Bundesliga: Szalai Attila nélkül kapott ki a Hoffenheim a Gladbachtól

2023.12.02. 17:34
Kabak (balra) büntetőt hozott össze, Ngoumou (jobbra) győztes gólt szerzett (Fotó: Getty Images)
A német Bundesliga 13. fordulójának szombat délutáni mérkőzésein nem lépett magyar játékos pályára: a Mönchengladbachban kikapó Hoffeinheimnél Szalai Attila, a hazai pályán nyerő RB Leipzigben Gulácsi Péter nézte végig csapata meccsét a kispadról. A Bochum második bajnoki győzelmét szerezte az idényben.

A gól nélküli első félidő után a második játékrész első negyedórájának fordulóján három percen belül esett két gól Mönchengladbachban: előbb Alassane Pléa értékesítette a Kabak szabálytalansága után megítélt büntetőt a hazaiak részéről, a vendégektől pedig Wout Weghorst egyenlített villámgyorsan. Végül mégsem maradt döntetlen, tíz perccel a vége előtt ugyanis a Hoffenheim védelme csúnyán elváltotta magát, így Nathan Ngoumou közelről élete talán legkönnyebb góljával megszerezte a vezetést és – mint később kiderült – a győzelmet is a Gladbachnak. A vendégeknél ezúttal sem kapott lehetőséget a meccset a kispadon végigülő Szalai Attila…

Az RB Leipzignél a továbbra is sérült Willi Orbán nélkül Gulácsi Péterrel a kispadon fogadta a Heidenheimet és aratott 2–1-es győzelmet. A 29. percben Loïs Openda váltott gólra egy tizenegyest majd a 44. percben Yussuf Poulsen duplázta meg a házigazdák előnyét, de a Heidenheim még a szünet előtt szépített egy szöglet után Benedikt Gimber góljával. Ezzel a végeredmény már ekkor kialakult, s csak Opendán múlt, hogy nem szereztek újabb gólokat a lipcseiek.

A harmadik délutáni meccsen a Bochum hazai pályán fogadta a Wolfsburgot és 3–1-re győzött, amivel megszerezte idénybeli második bajnoki sikerét.

Eredetileg a Bayern München is szombat délután fogadta volna az Union Berlint, ám a mérkőzést a nagy havazás miatt elhalasztották.

Kora este aztán a Stuttgart hazai pályán mindkét félidőben egy-egy gólt szerezve nyert 2–0-ra a Werder Bremen ellen. A hazaiaknál a majdnem két hónap után újra kezdőként pályára lépő Serhou Guirassy büntetőből állította be a végeredményt – ezzel idénybeli 11. bajnokiján 16. gólját szerezte.

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ

Borussia Mönchengladbach–Hoffenheim 2–1 (Pléa 58. – 11-esből, Ngoumou 80., ill. Weghorst 61.)
RB Leipzig–Heidenheim 2–1 (Openda 29. – 11-esből, Poulsen 44., ill. Gimber 45+2.)
Bochum–Wolfsburg 3–1 (Osterhage 19., Bernardo 39., Antwi-Adjei 87., ill. Svanberg 45+1.)