Bundesliga: ötgólos meccsen győzött a Frankfurt

2021.12.15. 20:25
A Frankfurt izgalmas meccsen nyert a Mönchengladbach ellen (Fotó: AFP)
A Leverkusent vasárnap 5–2-re legyőző Frankfurt a Bundesliga 16. fordulójában, szerdán a Borussia Mönchengladbach otthonában is fantasztikus mérkőzést játszott, és ezúttal 3–2-es diadalt aratott.

A hazaiak kezdtek jobban, a 6. percben Florian Neuhaus Joe Scally gyönyörű fejes passzából volt eredményes (1–0). A Frankfurtnak az első félidő végén sikerült az egyenlítés Rafael Borre révén. A második játékrész elején Jesper Lindströmnek hála előnyhöz jutottak a vendégek (1–2), ám nem sokáig örülhettek, négy perccel később Rami Benszebaini tizenegyeséből egalizált a Mönchengladbach (2–2). Csakhogy nem sokkal a középkezdés után gyors kontrát vezetett a Frankfurt, az akció végén Kamada Daicsi betalált.

A vendégegyüttes mindazonáltal egy percre sem ülhetett rá az eredményre, amiatt sem, mert emberhátrányba került – Tuta a 71. percben a második sárga lapját is megkapta, így kiállították. Meg kell hagyni, küzdött a Mönchengladbach, mindhiába, a 2–3 azt jelenti, hogy egymás után negyedszer szenvedett vereséget a bajnokságban, és lassan a kiesés ellen kell harcolnia.