Bundesliga: bemutatkozott Haller, a BVB őrült meccsen nyert

2023.01.22. 17:49
Sébastien Haller újra a pályán tétmeccsen, gólokban gazdag találkozón nyert a Dortmund (Fotó: Getty Images)
Győzelemmel kezdte a tavaszi szezont a Borussia Dortmund a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga): Edin Terzic együttese az Augsburgot győzte le 4–3-ra. Felépülését követően először lépett pályára tétmeccsen Sébastien Haller.

Két vereséggel zárta az őszi szezont a Borussia Dortmund, így a fekete-sárgák jobb tavaszi kezdésben reménykedhettek. Az Augsburgot hazai pályán fogadó dortmundiak ennek megfelelően a 29. percben vezetéshez is jutottak, méghozzá az idényben remekelő Jude Bellingham révén: az angol válogatott középpályás nagyszerű egyéni megoldással iratkozott fel az eredményjelzőre (VIDEÓ ITT!). A gól megadta az alaphangot, az első félidő ugyanis szédületes hajrát hozott: a vendégek az ellenfél védelmének bizonytalanságát kihasználva egyenlítettek, Arne Maier talált be a 40. percben (VIDEÓ ITT!).

A BVB két perc múlva ismét előnybe került, a néhány pillanattal korábban nagyot hibázó Nico Schlotterbeck volt eredményes fejjel (VIDEÓ ITT!). Az augsburgiak továbbra sem törtek össze, még a szünet előtt egalizált Enrico Maassen gárdája: a Dortmund januári igazolása, Julian Dyerson Ermedin Demirovic emelését próbálta menteni, ám rendkívül szerencsétlenül ért labdába, így a jobbhátvéd bevette a saját a kapuját (VIDEÓ ITT!). A felek 2–2-es döntetlennel mentek be az öltözőbe.

A fordulást követően nem sokkal csereként beállva pályára lépett az elmúlt fél évben hererákkal kezelt Sébastien Haller, aki először szerepelt tétmeccsen dortmundi színekben. Szintén a padról szállt be az angol támadó, Jamie Bynoe-Gittens, aki a 75. percben vezetéshez is juttatta csapatát: a 18 éves játékos gyönyörűen tekerte a hosszú alsóba a labdát (VIDEÓT ITT!).

Edin Terzic legénysége ismételten nem sokáig örülhetett, a horvát David Colina ugyanis kiegyenlített – a labdát újra Schlotterbeck adta el az akciót megelőzően (VIDEÓT ITT!). A győztes gól Giovanni Reyna nevéhez fűződik, aki káprázatos találatot jegyzett külsővel (VIDEÓ ITT!). 4–3

A Dortmund egyelőre hatodik helyen áll a Bundesliga tabelláján, míg az Augsburg tizenötödik, közel a kiesőzónához.

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Augsburg 4–3
(Bellingham 29., N. Schlotterbeck 42., Bynoe-Gittens 75., Reyna 78., ill. Maier 40., Demirovic 45+2., Colina 77.)

KÉSŐBB
17.30: Mönchengladbach–Bayer Leverkusen (Tv:Arena4)

Korábban
1. FC Köln–Werder Bremen 7–1(Maina 9., Tigges 16., 21., Szkiri 31., 54., Huseinbasic 36., Friedl 77. – öngól, ill. Füllkrug 38.)
Eintracht Frankfurt–Schalke 3–0(Lindström 22., Borré 80., Buta 90+1.)
Union Berlin–Hoffenheim 3–1(Doekhi 73., 89., Leweling 90+6., ill. Bebou 44.)
VfB Stuttgart–Mainz 1–1(Guirassy 36., ill. Ingvartsen 40. – 11-esből)
Bochum–Hertha BSC 3–1(Ph. Hofmann 22., 56., Schlotterbeck 45., ill. Serdar 87.)
Wolfsburg–Freiburg 6–0(Wimmer 2., Wind 28., 37., Gerhardt 56., Baku 80., Waldschmidt 90+4. – 11-esből)
RB Leipzig–Bayern München 1–1(Halstenberg 52., ill. Choupo-Moting 37.)