A Bayern 13 perc alatt elintézte az Augsburgot; kikapott a Dortmund

2014.12.13. 15:25
Arjen Robben (jobbra) két góllal terhelte meg az Augsburg kapuját (Fotó: Reuters)
A Bayern München a második félidő elején gyors egymásutánban szerzett két góllal megtörte vendéglátóját, az addig derekasan helytálló Augsburgot, és végül 4–0-s győzelemmel tudta le a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 15. fordulójának szombati játéknapját. A Schalke odahaza, a Dortmund idegenben kapott ki, a Werder Bremen 3–3-at játszott a Hannoverrel, míg Stieber Zoltán Hamburgja 0–0-t ért el Freiburgban.

Két remek formában lévő csapat találkozott Augsburgban, hiszen Markus Weinzierl együttese a mostani forduló előtt a legutóbbi négy, míg a Bayern München a legutóbbi öt bajnokiját nyerte meg zsinórban. A vendégeknél 217 nap után újra bekerült a kezdőbe Bastian Schweinsteiger bajnoki mérkőzésen. A müncheniek kezdtek jobban, jóval többet birtokolták a labdát (az első félidőben 74%-ban), és veszélyesek is voltak kapura, de vagy pontatlanul céloztak, vagy Alex Manninger hárított. A hazaiak eközben a kontráikban bíztak elsősorban, de vagy nem tudták azokat végigvinni, vagy Manuel Neuer (szokásához híven) söprögetett a kapuja előtt 20-25 méterrel, besegítve a védőknek. A Bayernnek az első félidőben 12 kapura lövési kísérlete volt, az Augsburgnak mindössze négy.

KIUTASÍTJÁK A BAYERN KORÁBBI BRAZIL JÁTÉKOSÁT

Börtönbüntetésének letöltése után életbe lép Breno Vinicius Borges (azaz Breno) kiutasítása Németországból – a német bajnok, olimpiai bronzérmes brazil labdarúgónak december 20-ig el kell hagynia az országot, és három évig nem is léphet be ismét oda.

A helyi törvények szerint a jogerős börtönbüntetésre ítélt külföldi állampolgároknak büntetési idejük letöltése után el kell hagyniuk az országot, és hat éven belül nem léphetik át ismét a német határt. Breno esetében a német bevándorlási hatóság nem látott esélyt bűnismétlésre, ezért a hatéves tiltást három évre mérsékelte.

A szándékos gyújtogatásért (bérelt luxusvilláját gyújtotta fel) három év kilenc hónap letöltendő börtönre ítélt Breno jó magaviselete miatt hamarabb szabadult. Büntetése első tizenhárom hónapjának letöltése után a Bayern U23-as csapatánál kapott edzői munkát. A védő a Bild szerint pénteken elbúcsúzott a Bayern stábjától – majd hazatér hazájába, Brazíliába.

A szünet után Pep Guardiola csapata óriási nyomást helyezett az ellenfél kapujára, az 50. percben Arjen Robben jobb oldali szöglete után Xabi Alonso fejelt kapura hat méterről, Manninger nagy bravúrral mentett, a játékvezető szerint a labda nem haladt át a gólvonalon. Három perccel később Franck Ribéry tört kapura (három csapattársával együtt), de 11 méterről nem tudta eltalálni a jobb alsó sarkot hatalmas ziccerben...

Az 58. percben viszont már nem volt kegyelem: Ribéry bal oldali szabadrúgását követően Mehdi Benatia a kapunak háttal csúsztatott a tizenhatoson belül, és a labda a bal oldali kapufáról bepattanva a jobb alsó sarokban kötött ki. Ribérynek ez volt pályafutása 69. gólpassza a Bundesligában (0–1). Egyetlen minutummal később jött Robben, aki 17 méterről tekert kapura bal belsővel, a labda védhetetlenül vágódott a kapu jobb oldalába – a kapufa segítségével. 0–2

Itt még nem ért véget a Bayern-henger, a 68. percben Schweinsteiger átadása után Lewandowski megtolta a labdát, majd 18 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0–3), kisvártatva pedig újra érkezett Robben, aki a 71. percben a bal oldalról középre tört, szokásához híven visszahúzta a labdát a rövid oldalra, és 15 méterről leadott lövése pontosan a bal alsó sarokban kötött ki. 0–4

A Bayern sorozatban a hatodik idegenbeli bajnoki meccsén óvta meg kapuját a góltól, győzelmével pedig már biztosan őszi első – a legutóbbi négy idényben kivétel nélkül mindig a müncheniek voltak az őszi bajnokok a Bundesligában.

