Bundesliga: a Gladbach nem okozott gondot a Leverkusennek

R. D. P.R. D. P.
2023.01.22. 19:32
Amine Adli gólt és gólpasszt jegyzett, a Leverkusen ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta (Fotó: Getty Images)
Sima győzelmet aratott a Bayer Leverkusen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 16. fordulójának záró mérkőzésén: Xabi Alonso csapata a Mönchengladbach ellen gyűjtötte be a három pontot – noha a hazaiak az utolsó percekben kétszer is betaláltak, korábban három gólt kaptak (2–3).

Az őszi szezont jó formában záró Bayer Leverkusen számára a tavasz is jól indult, a gyógyszergyáriak ugyanis már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert Mönchengladbachban: a 21. percben Mitchel Bakker labdája kötött ki a bal alsóban (VIDEÓ ITT!), majd a szünet előtt a védelem bizonytalanságát és a saját sebességét kihasználva Amine Adli duplázta meg az előnyt (VIDEÓ ITT!).

A Gladbach a fordulást követően veszélyesebben futballozott, ám a hazai játékosok nem jártak túl a rutinos kapus, Lukás Hrádecky eszén. Sőt, a Leverkusen az első, kaput eltaláló lövésével tovább növelte előnyét, méghozzá Nadiem Amiri révén (VIDEÓ ITT!). A hazaiak becsületét Lars Stindl mentette meg, aki a 82. percben és a ráadás pillanataiban is szépített (VIDEÓ ITT!). 2–3

A Leverkusen a sikerével feljött a kilencedik helyre a Bundesliga tabelláján, míg a Gladbach a nyolcadik pozíciót foglalja el.

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 2–3
(Stindl 82., 90+3., ill. Bakker 21., Adli 43., Amiri 67.)

Korábban
Borussia Dortmund–Augsburg 4–3
(Bellingham 29., N. Schlotterbeck 42., Bynoe-Gittens 75., Reyna 78., ill. Maier 40., Demirovic 45+2., Colina 77.)
1. FC Köln–Werder Bremen 7–1
(Maina 9., Tigges 16., 21., Szkiri 31., 54., Huseinbasic 36., Friedl 77. – öngól, ill. Füllkrug 38.)

Eintracht Frankfurt–Schalke 3–0(Lindström 22., Borré 80., Buta 90+1.)
Union Berlin–Hoffenheim 3–1(Doekhi 73., 89., Leweling 90+6., ill. Bebou 44.)
VfB Stuttgart–Mainz 1–1(Guirassy 36., ill. Ingvartsen 40. – 11-esből)
Bochum–Hertha BSC 3–1(Ph. Hofmann 22., 56., Schlotterbeck 45., ill. Serdar 87.)
Wolfsburg–Freiburg 6–0(Wimmer 2., Wind 28., 37., Gerhardt 56., Baku 80., Waldschmidt 90+4. – 11-esből)
RB Leipzig–Bayern München 1–1(Halstenberg 52., ill. Choupo-Moting 37.)