról ballal a már leülő kapust találja el...

8. perc Laimer lő ballal 18-ról vérhólyagot a labdába kapáslövés címén.

5. perc Helyzet, Gvardiol bátran előretör középen, Forsberg nem lő 12-ről a passz után, kettőt cselez, majd az ötös bal sarka elől ballal nem sokkal véti el a kapu túlsó felső sarkát!

3. perc
Kampl megindul, Forsberggel háromszögez, majd ballal 14-ről az elévetődő védőbe lő. Gumnyba.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek piros-fekete mezben és fekete nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 14 mérkőzés, 3 augsburgi s 8 lipcsei sikerrel, 11, ill. 20 rúgott góllal.