Bundesliga: Sallaiék hosszú idő után újra bajnokit nyertek

K. Zs.K. Zs.
2023.12.03. 17:46
Michael Gregoritsch az egekben, az ő góljával győzött a Freiburg (Fotó: Getty Images)
A Freiburg 1–0-ra győzött a Mainz vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójának vasárnapi játéknapján. Sallai Roland a 84. percben lépett pályára a vendégcsapatban.

A mérkőzés egyetlen gólja a 70. percben született, Michael Gregoritsch 12 méteres lövése a lábak között surrant be (VIDEÓ ITT!). A végjátékra becserélt Sallai Roland egy sárga lappal került be a meccs jegyzőkönyvébe, miután taktikai szabálytalansággal akadályozta meg egy ellentámadás kibontakozását.

A Freiburg négyfordulónyi nyeretlenség után tudott újra bajnokit nyerni, míg a Mainz négy veretlen forduló után vesztett.

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Mainz–Freiburg 0–1
(Gregoritsch 70.)
Később
Bayer Leverkusen–Borussia Dortmund 1–1 (Boniface 79., ill. Ryerson 5.)
Augsburg–Eintracht Frankfurt 2–1 (F. Jensen 35., Iago 58., ill. Dahmen 78. – öngól)

A FORDULÓ TÖBBI EREDMÉNYE

Szombaton játszották
Borussia Mönchengladbach–Hoffenheim 2–1 (Pléa 58. – 11-esből, Ngoumou 80., ill. Weghorst 61.)
RB Leipzig–Heidenheim 2–1 (Openda 29. – 11-esből, Poulsen 44., ill. Gimber 45+2.)
Bochum–Wolfsburg 3–1 (Osterhage 19., Bernardo 39., Antwi-Adjei 87., ill. Svanberg 45+1.)
VfB Stuttgart–Werder Bremen 2–0