HERTHA BERLIN–DORTMUND 1–0

A BVB csupán egy pontot kapart össze a legutóbbi hat idegenbeli bajnokiján, ám ha nem akar ismét visszasüllyedni az utolsó helyre – és ki akarna ilyesmit, ugyebár –, akkor erősebbnek kell mutatkoznia otthonától távol. A fordulót a Dortmundhoz hasonlóan 14 ponttal váró Hertha berlini arénája elvben ideális terep lett volna a megújuláshoz, csakhogy a vendégek csapnivaló első félidőt produkáltak, tetejébe nyáron eladott játékosuk, Julian Schieber az első játékrész hajrájában megszerezte a vezetést a hazai csapatnak. A második játékrész sem hozott jelentős változást, a Dortmund nem tudott egyenlíteni, így ismét visszacsúszott a kiesőzónába.

SCHALKE–KÖLN 1–2

A hazaiak hármas győzelmi sorozatból, a kölniek hármas vereségszériából érkeztek – az első félidőben látottak tükrözték ezt, az eredmény nem. A Köln a fordulás után vezette az első valamirevaló támadását, és Anthony Ujah közelről meg is szerezte a vezetést. A gólnál hibázó csapatkapitány, Benedikt Höwedes nem sokkal később összehozott egy büntetőt, amelyből Matthias Lehmann megduplázta a Köln előnyét. A nem sokkal korábban becserélt 18 éves Leroy Sané fejjel szépített a 85. percben, a meglepetést azonban nem sikerült megakadályozni – a Köln nyert Gelsenkirchenben, méghozzá 1993 nyara óta először.

WERDER BREMEN–HANNOVER 3–3

A többi mérkőzésen még tartotta magát a 0–0, amikor Brémában már mindkét csapat betalált: Lars Stindl a zsinórban háromszor veszítő Hannovernek szerzett vezetést, Zlatko Junuzovic szabadrúgásból válaszolt. A második félidő elején Melvyn Lorenzen révén rövid időre a Werder is belekóstolt a vezetésbe, de aztán a játékrész derekán Joselu – mindkétszer Kijotake Hirosi előkészítéséből – pillanatok alatt lőtt két gólt, azaz a Hannover újra magához ragadta a vezetést. Végül egy cserejátékos, Davie Selke mentett meg egy pontot a hazaiaknak.

FREIBURG–HAMBURG 0–0

A 300. bajnoki mérkőzésén fújó Wolfgang Stark már az első percben a büntetőpontra mutatott, csakhogy a Freiburg cseh légiósa, Vladimir Darida olyan gyengén hajtotta végre az ítéletet, hogy honfitársa, Jaroslav Drobny könnyedén védett. Mint utóbb kiderült, a védés idegenbeli pontszerzést alapozott meg a HSV-nek, méghozzá két hónap után az elsőt. Stieber Zoltán a 92. percben állt be csereként a vendégcsapatba, amely megérdemelte a döntetlent az ijesztően kezdődő, brusztolós meccsen.

MAINZ–STUTTGART 1–1

A sereghajtó Stuttgart 1–1-es döntetlent harcolt ki a szintén rossz passzban lévő Mainz otthonában a szombat esti mérkőzésen. A hét forduló óta nyeretlen Mainz sokáig vezetett Johannes Geis szabadrúgásból lőtt góljával, Filip Kosztics három perccel a becserélése után egyenlített a hajrá kezdetén.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
, szombati mérkőzések
Augsburg–Bayern München 0–4 (Benatia 58., Robben 60., 71., Lewandowski 68.)
Schalke–Köln 1–2 (L. Sané 85., ill. Ujah 47., M. Lehmann 67. – 11-esből)
Hertha Berlin–Dortmund 1–0 (Schieber 40.)
Werder Bremen–Hannover 3–3 (Junuzovic 36., Lorenzen 55., Selke 88., ill. Stindl 12., Joselu 62., 64.)
Freiburg–Hamburg 0–0
Mainz–Stuttgart 11 (Geis 36., ill. Kosztics 72.)

1. Bayern München 15 12 3 37–3 +34 39
2. Wolfsburg 14 9 2 3 28–13 +15 29
3. Augsburg 15 8 7 20–18 +2 24
4. Bayer Leverkusen 14 6 5 3 25–18 +7 23
5. Mönchengladbach 14 6 5 3 19–12 +7 23
6. Schalke 15 7 2 6 26–20 +6 23
7. Hoffenheim 15 6 5 4 24–24 0 23