Bundesliga: a Dortmund 0–2-ről fordított Frankfurtban

V. J.V. J.
2022.01.08. 20:34
Volt ok az örömre a dortmundiaknál: az utolsó percekben fordítottak! (Fotó: Getty Images)
A Borussia Dortmund 3–2-re nyert az Eintracht Frankfurt vendégeként a német labdarúgó Bundesliga 18. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Hatalmas lehetőséget engedett ki a kezéből a Frankfurt, amely hiába vezetett két góllal, mégis kikapott a Dortmundtól.

A hazaiak szempontjából álomszerűen indult a találkozó. A kolumbiai Rafael Borré a 15. percben először kapáslövésével megszerezte a vezetést csapatának, nem sokkal később pedig egy súlyos védelmi hibát kihasználva másodszor is betalált. Ezt követően több komoly lehetőség adódott arra is, hogy már 3–0-t mutasson az eredményjelző, ámNdicka próbálkozása a bal kapufán csattant, mígLindström lövésénélKobel védett nagyot.

A Dortmund ugyanakkor nem rettent meg a kétgólos hátránytól, és végül a mérkőzés utolsó húsz percében megfordította az állást. A 71. percbenHaaland indításával Thorgan Hazard lépett ki, majd a tizenhatosra betörve a kapuba zúdította a labdát. Nem sokkal a rendes játékidő lejárta előtt Jude Bellingham az ötösön belülről fejelte be a dortmundi egyenlítést, majd Mahmoud Dahoud a tizenhatoson kívülről szerzett győztes gólt.

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ

EintrachtFrankfurt–Borussia Dortmund 2–3
(Borré 15., 24., ill. T. Hazard 71., Bellingham 87., Dahoud 89.)

Korábban
Freiburg–Arminia Bielefeld 2–2
(Haberer 6., Csong Vu Jong 46., ill. Okugava 60., Lasme 87.)
GreutherFürth–VfB Stuttgart 0–0
Hoffenheim–Augsburg 3–1
(Bebou 38., 44., Raum 90+3., ill. Gregoritsch 5.)
BayerLeverkusen–Union Berlin 2–2 (Schick 38., Tah 84., ill. Prömel 45., 50.)

RB Leipzig–Mainz 4–1 (André Silva 21., 61. – az elsőt 11-esből, Szoboszlai 49., Nkunku 58., ill. Li Dzse Szung 57.)