Döntetlennel indult az év: a Leipzig ikszelt a Bayern Münchennel

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.01.20. 20:20
A fehér mezes Leipzig győzni nem tudott, de egy pontot otthon tartott (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában, a 2023-as esztendő első Bundesliga-mérkőzésén az RB Leipzig az éllovas Bayern Münchent fogadta. A találkozón a vendégek szerezték meg a vezetést, de a hazaiak a szünet után gyorsan egyenlítettek, így 1–1-gyel zárult az összecsapás.

BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
RB LEIPZIG–BAYERN MÜNCHEN 1–1 (0–1)
Lipcse,Red Bull Aréna,47 069 néző.Vezette:Siebert
LEIPZIG:Blaswich–Simakan (Klostermann, 82.), Orbán,Gvardiol,Halstenberg (Raum, 90+1.) –X. Schlager,Laimer–Szoboszlai,Dani Olmo (Haidara, 82.) –Forsberg (T. Werner, 67.) – André Silva.Vezetőedző:Marco Rose
BAYERN: Sommer – Pavard, Upamecano, De Ligt, A. Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry (T. Müller, 83.), Musiala (K. Coman, 68.), L. Sané – Choupo-Moting (Tel, 85.).Vezetőedző:Julian Nagelsmann
Gólszerző:Halstenberg (52.), ill. Choupo-Moting (37.)

Az egy nappal ezelőtt igazolt Yann Sommer rögtön be is mutatkozott a Bayern Münchenben, de a Leipzig nem igazán dolgoztatta meg a svájci kapust az első félidőben, a hazaiak rendkívül defenzíven és visszafogottan futballoztak. Ezt igyekezett kihasználni a vendégcsapat, bár a meccs elején Serge Gnabry csak a kapufát találta el, majd az első fél óra végén Leon Goretzka is csak lesgólt szerzett. A müncheni fölény végül azért meghozta gyümölcsét, Choupo-Moting előnyhöz juttatta övéit a rekordbajnok idénybeli 50. bajnoki góljával (0–1).

A második félidőt góllal kezdték a keletnémetek, Szoboszlai Dominik csukafejeses gólpassza után Marcel Halstenberg kotorta be a labdát a Bayern kapujába (1–1). A lipcseiek ezt követően is sokkal jobban játszottak, mint a szünet előtt, nem is találtak fogást rajtuk a bajorok. Bár a vendégek próbálkoztak, de meddő mezőnyfölényben futballoztak, csak a hajrában sikerült komolyan veszélyeztetniük Thomas Müller révén. Igaz, a hazaiak is eldönthették volna a meccset a végjátékban.

Maradt tehát a döntetlen, így egyaránt zsinórban a kilencedik bajnokiján – minden sorozatot figyelembe véve a 14. találkozóján – maradt veretlen az RB Leipzig és a Bayern München is.

18. Schalke15231013–32–199
Thomas Müller lábában maradt a győztes gól (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 3–3

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, döntetlennel zárult az RB Leipzig–Bayern München összecsapás!

90+3. perc: Meccslabda! Müller lőtt ballal 16 méterről, a labda centikkel haladt el a bal kapufa mellett!

90+2. perc: Laimer tisztán lőhetett 14 méterről, de fölé vágta.

90+1. perc: A gólszerző Halstenberg helyén Raum.

90. perc: Négy perc a ráadás.

85. perc: Újabb vendégcsere, ezúttalChoupo-Moting helyére érkezik Tel.

84. perc: Marco Rose kapott sárgát a kispadon.

83. perc: A Bayernnél Thomas Müller áll be Gnabry helyére.

82. perc: Kettős csere a hazaiaknál, lejött Simakan és Olmo, beálltKlostermann ésHaidara.

A Bayern próbál támadni, a Leipzig várja a kontralehetőségeket.

71. perc: Laimer rúgta meg Sanét, így ez is sárga.

68. perc: A másik oldalon pedig Coman váltja Musialát.

67. perc: Timo Werner érkezett Forsberg helyére.

65. perc: Upamecano rúgta fel Szoboszlait, miután a magyar játékos bebőrözte. A hazaiak azt reklamálták, hogy a vendégvédő gólhelyzetben szabálytalankodott, de a játékvezető csak sárga lapot adott.

A gól óta a mezőnyben folyik a játék.

54. perc: Olmo 22 méterről eleresztett lövését fogta Sommer.

52. perc: Goretzka kapott sárgát reklamálásért.

Halstenberg (középen) góljával egyenlített a lipcsei csapat (Fotó: AFP)

52. perc: GÓL! EGYENLÍT A LEIPZIG! André Silva harcolt meg a labdáért, majd vitte le az alapovonalig, átívelt a bal oldalra, ahol Szoboszlai csukafejesét követőenHalstenberg az ötösön belül belepöcizett a labdába, ami a hálóban kötött ki! 1–1

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Csere nélkül.

Goretzkáék (feketében) szerezték meg a vezetést (Fotó: AFP)

Többet birtokolta a labdát a Bayern az első félidőben, és veszélyesebb is volt, amely a játékrész vége felé közeledve a vezetést is megszerezte. A Leipzig nagyon defenzíven játszott, és nem is tudott igazi helyzetet kialakítani.

Sárga lapok: 1–1

45+2. perc: Vége az első félidőnek, előnyben a Bayern!

45. perc: Kettő perc a ráadás.

41. perc:Schlager húzta vissza Musialát, villan a sárga lap.

39. perc:Forsberg tekert csúnyán fölé 16 méterről.

Müncheni öröm (Fotó: AFP)

37. perc: GÓL! VEZET A BAYERN! Gnabry ívelt középre a bal oldalról,Choupo-Moting pedig az ötösről a kapu közepébe lőtt, Blaswich csak beleérni tudott a labdába! 0–1

35. perc: Musiala kapott sárgát Simakan buktatásáért.

35. perc: André Silva léphetett ki ziccerben, de eltotojázta, belebonyolódott a cselbe, így a helyzetből nem lett semmi.

30. perc: Lesgól! Goretzka fejelt közelről a hazai kapuba, de előtte, még a beívelésnél De Ligt lesen tartózkodott, és mivel zavarta a védőjét, ezért érvénytelen a gól. Sokáig vizsgálta a VAR, de végül erre a döntésre jutott.

Labdabirtoklásban feljavultak a hazaiak, és kicsit bátrabban is játszanak, de kidolgozott helyzetig még nem jutottak.

28. perc: Olmo lőtt csúnyán mellé 20 méterről.

22. perc: Forsberg erőtlen lövése 18 méterről nem okozott gondot Sommernek.

A müncheni csapat támad és birtokolja a labdát, a lipcseiek egyelőre nem tudnak veszélyeztetni.

8. perc: KAPUFA! Gnabry lőtt 11 méterről, a labda a becsúszó Gvardiol lábán megpattant, de levágódott a bal kapufáról!

A Leipzig fehér, a Bayern fekete szerelésben lép pályára.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

Peléreemlékeznek gyászszünettel a találkozó kezdete előtt.

Yann Sommer bemutatkozott a Bayern Münchenben (Fotó: AFP)

ELŐZMÉNYEK

A csütörtökönigazoltYann Sommer rögtön be is mutatkozik a Bayernben, mivel Julian Nagelsmann a kezdőbe jelölte a svájci kapust.

A találkozó beharangozóját ide kattintvaolvashatják el.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a RB Leipzig–Bayern München rangadó a Bundesligában!