Bundesliga: a Dortmund sem tudta elvenni a Leverkusen veretlenségét

2023.12.03. 19:38
Jonathan Tah és Odilon Kossounou semlegesíti a dortmundi Niclas Füllkrugot (Fotó: Getty Images)
A győzelmi sorozat megszakadt, a veretlenség nem: a tabellát vezető Bayer Leverkusen hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a nagyot küzdő Borussia Dortmunddal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A Leverkusen veretlen tabellaelsőhöz méltón kezdte a rangadót, rengeteget támadott az első félidőben, Florian Wirtz szerzett is egy szépségdíjas gólt (VIDEÓ ITT!), csakhogy az lesállás miatt nem kerülhetett be a jegyzőkönyvbe. A Dortmund ellenben az egyetlen veszélyes akciójából szabályos gólt szerzett, Julian Ryerson közelről talált be a kapuba (0–1, VIDEÓ ITT!), úgyhogy minimális vendégelőnnyel ért véget az első negyvenöt perc.

A második félidőben is a hazaiak voltak kezdeményezőbbek, ám nem sokon múlt, hogy a BVB növelje előnyét: a 68. percben Füllkrug nagy helyzetben az oldalhálóba lőtt. A 79. percben aztán jött az egyenlítés: Odilon Kossounou tört előre nagy lendülettel, kiugratta Patrik Schicket, a nem sokkal korábban becserélt cseh remekül centerezett, és a leshatáron érkező Victor Boniface közelről végrehajtotta a rutinfeladatot (1–1, VIDEÓ ITT!).

A Leverkusen bajnoki győzelmi sorozata tehát nyolc mérkőzés után megszakadt, ám a veretlensége nem – igaz, a fordulót kihagyni kényszerülő Bayern München a vesztett pontok tekintetében egy szintre került vele.

AUGSBURG–FRANKFURT 2–1

Egymást követő három döntetlen után ezúttal már három pontot kasszírozott az Augsburg: az esti mérkőzés 35. percében, egy hatékony letámadás eredményeképp Fredrik Jensen vágta a léc alá a vezető gólt (VIDEÓ ITT!), majd a második félidő elején Jensen jobb oldali beadása után Iago helyezett a kapu bal oldalába (VIDEÓ ITT!).

A hajrá azért izgalmasan alakult: a 76. percben Ermedin Demirovic, aki mindkét hazai gól előkészítésében szerepet játszott, kihagyott egy 11-est (Kevin Trapp balra vetődve nagyot védett), és két perccel később szépített az Eintracht – milyen a sors, egy balszerencsés kapusmozdulat révén… Philipp Max balról középre passzolt labdája Finn Dahmen lábáról a saját kapujába pattant, öngól (2–1, VIDEÓ ITT!).

Miközben az Augsburg feljövőben van, már hat forduló óta veretlen, a Frankfurt sorozatban a harmadik bajnoki meccsét sem tudta megnyerni.

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Bayer Leverkusen–Borussia Dortmund 1–1 (Boniface 79., ill. Ryerson 5.)
Augsburg–Eintracht Frankfurt 2–1 (F. Jensen 35., Iago 58., ill. Dahmen 78. – öngól)
Korábban
Mainz–Freiburg 0–1
(Gregoritsch 70.)

A FORDULÓ TÖBBI EREDMÉNYE

Szombaton játszották
Borussia Mönchengladbach–Hoffenheim 2–1 (Pléa 58. – 11-esből, Ngoumou 80., ill. Weghorst 61.)
RB Leipzig–Heidenheim 2–1 (Openda 29. – 11-esből, Poulsen 44., ill. Gimber 45+2.)
Bochum–Wolfsburg 3–1 (Osterhage 19., Bernardo 39., Antwi-Adjei 87., ill. Svanberg 45+1.)
VfB Stuttgart–Werder Bremen 2–0